Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o sněžence

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„V nejhlubších končinách naší krajiny se odehrál příběh neobyčejného sněžence. Byl to kouzelný tvor s bílým srstí a křehkým tělem, který se dokázal proměňovat a ovládat ledový vítr. Jeho osud byl spojen s mladou dívkou, která hledala cestu k opravdovému štěstí. Pohádka o sněžence je příběhem o lásce, naději a síle vítězství nad největšími překážkami. Připravte se na cestu do kouzelného světa plného zázraků a tajemství, kde všechno může být možné.“
Pohádka o sněžence: Království zimy a zrady

Úvod:

Byla jednou jedna země, kde vládla zima a sníh celý rok. Toto království bylo obýváno magickými bytostmi, které ovládaly sílu ledu a sněhu. Mezi nimi žil mladý sněženec, který se narodil s neobvyklou mocí – uměl mluvit. Jeho jméno bylo Snežek a snil o tom, že se jednoho dne stane velkým kouzelníkem.

První setkání s mocnými bytostmi:

Jednoho dne se Snežek rozhodl, že se vydá hledat mocné kouzelníky, kteří mu pomohou naplnit jeho sen. Cestou se setkal s ledovým drakem, který se stal jeho prvním přítelem. Drak mu ukázal cestu k místu, kde sídlili nejmocnější bytosti království zimy.

Návštěva v domě ledových víl:

Snežek dorazil do domu ledových víl, kde na něj čekalo mnoho překvapení. Víly mu darovaly kouzelnou hůlku z ledu, která mu umožňovala ovládat sílu sněhu a ledu. Snežek také potkal bytost jménem Zrádce, který ho varoval před mocným zlým kouzelníkem, který chce ovládnout celé království zimy.

Překonání ledových překážek:

Snežek se rozhodl vydat se na cestu za mocnými kouzelníky, kteří by mu mohli pomoci s poražením zlého kouzelníka. Cestou se setkal s mnoha ledovými překážkami, které musel překonat s pomocí svých přátel. Ledový drak mu pomohl s překonáním propasti a ledových útvarů a ledová víla mu podala pomocnou ruku při křižovatce, kde si nebyl Snežek jistý, kterou cestou se má ubírat.

Porážka zlého kouzelníka:

Snežek konečně dorazil k místu, kde se nacházeli mocní kouzelníci. Ti mu poskytli nejlepší trénink a zároveň se snažili porazit zlého kouzelníka. Snežek se vydal bojovat s kouzelníkem spolu se svými přáteli a s využitím své kouzelné hůlky. Boj byl těžký a zrádný kouzelník se nenechal lehce porazit, ale nakonec byl Snežek a jeho přátelé úspěšní.

Vítězství:

Snežek se stal velkým kouzelníkem, který ovládal sílu sněhu a ledu lépe než kdokoliv jiný v království. Velkým vítězstvím se stalo, že Snežkovi přátelé poznali, že všechno co se děje okolo nás, nám pomáhá být silnými. Snežek se stal největším kouzelníkem v celém království a navždy změnil svět svých bytostí a zvířat.
Konec.

Ponaučení z Pohádka o sněžence

Pohádka o Sněženci ukázala, že pomoc a podpora od přátel a rodiny jsou důležité pro dosažení snů a cílů. Snežek se vypravil najít pomoc při plnění svého snu a setkal se s mnoha překážkami. Ale s pomocí svých přátel, ledového draka a ledové víly, dokázal překonat všechny překážky a porazit zlého kouzelníka. Také ukázal, že síla zlého člověka může být poražena s pomocí dobrých sil. Snežek se stal největším kouzelníkem v království a jeho přátelé poznali, že všechno co se děje okolo nás, nám může pomoci být silnými. Tato pohádka nás učí, že pomoc a podpora od druhých jsou klíčem k úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka