Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o stromech

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka o stromech. Tato pohádka vypráví o zázračných stromech, kteří měli schopnost mluvit, dávat rady a plnit přání. Tyto stromy našly své domovy v tajemných lesích a údolích, kde strážili přírodu a bránili ji před zlými silami. Příběh se odehrává v dávných dobách, kdy lidé ještě věřili na magii a bytosti, které obývají přírodu. Nenechte se však zmást tím, že se jedná pouze o pohádku, neboť její poselství může být velmi aktuální i pro současnou dobu. Tak tedy, připravte se na dobrodružství v kouzelném světě stromů a jejich moudrosti.
Pohádka o stromech – Když les přestal znít

V dávných dobách žil v malé vesničce chlapec jménem Jan, který miloval přírodu a vždy se těšil na výlety do nedalekého lesa. Les byl obklopen vysokými horami a byl plný barevných a cudných stromů, z nichž bylo několik století starých.

Když byl Jan mladší, jeho babička mu vyprávěla o dobách, kdy stromy v lese ještě mluvily a každý z nich měl svůj hlas. A také o čarovné hudbě, kterou hrávaly, když se rozsvítila záře zlatého slunce. Jan se těšil na to, že jednoho dne uslyší tyto mystické zvuky a bude moci mluvit s každým stromem.

Jednoho dne se rozhodl, že se vypraví do lesa, aby objevil jeho tajemství. Když dorazil k lesu, okamžitě si všiml, že všechno je jinak než obvykle.

Listí ze stromů zvadlo a padalo na zem, zvířata se schovávala, a ticho bylo tak hluboké, že slyšel jen zvuk vlastního dýchání. Byl smutný, protože nemohl nalézt žádnou stopu čarovné hudby nebo rozhovoru stromů, o kterých se mu babička dříve zmiňovala.

Když postupoval hlouběji do lesa, viděl, jak větve stromů byly suché a místy dokonce i pohrabané. Když se zastavil, uviděl, že se o stromy někdo bojí. Jan věděl, že musí prozkoumat situaci, tak se rozhodl pokračovat v cestě.

Po chvíli jeho zrak uchvátil velký a krásný dub. Byl to strom královského vzhledu, ale větve jeho větví byly vráceny a důvěryhodnost ubývala. Došel až k jeho kmeni a snažil se slyšet cokoli o tom, co se stalo.

Vtom se ozvalo tiché šustění a z krost se vynořil malý hmyz. Byla to housenka, která se plazila po kmeni dubu. Jan jí pochopitelně nerozuměl, ale najednou se jeho vnitřní svět jako přepnetl a zjistil, že najednou chápe, co housenka říká.

„Hledám zázrak kuličky tak drobné, život můj jakoto prsténku prochází dírou,“ povzdychla si housenka.

Jan jen tiše poslouchal, očarovaný událostmi, které se děly kolem něj. Vtom se ozvalo další, tentokrát daleko hlasitější, hučení. Byl to skřet, který se procházel lesem a ničil všechno, co mu přišlo do cesty. Jan se rozhodl situaci zachránit a vydal se směrem k hluku.

Cestou se seznámil s všechny stromy v lese a snažil se je ochránit před skřetem. Svolal na jejich pomoc i zvířata zvědavá na tento malý zázrak. Nakonec skřetovi ukázal, že krása přírody je cennější než jakákoli bohatství a skřet se nakonec pomalu a s radostí stává kamarádem stromů.

Jan se vrátil zpět do vesnice, ale jeho srdce bylo naplněno neuvěřitelnými zážitky. Už nikdy nezapomene na ty neuvěřitelné zvuky a rozhovory s kouzelným stromem. Od té doby každý víkend navštěvoval les a pomáhal ochraňovat stromy před škodlivými narušiteli. A tak les opět začal znít, slyšet se hudba stromů a zvuky zvířat. A Jan se stále těší na čas, kdy si bude moct znovu sednout pod kouzelný strom a poslouchat jeho čarovné hudební tóny.

Pohádka o stromech nás učí, že krása přírody musí být chráněna. Pokud vyslyšíme volání přírody a ochráníme ji s láskou, můžeme přehodnotit náš vztah k zemi i k sobě samým.

Ponaučení z Pohádka o stromech

Pohádka o stromech nás učí, že krása přírody musí být chráněna. Pokud vyslyšíme volání přírody a ochráníme ji s láskou, můžeme přehodnotit náš vztah k zemi i k sobě samým. Jan se vydal do lesa, aby zjistil, proč už nezní magická hudba kouzelných stromů. Zjistil, že skřet ničí přírodu a musel s ním bojovat, aby stromy zachránil. V průběhu své cesty se seznámil s všemi stromy v lese a snažil se je ochránit před hrozícím nebezpečím. Nakonec se podařilo přesvědčit skřeta, že krása přírody je cennější než bohatství a skřet se pomalu a s radostí stává kamarádem stromů. Jan se vrátil zpět do vesnice a každý víkend navštěvoval les a pomáhal ochraňovat stromy. Tato pohádka nás učí, že ochrana přírody je důležitá a že musíme chránit krásu přírody s láskou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka