Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jeníček a mařenka pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden bratr a sestra, kteří se jmenovali Jeníček a Mařenka. Jejich příběh se stal jednou z nejpopulárnějších pohádek v České republice – Jeníček a Mařenka pohádka. Každý malý chlapec a holka ve státě věděli, jak tato pohádka pokračuje a jak se končí. V této pohádce se setkáváme s krásnou prinsesou a zlým kouzelníkem, kteří provokují hlavní postavy Jeníčka a Mařenku. Příběh je plný zvratů a dobrodružství, které z něj dělají kouzelnou a nezapomenutelnou pohádku.

Jeníček a Mařenka: Pohádka o lásce a statečnosti

Úvod

Jeníček a Mařenka jsou dvě postavičky z české lidové pohádky, která se stala známou po celém světě. Tato romantická a dobrodružná příběhu baví děti i dospělé již po staletí. Jeníček je chytrý kluk plný nápadů a Mařenka je laskavá dívka. Společně prožívají mnoho dobrodružství a překonávají překážky, až nakonec najdou své štěstí.

Jak to všechno začalo?

Jeníčkův otec a Mařenkina matka se vzali a měli spolu děti. Jeníček byl jejich syn a Mařenka jejich dcera. Rodiče však zemřeli a děti zůstaly samy. Proto se o ně musela postarat švagrová, která pracovala jako zlodějka. Ta brzy zjistila, že Jeníček a Mařenka jsou velmi chytří a rozhodla se je zabít, aby se vzbavila povinnosti o ně pečovat a ukrást jejich dědici.

Jak se děti zachránily?

Jeníček a Mařenka prchli z domu a ztratili se v lese. Potkali cestou zázračný dům ze sladkostí a vsadili se do něj, aby přečkali noc. Však byli chytrí, nechali si trail a nakonec našli cestu zpět do města.

Jeníček se ukázal jako statečný hrdina

Jeníček se rozhodl překazit plány zlé švagrové a nakonec jí podstrčil padělek, za což byla švagrová poslána do vězení. Děti se tak dostaly z háčku a Jeníček se stal hrdinou.

Jak Jeníček a Mařenka našli své štěstí?

Jeníček a Mařenka se rozhodli odejít do světa a hledat své štěstí. Při své cestě potkali dobré lidi, kteří jim pomohli a poskytli pomocné ruce. Jeníček se našel práci jako koníček pro královský dvůr a Mařenka se stal jeho služebnou.

Závěr

Jeníček a Mařenka dokázali překonat mnoho výzev, ale díky své chytrosti a statečnosti nakonec nalezli své štěstí. Tento romantický a dobrodružný příběh je stále oblíbený jak u dětí, tak u dospělých. Proto, neváhejte a prožijte společně s Jeníčkem a Mařenkou dobrodružství, které nejen baví děti, ale i skvěle inspirovat lidi v každém věku.

Ponaučení z Jeníček a mařenka pohádka

Pohádka o Jeníčkovi a Mařence ukazuje, že i když máte náročné okolnosti a bojujete s jejich důsledky, můžete svou situaci zlepšit díky svému myšlení a odvaze. Důležitými prvky jsou chytrost a statečnost. Jeníček a Mařenka se snažili najít své místo v životě a překonat překážky, a nakonec se jim to podařilo. Druhý důležitý prvek pohádky je důvěra v hodné lidi a pomoc ostatních, čímž se stali Jeníček a Mařenka schopni překonat své těžkosti. Tento příběh o lásce a statečnosti vám může být inspirací a povzbuzením, jak obstát v životě, když to není jednoduché, ale zároveň také vás může pobavit a připomenout vám, že dobré věci se mohou stát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka