Krátké české pohádky před spaním pro děti

Princezna a Milosrdný princ

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno před deseti lety, v království daleko za horami a lesy, žili král a královna, kteří měli jedinou dceru Princeznu. Princezna byla krásná a chytrá, ale také velmi sebevědomá a pyšná. Jednoho dne se před královským hradem objevil krášlený princ, kterému se podařilo Princezninu srdce získat ne pouze svou krásou, ale také svou milosrdností a laskavostí. A tak začal příběh Princezny a Milosrdného prince, který měl moc změnit celé království.

Once Upon a Time in the Czech Kingdom

Princezna’s Unfortunate Destiny

Dávno dávno pradávno, v krásném království, se narodila Princezna, vážená a krásná dcera krále. Všichni ji milovali pro její milou povahu a nádhernou tvář. Ale její osud byl nešťastný, jelikož byla svázaná náboženskými pravidly a morálními kodexy, které ji dělaly nešťastnou.

Milosrdný Prince a Jeho Dobrý Srdce

Přicházel čas, kdy se princezna měla vdát. Král shromáždil všechny královské rodiny, aby byl vybrán nejlepší kavalír pro Princeznu. Mezi nimi byl i Milosrdný Princ. Princ byl vynikající jezdec a statečný rytíř, ale hlavně byl dobrosrdečný a nezištný. S jeho přístupem k lidem a prostým způsobem jakým se vypořádával se situacemi, si získal mnoho lidí srdce.

Princeznino Pokušení

Princezna poznala Prinčovo dobročinné srdce a jemné seznámení je přivedlo ke kontaktům. Byla fascinována jeho zakázanou a zároveň nevinnou láskou. Princ jí uměl povzbudit a šířit kolem ní radost.

Upanutí lásky

I když král nechtěl s ním mít nic společného a trval na tom, aby jeho dcera dávila své srdce jinam, jejich láska byla silná a přetrvávala. Princezna však více toužila po svobodě, aby mohla být s Milosrdným Princem a užívat si jeho lásku. Nakonec se rozhodla utéct z královského paláce a vysvobodit se ze svého nešťastného osudu.

Králův Závoj Nadoby

Byl den, kdy byla Princezna zapuzena z domu. Musela opustit svůj domov a vzít si s sebou jen to nejnutnější. Cestou potkala Milosrdného Princa, který nasednul na svého koně a nabídl jí pomoc. Společně cestovali po celou noc a přicházeli k řece. Král si všimnul, že Princezna odešla a poslal po ní vojáky. Princezna a Prince se hájili, ale byli překvapeni královniným přístupem. Královna se ukázala jako dobrá a laskavá osoba, která chápala, jaké to bylo být mladá a zamilovaná.

Život v Dobře

Princezna a Princ se konečně mohli milovat a během několika málo měsíců se vzali. Byli šťastní spolu a pečovali o si navzájem. Společně se postavili proti králi, který odsoudil Princeznu ke ztrátě svobody a zaslouženého štěstí. A tak se mezi nimi tvořila pevná pouta, která přetrvávají dodnes.

Konec Dobré Pohádky

Tudíž, Princezna a Milosrdný princ si užívali svou lásku plnými doušky a Král nebyl schopen svou dceru vrátit zpět do svého domu. Touha po lásce a svobodě zvítězila nad náboženskými a morálními kodexy a Princezna našla štěstí s Mužem, na kterém jí záleželo nejvíc na světě.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tato pohádka ukazuje důležitost toho, aby se člověk řídil svým vlastním srdcem a touhami, místo aby poslouchal náboženská a morální pravidla a očekávání společnosti. Princezna byla nešťastná, když se cítila svázaná těmito pravidly, ale když se zamilovala do Milosrdného prince, našla odvahu a sílu utéct a prosadit své štěstí. Tato pohádka také ukazuje důležitost tolerance a pochopení v rodině, nejen mezi partnerem a partnerkou, ale i mezi rodiči a dětmi. Když se královna ukázala jako laskavá a chápající, mohla Princezna najít štěstí s Milosrdným princem a společně se podívat proti králi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka