Krátké české pohádky před spaním pro děti

Síla prince

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Kdysi dávno, v dávných dobách, žil v království daleko za horami a řekami princ jménem Síla. Byl to statečný a obdivuhodný princ, který měl srdce plné lásky a odvahy. Nikdo nevěděl, co se stane, když se Síla stane králem. Avšak, jednoho dne se objevil temný nepřítel, který hrozil celému království. Síla musel najít způsob, jak zastavit zlo, které se šířilo. Toto je příběh o jeho cestě za dobrodružstvím a záchranou království před temným osudem.“

Síla prince: Pohádka o hrdinské cestě prince

Úvod

Dávno, v krásné zemi jménem Čechy, žil Síla prince. Byl to mladý a statečný muž, který toužil po dobrodružství a uhájení spravedlnosti. Jeho rodiče, král a královna, jej vychovávali ke cti a službě vlasti. Síla prince měl však odjakživa touhu po větších věcech – chtěl Objevit svět a pomoci svým lidem.

Zrádné plány

Jednoho dne po médiu vlak Síla prince dobrodružstvím vzdáleném království. Cestoval sám, bez svých věrných druhů. Neohlásil svůj příjezd a neohlásil se ani místnímu králi. Zrádní poradci v paláci se nad tímto jednáním zaradovali a plánovali, jak zneužijí neopatrnosti nezkušeného mladíka. Oblékli ho do neadekvátního oblečení, na hlavu mu nasadili klobouk s osličími ušima a posadili ho na nejvíce smradlavého osla v celém království.

Nežnost v srdci

Síla prince cesta připadala jako nekonečná procházka, jeho královně matce se za něj navíc báli. Ovšem i tam se našly i dobré duše, které Sílu prince podpořily a pokázali mu, kudy má jít. Tito domácí lidé Sílu prince přichystali až neskutečné překvapení. V průběhu cesty se totiž seznámil s krásnou princeznou, která na něj okamžitě zapůsobila. Strávili spolu krásné večery, povídali si o všem možném, tajně se líbali pod hvězdami a začínali se do sebe zamilovávat.

Stydžící okamžik

Bohužel, i ty nejkrásnější a nejvášnivější chvíle jednou musí skončit. V tomto případě na ně ale čekalo něco hrozného – zrádná ruka osudu. Síla prince byl prozrazen a náhle ztrapněn před celým královským dvorem. Král se rozzlobil, neboť se nebál alespoň kontaktovat předem, jak to při cestách mezi státy bývá zvykem. Síla prince však svůj čin omluvil a slíbil, že bude odmenou výhod pro obyčejné lidi.

Vítězství nad zlem

I když se mu po této konfrontaci zdálo, že již nikdy nebude moci dospět k něčemu skutečně velkému, nevzdal se. Díky své touze po dobru a spravedlnosti se mu podařilo sjednotit své věrné přátele a rozpoutat revoluci v království. Po dlouhém a tvrdém boji se Síla prince stal králem své země. Pod jeho vládou se obyčejní lidé cítili bezpečně a šťastně a jeho jméno se stalo proslulé daleko za hranicemi. A on sám? Byl šťasten, že mohl dělat to, co ho baví – pečovat o svou zemi a lidi v ní žijící.

Závěr

Síla prince je příběhem o odvaze, lásce a obětavosti. Cesty za dobrodružstvím nejsou snadné a mnohé pasti nás na ní mohou potkat, ale pokud se budeme řídit správnými hodnotami a budeme přinášet lidem užitek, náš cíl můžeme vždy dosáhnout. Jen musíme zůstat věrni sami sobě a svým cílům.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Síla prince“ vypráví příběh mladého muže, který touží po dobrodružství a pomoci svým lidem. Při své cestě do jiného království je však zradou svých poradců zesměšněn a nucen projít šikanou. Síla prince však potkává dobré lidi, kteří mu pomáhají a mezi nimiž se zamiluje do krásné princezny. Jeho tajemství však vyjde najevo a je ztrapněn na veřejnosti. Slibuje však svým lidem, že je budoucností království. Síla prince nakonec sjednotí své přátele a stane se králem. Jeho jméno a jméno jeho země jsou proslulé daleko za hranicemi a obyčejní lidé jsou šťastní a bezpeční. Pohádka nás učí, že cesty za dobrodružstvím nejsou snadné, ale pokud zůstaneme věrni sami sobě a svým cílům, můžeme vždy dosáhnout svého cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka