Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o malíčkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, za sedmero horami, za sedmero řekami, žil malý chlapec jménem Malíček. Tento malý hoch byl však velmi odvážný a statečný, i když velmi malé postavy. Jeho dobrodružství zapsala do kronik kouzelná pohádková země, které se říkalo Pohádkovia. A tak začíná naše pohádka o Malíčkovi a jeho neskutečných dobrodružstvích.“

Pohádka o malíčkovi

Začátek příběhu

Dlouho, dávno v daleké krajině žil malý chlapec jménem Malíček. Byl to neobyčejně chytrý kluk, jenž dokázal vyřešit i ty nejtěžší záhady. Jednoho dne se vydal Malíček do lesa hledat houby. Cestou se ale ztratil a nemohl najít cestu zpět. Když už byl Malíček zoufalý, objevil se před ním liška.

Liščí rada

Liška se zeptala Malíčka, co se mu přihodilo, a on jí pověděl o své ztrátě. Liška mu poradila, aby si zanechal cestu z lesa, ať se stejnou cestou vrátí a tím najde cestu domů. Malíček velmi uvítal tuto radu a rychle ji použil. Po chvíli chození byl konečně doma. Malíček byl velmi vděčný lišce, a proto jí slíbil, že jí někdy vrátí dobro.

Daruje fialky lišce

Když na jaře začaly kvést fialky, Malíček si vzpomněl na svůj slib. Hned si sbíral velké kytice fialek a poslal je lišce do lesa. Liška se velmi potěšila a zároveň byla překvapena tím, jaký je Malíček věrný svým slibům.

Dary od Královny

Jednoho dne se však do Malíčkovy vesnice dostalo zpráva, že královna hledá nejchytřejšího a nejvěrnějšího poddaného. Malíček se okamžitě rozhodl, že se do soutěže přihlásí. Celou noc přemýšlel o tom, co by jí jako dar mohl přinést. Nakonec se rozhodl pro spletený zlatý prsten.

Soutěž

Druhý den ráno se Malíček vydal k zámku, kde se soutěžila. Všichni účastníci byli velmi překvapeni, když Malíček jako první řekl královně, co již vyřešil, a tím byl úkol dokonán. Královna se ale rozhodla, že si vybere nejvěrnějšího poddaného podle dárku, který jí přinese. Malíček tedy předal svůj spletený zlatý prsten a královna byla nadšená. Vyhlásila Malíčka za nejchytřejšího a nejvěrnějšího poddaného.

Radostní zprávy

Malíček se vrátil do své vesnice jako hrdina. Všechny děti si s ním chtěly hrát a většina dospělých mu byla vděčná za to, že reprezentoval svou vesnici tak dobře. Liška a Malíček zůstali přáteli a o jejich dobrodružství se během let v celé vesnici povídalo jako o nejkrásnějším příběhu.

Závěr

Z příběhu o malíčkovi můžeme vyvodit několik ponaučení. Malíček byl chytrý a věrný, což jsou vlastnosti, které by měly být u každého člověka. Také vidíme, že když někomu pomůžeme, můžeme se na něj spoléhat, že nám vrátí tu samou službu. Tento příběh nás učí odměřenosti, věrnosti a také důležitosti přátelství.

Ponaučení z Pohádka o malíčkovi

Pohádka o Malíčkovi nás učí, jak důležitou vlastností je být chytrý a věrný. Malíček se ztratil v lese, ale díky radě lišky našel cestu zpět domů. Poté se rozhodl splnit svůj slib a daroval lišce kytici fialek. Když se královna rozhodla hledat nejvěrnějšího poddaného, Malíček se přihlásil a přinesl jí zlatý prsten jako dar. Královna byla nadšená a vyhlásila Malíčka za nejchytřejšího a nejvěrnějšího poddaného. Příběh nás učí o důležitosti věrnosti a odměřenosti. Malíček a liška se stali přáteli, což nás učí o důležitosti přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka