Krátké české pohádky před spaním pro děti

1) Andvareho zlatý prsten a královna myší říše

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi řekami, v dávných dobách žil král myší říše. Jeho národ byl sice malý, avšak velmi statečný a jeho královna byla neskutečně krásná. Jednoho dne se do země dostal zlatý prsten, který měl moc přivolat k sobě bohatství a štěstí. Toho chtěl využít i královský nevěřící Tomáš, díky kterému se začali dít neuvěřitelné věci. Co se stalo dál? To se dozvíte v našem pohádkovém příběhu o Andvareho zlatém prstenu a královně myší říše.“

Andvareho zlatý prsten a královna myší říše

Jednou dávno v říši myší žil Andvare, zručný zlatník, který se snažil vyrobit nejkrásnější prsten, jaký kdy existoval. Andvare si uvědomoval, že k jeho dokonalosti potřebuje zlaté kovy, ale v myší říši nebylo moc zlata. Tak se Andvare rozhodl vyrazit do lidského světa, kde doufal, že najde zlato, které potřebuje.

Andvarův úkol

V lidském světě Andvare narazil na království, kde vládla myší královna s mnoha myšími poddanými. Andvare se rozhodl přibýt k myším, aby zjistil více o lidském světě a získal zlato pro svůj prsten. Královna myší říše si všimla jeho zručnosti a nabídla mu úkol.

Andvare měl najít zlatý kámen, který byl ukrytý v lidském království. Tento kámen byl ochráněn magickými kouzly, která musel Andvare překonat. Pokud by Andvare úkol dokázal splnit, královna myší říše mu nabídla nejen zlato, ale také pomoc v jeho zlatnických projektech.

Andvarova cesta

Andvare se tedy vydal do lidského království, kde sháněl informace o zlatém kameni. Setkal se s mnoha nebezpečím, včetně velkých koček a nebezpečných psů. Během své cesty potkal i lidské kováče, kteří ho považovali za překážku v jejich práci. Andvare se nakonec dostal do hradu, kde se nacházel zlatý kámen, a byl připraven vyřešit magické kouzlo, které bylo vloženo na kameni.

Andvarova výhra

Po mnoha pokusech a neúspěších Andvare nakonec překonal kouzlo a získal zlatý kámen. Myší královna byla velmi potěšena jeho úspěchem a splnila svůj slib. Andvare získal zlato, které potřeboval pro svůj dokonalý prsten, a pomoc královny myší říše.

Andvare se navrátil do říše myší jako vážený člen a na jeho počest se konaly velké slavnosti. Jeho zlatý prsten byl chráněn myší strážci, kteří mu sloužili jako ochrana. Andvare se díky svému úspěchu stal nejuznávanějším zlatníkem v říši myší a jeho prsten se stal nejcennějším pokladem myší královny.

Závěr

Andvareho cesta k zlatu a úspěchu byla plná nebezpečí a výzev. Díky jeho odvaze a zručnosti byl schopen překonat všechny překážky a získat nejen zlato, ale také obdiv a respekt myší královny a jejích poddaných.

Toto poučení se stalo legendou v říši myší a Andvareho prsten zůstal vždycky symbolem odvahy, zručnosti a úspěchu.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Andvare, a skilled mouse goldsmith, wanted to make the most beautiful ring ever. To achieve its perfection, he needed gold which was scarce in the mouse kingdom. Andvare decided to go to the human world to find the gold he needed. He stumbled upon a kingdom ruled by a mouse queen with many subjects. Andvare joined the mice to learn more about the human world and to find gold for his ring. The queen noticed his skills and asked him to find a golden stone hidden in the human kingdom, which was protected by magic. If Andvare succeeded in finding the stone, the queen offered him the gold he needed and help in his goldsmith projects. Andvare encountered many dangers and obstacles, including dangerous animals and human blacksmiths who saw him as a threat to their work. He eventually reached the castle where the golden stone was kept but had to overcome a magic spell first. After many attempts, Andvare finally succeeded in getting the stone, and the queen fulfilled her promise. Andvare returned to the mouse kingdom as a respected member, and his ring became the most valuable treasure of the mouse queen. The tale teaches the lesson of courage, skill, and perseverance in the face of adversity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka