Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o jezinkách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouhá léta zpátky, kde se země setkává s nebem, existovala kouzelná říše plná jezinek a jejich nádherného tance. Tyto malé bytosti měly svůj vlastní svět, ve kterém řádila kouzla, tajemství a nekonečné dobrodružství. Jednoho dne se však všechno změnilo, když se do říše dostala temnota a hrozila zničením všechna kouzla. Rozhodnuté zachránit svůj domov a odvrátit nebezpečí, se jezinky vydaly na svou nejtěžší misi. Tak začíná naše pohádka o jezinkách.

Pohádka o jezinkách

Jak všechno začalo

Byla jednou jedna krásná zima. Sníh pokrýval celou krajinu a les byl jako z pohádky. V noci ticho rušil pouze zvuk kroků zvířat a občasného větru, který listím stromům dával nádhernou melodie.

Jednoho dne se však v lese něco stalo. Za tajemnou oblací se schovávala malá skupina jezinek. Tyto křehké a kouzelné bytosti se rozhodly, že s pomocí svých kouzel uchvátí celý les a stanou se jeho pánem.

Tajemství kouzel

Jezinky se shodly, že vysvětlení všeho je v jejich kouzlech. A tak začaly cvičit a učit se nová kouzla. Pomalu, ale jistě si svá kouzla zdokonalovaly a stávaly se tak silnými. Už se jim zdálo, že všechno jde podle plánu.

A přišel den, kdy se jezinky rozhodly ukázat svou moc. Úplně zničily nádherný sněhulák, který byl dosud největší a nejkrásnější na celém poli. Bylo to jedno z nejkrásnějších kouzelnických výtvorů, jaké kdy byly vytvořené.

Útěk z lesa

Ale potom se něco stalo…Jezinky pochopily, že iluze mají své hranice a že jejich moc je stále ještě nedostatečná na to, aby mohly vést a panovat v lesích. Jedna z jezinek se proto rozhodla, že se jich ujmou skřítci z lesa. Ty pomohly jezinkám utéct do nejkrásnější země.

Jezinky v nejkrásnější zemi

Nejkrásnější země byla oáza klidu a míru. Jezinky se tam cítily jako doma, a tak se rozhodly, že tam zůstanou. Skřítci již nebyli potřební, neboť jezinky byly ochotné pracovat a ochotné se učit nová kouzla.

A tak začala nová éra, kdy se jezinky mohly vrhnout do nových dobrodružství a zároveň nadále zdokonalovaly své kouzelnické schopnosti. Končilo období hraní si s kouzly a začínalo období skládání vlastních kouzelnických pohádek. A tak byla zrozena pohádka o jezinkách.

Ponaučení z Pohádka o jezinkách

Pohádka o Jezinkách nám přináší příběh o křehkých bytostech, které touží ovládnout les a vést ho pod svou vládu díky svým kouzelnickým schopnostem. Jezinky se učí nová kouzla a zdokonalují se, aby se staly silnými a dosáhly svého cíle. Avšak zkoušení svých kouzel jim přináší poznání, že žádná moc není nepřekonatelná a že vše má své limity. Proto se jezinky rozhodnou utéct do oázy klidu a míru, kde si budou moci dále rozvíjet své kouzelnické schopnosti a vytvářet vlastní pohádky. Z této pohádky se můžeme poučit, že i když jsou některé věci krásné a zároveň nádherné, není totéž je ovládat a omezovat. Touha po nadvládě může mít své následky, a proto je lepší najít místo, kde se cítíme šťastní a svobodní, kde můžeme rozvíjet své schopnosti a radovat se z krásného okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka