Krátké české pohádky před spaním pro děti

Březňák a Záhada Smrti (Bree and the Mystery of Death)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno v království, kam se nikdo neodvážil vstoupit, žil malý chlapec jménem Březňák. Byl to nejstatečnější chlapec ve svém městečku a nikdy se nebál přijmout výzvu. Jednoho dne se Březňák rozhodl vstoupit do tajemného hvozdu, který byl vždy plný tajemství a nebezpečí. Ale to, co objevil, bylo něco, co nikdy nemohl očekávat. Jedná se o jednoduchý příběh o odvaze, nejistotě a tajemství, které Březňák musí vyřešit. Vítejte v příběhu Březňáka a Záhady Smrti.
H2: Březňák a Záhada Smrti (Bree and the Mystery of Death) – A Czech Fairy Tale

H3: Jednou za časů dávno minulých (Once upon a time, long ago)

Bylo to dávno, kdy naše země byla plná magie a kouzel. Lidé věřili na skřítky, víly a jiné nadpřirozené bytosti. Jednoho dne se narodila malá holčička jménem Březňák, která měla zvláštní schopnost – viděla mrtvé lidi. Přestože to bylo pro ni těžké, díky této schopnosti se stala velmi známou a respektovanou v oblasti.

H3: Záhadná smrt

Jednoho dne byla v obci objevena mrtvola dívky. Nikdo nevěděl, co se s ní stalo. Policisté se snažili najít vraha, ale bez úspěchu. Březňák si byla jistá, že ví, kdo je pachatelem. Když se pokusila vyřešit případ sama, byla odmítnuta a vysmáta.

H3: Hledání pravdy

Březňák se rozhodla najít vraha sama. Cestovala po celé zemi a hledala stopy, které by ji mohly vést k pravdě. Kousek za obcí narazila na starého muže, který jí řekl o jiné podobné vraždě, která se stala mnoho let předtím.

H3: Tvrzení starého muže

Starý muž se jmenoval Zbyněk a říkal, že ví, co se stalo s dívkami. Vyprávěl o zlé čarodějnici, která unášela dívky a obětovala je svým temným rituálům. Nikdo jí nemohl zabránit, protože byla mocnější než všichni ostatní kouzelníci dohromady. Zbyněk měl poslední naději, že Březňák najde čarodějnici a zabrání jí v další vraždě.

H3: Boj proti čarodějnici

Březňák se rozhodla, že musí najít a porazit čarodějnici. Cestovala do vysokých hor, kde si myslela, že by mohla být. Nakonec se dostala k temnému hradu, kde byla čarodějnice. Březňák se pokusila čarodějnici zabít, ale byla přemožena a uvězněna.

H3: Poslední naděje

Z části hradu, kde byla uvězněna, viděla Březňák, jak čarodějnici vstupuje do tajné komnaty. Věděla, že tam musí být dívky, které čarodějnice unesla. Podařilo se jí uniknout ze svého vězení a vydala se do tajné komnaty. Našla tam ostatní dívky a společně se pokusily uniknout.

H3: Svéztí od čarodějnice

Přitom se ale probudila čarodějnice a začala je pronásledovat. Všechny dívky utíkaly a snažily se přemoci čarodějnici. Nakonec se jim podařilo využít její slabosti a srazit ji ze skaliska. Březňák měla ale pocit, že to není konec.

H3: Pravda odhalena

Po návratu do vesnice vyprávěla Březňák všem, co se stalo. Nikdo jí nedokázal uvěřit, ale Zbyněk vyprávěl další příběh o čarodějnici. V jeho rodině se totiž jednou narodila holčička s podobnou schopností jako Březňák. Ta ale byla obviněna a popravena za vraždu, kterou nespáchala. Zbyněk věděl, že jen Březňák může dokázat její nevinnost.

H3: Konečné řešení

Březňák se rozhodla, že musí najít důkazy o nevině této dívky. Cestovala do vzdálených zemí a hledala každý kousek informací. Nakonec se jí podařilo najít skutečného vraha, který byl členem královské rodiny a který chtěl uspořádat svou moc. Březňák předvedla důkazy a dívka byla rehabilitována.

H2: Závěr (Conclusion)

Díky Březňákovým schopnostem byla odhalena záhadná smrt a obviněná dívka byla rehabilitována. Březňák už nikdy neviděla mrtvé lidi, ale bude vždy vědět, že její schopnost jí pomohla najít pravdu. Tento příběh ostatek v lidové fantazii a ukazuje, jak moc může mít schopnost vidět víc než je viditelné pouhým okem.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V české pohádce „Březňák a Záhada Smrti“ se setkáváme s holčičkou jménem Březňák, která má schopnost vidět mrtvé lidi. Když je v obci nalezena mrtvola dívky a nikdo neví, co se stalo, Březňák se rozhodne najít vraha sama. Cestuje po celé zemi a hledá stopy, které by ji mohly vést k pravdě. Jednou narazí na starého muže Zbyněka, který jí vypráví o zlé čarodějnici, která obětuje dívky svým temným rituálům.

Březňák se rozhodne najít a porazit čarodějnici. Nakonec jí to spolu s dalšími dívkami při pronásledování podaří. Po návratu do vesnice se Březňák snaží prokázat nevinu obviněné dívky. Cestuje do vzdálených zemí a hledá důkazy o skutečném vrahu. Nakonec se jí podaří dívku rehabilitovat a ukázat skutečného vraha – člena královské rodiny.

Tato česká pohádka nám ukazuje, jak moc může mít schopnost vidět víc než je viditelné pouhým okem. Také nám připomíná, že není dobré brát vše na lehkou váhu a že někdy je třeba jít proti ostatním a bojovat za spravedlnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka