Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o halloweenu

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádková země plná kouzelných bytostí a neuvěřitelných dobrodružství. V této zemi existovala jedna zvláštní noc, kterou nazývali Halloween. Každý rok se tuto noc chystaly všechny kouzelné postavy, aby oslavily a šířily veselí po celé zemi. Ale letos se přichýlila zlá čarodějnice, která se rozhodla celou pohádkovou zemi proklestit. Jak se pohádka dále rozvíjela? To se dozvíte v této poutavé pohádce o Halloween, plné napětí a tajemství.

Pohádka o Halloweenu

Halloweenské čarování přichází, a s ním příběh o nevšedním dobrodružství. V dávných časech, kdy lesy kralovaly kouzelné bytosti a duchové, které lidé nikdy neviděli, vládla nad všemi nejtemnější a nejhrůzostrašnější z nich – Samhain.

H2 – Legenda o Samhainu
Podle legendy, Samhain byl krutý vládce, který si na Halloween připomínal své vítězství nad lidským světem, když porazil duše svých nepřátel a přivedl je k sobě do své říše. Samhain stejně jako jeho podřízení byli schopni kouzlit a všechny zlé bytosti následovaly jeho rozkazy.

H3 – Zjitření obav všech obyvatel kouzelného lesa
Každoročně, když přišel Halloween, začaly se šířit zvěsti o Samhainových plánech. Jednoho roku se lidem podařilo získat informace o jeho plánu porazit krále lesů a obsadit celou oblast. Královna lesů, Elfrieda, musela udělat něco, aby ochránila své království a zastavila nebezpečnou hrozbu.

H3 – Elfrieda, královna lesa
Elfrieda byla krásná a silná žena, která vládla lesům s moudrostí a zkušenostmi. Byla to odvážná vůdkyně, která byla ochotna obětovat svůj život pro dobro svého lidu. Když se dověděla o Samhainových plánech, rozhodla se nájezdníka zastavit.

H2 – Hledání pomoci
Elfrieda putovala lesy a hledala pomoc. Při hledání narazila na malou kočičku, která se jí nabídla jako průvodkyně. Kočička byla chytrá a byla jedinou bytostí v lese, která věděla, co by mohlo Samhaina porazit.

H3 – Tajemství vítězství
Kočička ukázala Elfriedě magický artefakt, kostěné hlavy býka použitého v prastarých rituálech, jenž mohla Samhainovu moc zastavit. Ale kostěné hlavy byly uvnitř Jeskyně strachu, která byla ochráněna zlými silami. Vstoupit do jeskyně byla nebezpečná výzva, kterou nemohli překonat žádní živí tvorové.

H3 – Pomoc z nečekaného zdroje
Elfrieda se rozhodla vyznat se o svých problémech nejvýznamnějším zvířatům v lesích a získat pomoc. Při tomto setkání kočička navrhla pokusit se dostat do jeskyně strachu přes stínové dveře na konci Bludiště temnoty.

H2 – Cesta z moudrostí
Elfrieda spolu s kočičkou a několika jejími nejlepšími wizardy jedou na místo, kde se střetnou se Samhainovými válečníky. Aby opustili les, museli překonat nebezpečné a zrádné úseky s pomocí různých kouzel a kouzelných předmětů.

H3 – Bludiště temnoty
Elfrieda přišla na místo setkání a vstoupila do jeskyně strachu. Nelítostný Samhain ji srdečně přivítal a naléhal na ni, aby se mu vzdala. Ale Elfrieda vzala jednu z býčích lebek a hodila ji na Samhaina. Magie kostěných lebek se uvolnila a Samhainovo tělo se rozplynulo v kouři. Všichni Samhainovi podřízení sami odešli, cítíce strach.

H2 – Návrat do lesů
Elfrieda se vrátila do kouzelného lesa a přinesla naději a svobodu. Lesy se staly mírumilovným místem, kde žil každý živý tvor v harmonii. Dnes oslavují Halloween a připomínají si sílu astatečnosti Elfriedy, doktorka kouzelné federace, která zachránilá lidstvo.

Ponaučení z Pohádka o halloweenu

Pohádka o Halloweenu nás učí o síle odvahy, moudrosti a spolupráce. Královna Elfrieda dokázala ochránit své království před Samhainem díky tomu, že se nezalekla a hledala pomoc. Našla ji v nečekané kočičce, která jí ukázala cestu k vítězství pomocí magického artefaktu. Společnými silami se pak dokázali řádně připravit a porazit Samhaina v jeskyni strachu. Tato spolupráce a odvaha posléze přinesla mír a harmonii do lesů, kde mohou teď všichni bytosti žít v klidu a míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka