Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dobrodružství šakala

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dobrodružství šakala je kouzelný příběh plný dobrodružství a neuvěřitelných zvratů, který zavede čtenáře do tajemného světa plného magie. Tento pohádkový příběh se odehrává v působivých středověkých krajích, kde se setkáme s rytíři, čaroději a skřety. Hlavním hrdinou je šakal, který se musí vydat na nebezpečnou cestu za záchranou svého království. Dobrodružství šakala je nezapomenutelný pohádkový příběh, který okouzlí nejen děti, ale i dospělé.

Dobrodružství šakala: Když malé zvíře získá velkou sílu

Povídá se, že v dávných časech žil v českých lesích jediný šakal. Byl ten šakal malý a chudý, neměl žádný hlas, žádné zuby a žádné přátele. Šel si tedy šakal po lese a hledal si nějakou kořist.

Jednoho dne se šakal dostal do oblasti, kde se scházeli všichni zvířata. Byla to taková jakási džungle, kde vládli lvi, opice a hadi. Ostatní zvířata se jim bála a scházela se v kroužku, aby se chránila.

Šakal si pomyslel, že by si třeba mohl také zkusit zahrát si s ostatními zvířaty. Když však dorazil do kruhu, všiml si, že mnohá zvířata se mu smějí a kupodivu za něj hlasitě tleskají. Šakal ale nebyl hloupý a po chvíli si uvědomil, že ostatní zvířata se mu spíš posmívají a znevažují ho.

Ušklíbnul se tedy, vzal si zbytky svého odvážného srdce a vyskočil do středu kruhu. Šakal vyprávěl o svých dobrodružstvích, o tom, jak porazil zlého draka a zachránil zachumlané koťátko. Zvířata, která ho dříve vysmívala, se teď naopak divila, jak tak malé zvíře jako šakal může být tak statečné.

V tu chvíli se šakal začal cítit samolibě a hrdě, že získal pozornost ostatních. Právě teď si totiž uvědomil, že to, čím disponuje, není jen silná mysl, ale i odvaha jít si za svým snem.

Šakal se tedy rozhodl, že použije svou sílu k tomu, aby pomohl ostatním zvířatům v džungli. Obstaral si plno vzpomínkových fotografií ze svých dobrodružství a každé zvíře, které vyslechl jeho příběhy, dostalo fotku jako vzpruhu. Šakal také začal pomáhat hadům, opicím a lvům s různými úkoly.

Díky šakalově pomoci se zvířata v džungli učila být odvážnější a sebevědomější. Šakal si uvědomil, že jeho poslání není jen pomáhat ostatním, ale také jim ukázat, že každé zvíře má svou sílu a může ji použít k tomu, aby se stalo hrdinou.

Jednoho dne se však šakal dověděl o nebezpečném krokodýlovi, který terorizoval okolní zvířata a nikdo se neodvážil s ním utkat. Šakal se rozhodl, že pomůže a udělá všechno pro to, aby krokodýla porazil.

Šakal vymyslel plán, jak by se mohl krokodýlovi postavit. Čekal, až krokodýl usne, a pak se ho pokusil přepadnout. Krokodýl byl však připravený a šakal si na vlastní kůži vyzkoušel sílu tohoto nepřítele.

V tu chvíli si šakal uvědomil, že téměř zemřel, když se pokoušel být hrdinou. Ale tato zkušenost byla pro něj velkou poučkou. Šakal si uvědomil, že použití síly vyžaduje nejen odvahu, ale také opatrnost a zkušenosti.

Když se pak šakal vrátil do džungle, ostatní zvířata mu už nehleděla na velikost, ale úctou, protože si uvědomila, jakou sílu má šakal v sobě. Šakal se pak stal vůdcem a inspirací pro ostatní zvířata. Tato příhoda ukázala, že velikost nemusí být jediný faktor, který nějaké zvíře nad ostatními vynáší. Každé zvíře má svou jedinečnou sílu a talent, které mohou vést k velkému úspěchu a ocenění ze strany ostatních.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V dávných časech žil v českých lesích malý, chudý a osamělý šakal bez hlasu, zubů a přátel. Jednoho dne se dostal do džungle, kde vládli lvi, opice a hadi, a přestože ho ostatní zvířata původně posměšně odmítla, šakal se rozhodl ukázat, jak odvážný bývá v dobrých dobrodružstvích.

Když ostatní zvířata viděla, jaké hrdinské úspěchy šakal dokázal dosáhnout, změnily svůj postoj a obdivovala jeho sílu a odvahu. To šakalovi ukázalo, že každé zvíře má svou jedinečnou sílu a talent, které mohou vést k úspěchu a ocenění ze strany ostatních.

Šakal se rozhodl, že použije svou sílu k pomocí ostatním zvířatům v džungli. Pomáhal hadům, opicím a lvům s různými úkoly a posiloval jejich sebevědomí a odvahu.

Jednoho dne se šakal postavil nebezpečnému krokodýlovi a udělal všechno pro to, aby ho porazil. Téměř však sám zahynul, když se pokusil být hrdinou. Tato zkušenost mu ukázala, že k použití síly se vyžaduje nejen odvaha, ale také opatrnost a zkušenosti.

Po své cestě se šakal vrátil do džungle a stal se vůdcem a inspirací pro ostatní zvířata. Příběh ukázal, že velikost nemusí být jediný faktor, který nějaké zvíře nad ostatními vynáší, každé má svou jedinečnou sílu a talent, které mohou vést k úspěchu a respektu ze strany ostatních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka