Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o brněnském krokodýlovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jeden krokodýl, který žil v Brně. Byl velmi zvláštní, ale zároveň čarokrásný. Jeho zelené šupiny leskly se na slunci a jeho větší oko se lesklo smaragdem. Byl svým způsobem jedinečný a většina lidí, kteří ho viděli, byli ohromeni jeho krásou. Avšak krokodýl měl také temnou stránku, nebyl to obyčejný krokodýl a se svou smrtící silou držel nad městem Brno výhrůžnou moc.
H2 – Pohádka o Brněnském Krokodýlovi: Jak byl drak zachráněn

H3 – Úvod

Dávno, dávno temu, v Brně žil Krokodýl, který byl velmi samotářský a opuštěný. Lidé se ho báli a míjeli ho stranou. Nikdo nevěděl, jaký je vlastně jeho příběh a proč se tak cítí.

H3 – Den, kdy se vše změnilo

Jednoho dne se Krokodýl rozhodl, že už nebude trpět samotou a vydal se do města. Lidé se ho však začali bát a začali ho pronásledovat. Krokodýl se bál o svůj život, tak začal utíkat a najednou se ocitl před svým stádem.

H3 – Setkání s drakem

Krokodýl byl překvapen, že se na jeho území dostal drak. Drak byl ve velkých problémech, protože byl unesen zlým kouzelníkem a uvězněn v jednom z jeho hradů. Krokodýl drakovi nabídl pomoc a společně se vydali na cestu, aby ho zachránili.

H3 – Cesta za druhým krokodýlem

Když Krokodýl a Drak dorazili ke hradu, kde draka drželi, zjistili, že dveře jsou zamčené a nelze se tam dostat. Krokodýl tedy vzpomněl, že na druhém konci města žije jiný krokodýl, který umí velmi dobře létat.

H3 – Spojení s krokodýlem

Krokodýl a drak se tedy vydali na cestu k druhému krokodýlovi. Když tam dorazili, řekli mu, co se stalo s drakem a poprosili ho o pomoc. Druhý krokodýl se neváhal, okamžitě se vznesl do vzduchu a přemístil se přes hradské zdi, aby otevřel dveře a přivedl drakovi svobodu.

H3 – Společný triumf

Když Drak získal zpět svobodu, byl Krokodýl velmi radostný a vděčný. Společně slavili své vítězství a Drak se rozhodl, že se přestěhuje ke Krokodýlovi, aby tu mohl najít nový domov.

H2 – Závěr

Tento příběh ukazuje, jak důležité je pomáhat druhým a jak blízko jsou si různá zvířata v přírodě. Nikdy se nesmíme bát požádat o pomoc své přátele, ať už jsou to krokodýli, draci nebo jiná zvířata.

Ponaučení z Pohádka o brněnském krokodýlovi

Pohádka o Brněnském Krokodýlovi: Jak byl drak zachráněn, nás učí důležitosti pomáhat druhým, neboť v přírodě jsou si různá zvířata blízká. Krokodýl, který byl samotářský a opuštěný, se vydal do města, kde se lidé ho báli. Jednoho dne se však setkal s drakem, který byl ve velkých problémech – byl totiž unesen zlým kouzelníkem a uvězněn v jednom z jeho hradů. Krokodýl nabídl drakovi pomoc a společně se vydali na cestu, aby ho zachránili. Když dorazili ke hradu, kde draka drželi, zjistili, že dveře jsou zamčené. Krokodýl si ale vzpomněl, že na druhém konci města žije jiný krokodýl, který umí velmi dobře létat. Společně se tedy vydali na cestu k druhému krokodýlovi, který jim pomohl dveře otevřít. Drak získal zpět svobodu a společně s Krokodýlem slavili své vítězství. Tento příběh nás učí, že bychom si neměli bát požádat o pomoc své přátele, ať už jsou to krokodýli, draci nebo jiná zvířata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka