Krátké české pohádky před spaním pro děti

O léčivé vodě pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna zvláštní voda, která dokázala léčit nejen tělesné neduhy, ale i duševní bolesti. Tuto vodu hledala princezna, která trpěla dědičnou nemocí, jejíž lékaři neznali lék. Putovala celým královstvím a nakonec se dostala k malé chaloupce, kde žila zvláštní stařena. Tato stařena jí vyprávěla o tajemné O léčivé vodě pohádka a ukázala jí kouzelnou cestu k jejímu prameni. Podaří se princezně nalézt vodu a uzdravit se? To se dozvíte v pohádce O léčivé vodě.

O léčivé vodě Pohádka

Za dávných časů, kdy ještě vládla zvláštní močál nazvaný „Mokřiny zázraků“, žil v malém městečku malý chlapec jménem Petr. Byl to statečný a rychlý hoch, a nikdy se nebojil plnit nejtěžší úkoly. Jeho matka, slavná bylinkářka ve městě, mu vštěpovala znalosti o bylinách a medicíně, a naučila ho, jak se starat o lidi v nouzi.

Jednoho dne se však náhle objevila věc, jež byla ještě zázračnější než Mokřiny zázraků – tajemná léčivá voda, která se objevila uprostřed jezera. Lidé si začali všímat, že se cítí mnohem lépe, když do této vody vstupují, a postupem času se zdraví všech lidí v tomto regionu radikálně zlepšilo.

Avšak po pěti letech, kdy už si lidé zvykli, že tato léčivá voda bude vždy k dispozici, se stalo něco strašného. Jednoho rána se Petr probudil a zjistil, že jezerní voda zmizela. Zmatek a panika se rozšířily po celém městě, protože nyní tato voda preventivní léčby chybí, a tím jsou lidé ohroženi širokou škálou onemocnění.

Petr se rozhodl, že musí najít tuto léčivou vodu a vrátit ji zpět. Šel na cestu plné nebezpečí, když najednou spatřil drobnou postavu, která se mu přiblížila. „Jak ti můžu pomoci?“, zeptala se. „Můžeš mi poradit, jak najít léčivou vodu?“ odpověděl Petr. „Ano“, odpověděla postava, „ale pouze když splníš tři úkoly.“

1. Úkol: Získat pomoc od trpaslíků

Petr vyrazí za trpaslíky, neboť ví, že jen oni mu mohou pomoci. V lese narazí na blokovanou jeskyni, kde trpaslíci sedí u ohně. Když se Petr zeptá, jestli mu mohou pomoct, odpoví mu: „Jistě, když nám pomůžeš odstranit překážky, které nás zde zbytečně trápí.“

Trpaslíci ukazují na kámen, který brání průchodu skrz jeskyni. Petr se rychle chopí práce, vezme kladivo a velmi silně třikrát udeří do kamene, který se najednou zlomí a rozstoupí.

Trpaslíci byli vděční a nabídli mu nápoj, který mu pomůže při dalších úkolech.

2. Úkol: Přemluvit orla, aby ho vzal na vysokou horu

Petr ví, že musí dosáhnout vysoké hory, kde bývá vždy mráz a léčivá voda je zde pravděpodobně schovaná. Avšak, jak se dostat na horu? Rozhodl se tedy, že požádá o pomoc velkého orla, kterého spatřil při své cestě.

Pojal první kroky ke skále, na které orel seděl, ale orel byl opatrný a bál se, že by mohl Petrův návrh odmítnout. „Prosím, pomoc mi, chci najít pramen léčivé vody, co se nachází na vrcholu hory.“ řekl Petr. „Výzva je to velmi riskantní, ale když mi slíbíš, že chráníš naše hnízdo před predátory, mohu tě vzít na svá křídla,“ odpověděl orel.

Orel pořádně zamával křídly a Petr se zdál být uzel nan až se vznášel a kroužil nad krajinou. Po chvíli Petr spatřil horu a orlovské hnízdo. „Díky orle,“ pronesl Petr a vydal se na horu.

3. Úkol: Odříznout silnou hrozivytu a dostat se do jeskyně.

Když Petr dorazil na vrchol hory, spatřil kopec zářivé mimozemské květiny, pod níž se schovávala jeskyně s léčivou vodou. Ale jak se dostat dovnitř? Petr přemýšlel a zpřísněl nůž, a když se odvážil, zaútočil na silnou hrozivytu, která překážela vstupu.

Po jediném řezu zvládl Petr odříznout hlavu hrozivytě, a vstoupil do jeskyně, kde byla léčivá voda. Voda sjela po kamení na zem a uvědomil si, že se musí vrátit domů, aby lidem přinesl tuto cennou vodu jako dar.

Po cestě zpět domů byl Petr nesmírně unavený a vysílený. Ale když dorazil do města, rozběhl se na hlavní trh a rozdával vodu lidem, kteří si ji zasloužili. Lidé byli všichni podle něj a song na Petrův obdarování se rychle rozšířil po celé zemi.

Léčivá voda byla opěvována jako poklad a Petr byl oceněn jako hrdina. Jeho statečnost a tvrdá práce byly první krok k tomu, co se stalo národním dědictvím. Petr nikdy nezapomněl, jakou roli hrál v této výjimečné události a dokázal následovat své srdce a uvěřil, že obyčejný člověk může skutečně změnit svět.

Ponaučení z O léčivé vodě pohádka

V pohádce „O léčivé vodě“ se setkáváme s malým chlapcem jménem Petr, který je vychováván svou matkou, slavnou bylinkářkou. Jednoho dne ve městě objeví léčivou vodu, která se nachází uprostřed jezera. Tato voda má na lidi příznivý účinek a zlepšuje jejich zdraví. Avšak po pěti letech tato voda z mysteriózních důvodů zmizí a lidé jsou ohroženi širokou škálou onemocnění.

Petr se rozhodne tuto léčivou vodu najít a vrátit jí zpět. Na své cestě potkává různé výzvy, které musí splnit, až nakonec dorazí k léčivé vodě. Po cestě zpět rozdává vodu lidem, kteří ji potřebují, a stává se hrdinou a národním dědictvím.

Tato pohádka nás učí o důležitosti práce a odhodlání, a to i v nejtěžších situacích. Petr ukázal, že tvrdá práce a věření v sebe sama mohou skutečně změnit svět. Také nás učí, jak důležité je pomáhat druhým a být vděčný za pomoc, kterou dostáváme. Pohádka nám připomíná, že když se snažíme dobře jednat a postavit se za správnou věc, život nás může překvapit léčivými a pozitivními výsledky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka