Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o autu

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnička na okraji lesa, kde žil statečný malý autobus. Jeho jméno bylo Tonda a nikdo nevěděl, kde se vzal. Jednoho dne se však stalo něco neuvěřitelného – Tonda si uvědomil, že to není jen obyčejný autobus, ale kouzelné vozidlo, které mu dává speciální schopnosti. A tak začala Pohádka o autu…
Pohádka o autu: Jak malé auto našlo své místo na světě

H2: Zrození malého auta

Byla jednou jedno malé auto, které se narodilo v malé dílně uprostřed lesa. Bylo velmi zvláštní, mělo různé barevné odstíny a zdálo se, jako by bylo vyrobené z různých zbytků.

H3: První dobrodružství auta

Malé auto chodilo okolo dílny a toužilo po dobrodružstvích. Jednoho dne se odvážilo vyjet na cestu a objevit svět. Cestovalo po mnoha kilometrech, setkalo se s různými zvířaty a lidmi, ale nikde se necítilo zcela doma.

H3: Setkání s velkými auty

Jednoho dne se malé auto setkalo s velkými auty, které ho vysmívaly pro jeho roztomilost a malost. Malé auto se cítilo zahanbeně a plakalo. Ale v tu chvíli se objevila dobrá víla, která mu pomohla najít své místo na světě.

H2: Pomoc dobré víly

Dobrá víla dala malému autu novou barvu a vybavila ho speciálními schopnostmi, které mu pomohly překonávat každou překážku. Malé auto se naučilo létat, plavat a dokázalo se obléct do neuvěřitelné rychlosti.

H3: Odvaha malého auta

Malé auto se nevzdávalo svého snu a drželo se své cesty. Setkávalo se s různými překážkami, ale zvládalo je díky své odvaze a důvěře v sebe.

H3: Nalezení skutečného domova

Po mnoha dobrodružstvích malé auto nakonec našlo svůj skutečný domov. Byl to malý statek na kraji lesa, kde žilo mnoho zvířat a lidí vyprávěli příběhy u ohně.

H2: Život malého auta na statku

Malé auto se stalo důležitou součástí života na statku. Pomáhalo při práci na poli, rozváželo zboží a převáželo lidi do města. Lidé z okolí si ho oblíbili pro jeho odvahu a schopnosti.

H3: Malé auto má velké srdce

Malé auto se stalo symbolem dobrodružství a odvahy. Lidé mu dávali různé přezdívky, ale nejčastěji ho nazývali „Malý hrdina“. Malé auto bylo šťastné, že našlo své místo na světě a že může pomáhat těm, kteří ho potřebují.

H2: Závěr

Toto je pohádka o jednom malém autě, které našlo své místo na světě díky své odvaze a důvěře v sebe. I když bylo malé a zvláštní, mělo velké srdce a bylo ochotné pomáhat druhým. A to je důležité poselství, které bychom si měli pamatovat v každodenním životě.

Ponaučení z Pohádka o autu

Pohádka o autu pojednává o malém autě, které se narodilo v malé dílně uprostřed lesa. Auto toužilo po dobrodružství a jednoho dne se odvážilo opustit dílnu a objevit svět. Setkávalo se s různými zvířaty a lidmi, ale nikde se necítilo doma. Potkalo však velká auta, která se mu vysmívala. V té chvíli se objevila dobrá víla, která mu pomohla najít své místo na světě a vybavila ho speciálními schopnostmi. Malé auto se naučilo létat, plavat a běhat rychle. Se svou odvahou a důvěrou v sebe překonávalo překážky a nakonec našlo svůj domov na malém statku na kraji lesa, kde pomáhalo s prací na poli a převáželo lidi do města. Lidé si ho oblíbili pro jeho odvahu a schopnosti a pojmenovali ho „Malý hrdina“. Tato pohádka nás učí, že každý má své místo na světě, a že bychom si měli vážit odvahy a schopností druhých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka