Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o netopýrovi – Česká Pohádka Pro Dětí

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Polly a její první láska

Ahoj! Vítám vás v krásném světě pohádek, kde se setkáte s mnoha zvláštními bytostmi a posloucháte neobvyklé příběhy. Dnes vám chci vyprávět o zvláštním netopýrovi, který žil v kouzelném lesíku. Jeho jméno bylo Maťoch a velmi se lišil od ostatních netopýrů. Hlavně tím, že měl velmi divokou představivost a sny o velké dobrodružství. A když se to dobrodružství konečně dostavilo, stal se z něj hrdina celého lesíka. To je Pohádka o netopýrovi. Připravte se na vzrušující a fantastický příběh!
H2: Pohádka o netopýrovi

H3: Jak se netopýr stal nočním tvorem

Bylo nebylo, za dávných časů, když ještě nebyla lidstva na zemi, žilo v lese malé netopýří mládě. Bylo to hladové a osamělé, protože jeho maminka už dlouho nebyla doma. Netopýří mládě se rozhodlo vydat se do světa a najít si novou rodinu.

H3: Netopýří mládě v lese

Netopýří mládě se plížilo lesem, hledalo nové kamarády. Chtělo najít nějakou rodinu, kde bude mít teplo, jídlo a hlavně pevné kamarádství. Netopýří mládě nevědělo, kam jít, protože bylo poprvé v životě mimo hnízdo.

H3: Setkání s sovou

Netopýří mládě se setkalo se sovou. Byla to stará bába, která žila v lese už mnoho let. Netopýří mládě si k ní přišlo postěžovat a požádat o radu. Sova se ho zeptala, co chce a netopýří mládě jí povědělo o své osamělosti a hledání nové rodiny.

H3: Poučení od sovy

Sova se rozhodla pomoci netopýřímu mláděti a řekla mu: „Netopýří mládě, musíš se naučit létat v noci a najít si nové kamarády. Přestaň trávit svůj čas ve dne a použij své schopnosti v noci. Pak najdeš novou rodinu a budete spolu šťastní.“

H3: Netopýří mládě se učí létat

Netopýří mládě poslechlo sovu a začalo cvičit létání v noci. Bylo to těžké, ale netopýří mládě se to naučilo. Brzy se stalo nočním tvorem a začalo hledat novou rodinu.

H3: Setkání s druhým netopýrem

Jedné noci se netopýří mládě setkalo s druhým netopýrem. Byl to starší a moudrý netopýr, který přivítal mladého příchozího a přijal ho do své rodiny. Netopýři se stali kamarády a netopýří mládě se cítil konečně šťastné.

H3: Jak se netopýr stal ochráncem lesa

Netopýří dospívající postupně dospělo a stalo se dospělým netopýrem. V té době se začala v lese dít zvláštní věc. Les byl ohrožen. Lesák, zlý skřet, začal kácet stromy a ničit přírodu, aby si mohl postavit svůj luxusní domek.

H3: Boj proti lesáku

Netopýr se rozhodl, že nechá lesáka přestat s ničením přírody. Spolu s ostatními zvířaty v lese provedli tajnou misi, jak zastavit lesáka. Netopýři, jako noční tvor, mohl vidět v noci a pomohl zvířatům najít cestu k lesákovi.

H3: Ochranářský hrdina

S pomocí netopýrů a dalších lesních zvířat se jim podařilo zastavit lesáka a ochránit les. Netopýr se stal hrdinou a ukázal ostatním lesním tvorům, jak důležité je chránit přírodu.

H2: Závěr

Taková byla pohádka o netopýrovi. Ukazuje, jak důležité je hledat nové přátele, dělat věci tajně a chránit přírodu. Netopýr je noční tvor, ale svou odvahou dokázal ochránit les a stát se hrdinou. Doufáme, že tato pohádka vás inspirovala k ochraně přírody a k hledání nových přátel, kteří vám poskytnou teplo a pohodu.

Ponaučení z Pohádka o netopýrovi

Tato pohádka vypráví příběh malého netopýřího mláděte, které se vydává hledat novou rodinu a nakonec se stane ochráncem lesa. Setkává se s moudrou sovou, která mu poradí, aby se naučilo létat v noci, což mu pomůže najít nové přátele. Po nějaké době se mu podaří setkat s dalším netopýrem, který ho přijme do své rodiny. Když lesák začne ničit les, netopýr se rozhodne bojovat proti němu spolu s dalšími lesními zvířaty. Díky jeho odvaze a pomoci nočních schopností se jim podaří zastavit lesáka a chránit les. Tato pohádka nás učí, jak je důležité hledat nové přátele, chránit přírodu a být odvážnými.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka