Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hrady kde se natáčela pohádka o svatební krajce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna země plná zázraků, kde skryté hrady a zámky plnily příběhy a tajemství. Mezi nimi se nacházel Hrad, kde se natáčela jedna z nejkrásnějších pohádek – „Svatební krajka“. Tento hrad byl neobyčejně starý a tajemný, plný magických schodišť a zcela obklopený temným lesem. V tomto hradě žila zvláštní postava – kouzelnice. Byla plná neuvěřitelných sil a každý, kdo se jí přiblížil, propadl magickému kouzlu. Tak začíná naše neobyčejná pohádka o Hradu, kde se natáčela „Svatební krajka“.
Hrady kde se natáčela pohádka o svatební krajce

Svatební krajka je nádhernou a vzácnou součástí každé svatební šaty. Její výroba náročná a často probíhá ručně. Avšak málokdo ví, že naše krásná krajka má svůj původ v pohádce. Právě o pohádce a napínavém hledání svatební krajky se dozvíte v našem vyprávění.

Hrad Švihov – Legendární místo

Naše pohádka začíná na hradě Švihov v Plzeňském kraji. Hrad se nachází na okraji Šumavy a je obklopen malebnou přírodou. Podle pověsti na hradě žije kouzelný krasavec, který každé noci prochází hradem a odnáší s sebou věci, které mu náhodou přijdou pod ruku.

Hrad byl místem, kde se natáčely scény pro pohádku o svatební krajce. Posádka, herci a technici zde strávili několik týdnů natáčením a tvorbou této krásné pohádky.

Hrad Kost – Tajemné místo

Dalším místem naší pohádky je hrad Kost v Jičínském kraji. Hrad se nachází v romantickém údolí řeky Jizery a patří mezi nejnavštěvovanější místa v celé České republice. V minulosti byl hrad místem mnoha tajemných událostí a pověstí.

Na hradě se natáčely scény, kde hlavní hrdinka hledá svatební krajku. Byla to náročná práce, protože herci museli jít po celém hradě a natočit mnoho scén s různými postavami.

Hrad Karlštejn – Památné místo

Posledním místem, kde se natáčela naše pohádka, je hrad Karlštejn v Středočeském kraji. Hrad Karlštejn patří k nejnavštěvovanějším hradům v České republice a je považován za jednu z nejvýznamnějších památek středověké architektury.

Na hradě se natáčela konečná scéna, kde se hlavní hrdinka vdává, a krajka je konečně nalezena. Byla to nádherná scéna, která všechny přítomné dojala.

Závěr

Naše pohádka o svatební krajce je příběhem o kráse, touze a trpělivosti. Je to pohádka, která učí, že pokud něco opravdu chceme, musíme být ochotni pro to něco obětovat a bojovat. Tento příběh nás zároveň připomíná, že krása a nádherné přírody jsou kolem nás, stačí se jen obejít a hledat.

Naše pohádka byla natočena na nádherných hradech v České republice, které jsou skvělým příkladem toho, že historie a krása se mohou prolínat v jednom místě. Ať už se rozhodnete navštívit hrad Švihov, hrad Kost nebo hrad Karlštejn, nebudete litovat. Tyto hrady jsou opravdovým pokladem naší země a stojí za návštěvu.

Tak tedy, kéž nás naše pohádka o svatební krajce inspiruje k tomu, abychom hledali a cílili na krásu a nádherné přírodní krajinu v naší krásné vlasti.

Ponaučení z Hrady kde se natáčela pohádka o svatební krajce

Svatební krajka je krásnou a vzácnou součástí každých svatebních šatů, její výroba je náročná a často se provádí ručně. Pohádka o svatební krajce se odehrává na třech českých hradech – Švihově, Kosti a Karlštejně. Hrad Švihov je obklopen krásnou přírodou a podle pověsti zde žije kouzelný krasavec. Hrad Kost je nejnavštěvovanějším místem v České republice a patří kromě toho mezi nejromantičtější místa v zemi. Na hradě Karlštejn se odehrává konečná scéna, ve které je svatební krajka nakonec nalezena. Pohádka o svatební krajce učí, že pokud opravdu chceme něco dosáhnout, musíme být ochotni obětovat a bojovat. Tento příběh nás také připomíná, že krása a nádhera jsou všude kolem nás, stačí se jen podívat kolem sebe a hledat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka