Krátké české pohádky před spaním pro děti

Divadlo pohádka o chytré princezně

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno, tak dávno, že se to ani nedá počítat, v krajině plné kouzla a fantazie se odehrávala neuvěřitelná událost. Ať už jste byli chlapeček nebo děvčátko, dospělý muž nebo žena, všichni toužili slyšet o živých pohádkách, které se tam odehrály. Jedna z nich zná jméno Divadlo pohádka o chytré princezně, a já vám ji teď rád vyprávím.

Divadlo pohádka o chytré princezně
Úvod

V dávných dobách, když se ještě kouzla a kouzelníci volně pohybovali mezi lidmi, žila jedna princezna. Byla krásná, chytrá a statečná, ale bohužel se jí nikdy nedařilo najít si vhodného ženicha. A tak jednoho dne rozhodla, že se sama vydá na nebezpečnou cestu a najde si prince, který by byl rovnocenným partnerem.

První setkání

Princezna se tedy vydala na cestu, která ji zavedla do lesa. Tam ji přepadli zloději a chtěli ji okrást. Princezna se ale brilantně bránila a ukázala, jaká je statečná. Zloději se ji nakonec vzdali a ona dál pokračovala v cestě.

Kouzelný přístřešek

Přišla ke kouzelnému přístřešku, který jí poskytl útočiště na celou noc. Tam se seznámila s kouzelníkem, který ji řekl, že ví, kde najde prince, který jí bude vyhovovat. Princezna se velmi potěšila a po důkladné přípravě se vydala na cestu k princezničině místu pobytu.

Setkání s princem

Po dlouhé cestě dorazila a setkala se s princem. Ten ale nebyl vůbec takový, jakého si představovala. Byl hloupý, sobecký a zlomyslný. Princezna se proto rozhodla, že se musí vrátit domů.

Hledání vhodného prince

Po cestě si ale uvědomila, že hledání prince se nezdá být správným způsobem, jak najít toho pravého. Rozhodla se tedy, že bude hledat muže, který ji bude milovat takovou, jaká je. A tak se usadila na svém hradě a snažila se být co nejupřímnější a nejpřirozenější.

Nalezení pravého prince

Jednoho dne ji navštívil mladý muž. Byl to slušný, inteligentní a galantní muž. Miloval ji takovou, jaká byla, a ona mu stejně opětovala lásku. Nakonec se za něj provdala a spolu žili šťastně až do konce svých životů.

Závěr

Pohádka o chytré princezně poukazuje na to, že hledání toho pravého si nevyžaduje pouze krásu a bohatství, ale rovněž statečnost, chytrost a schopnost ukončit nepřátelství. Nalezení té správné osoby navíc závisí na upřímnosti a vnitřní kráse.

Ponaučení z Divadlo pohádka o chytré princezně

Pohádka o chytré princezně nám ukazuje, že není důležité hledat ženicha na základě vzhledu nebo bohatství, ale spíše na základě osobnosti. Princezna prošla náročnou cestou, kde ukázala svou odvahu a schopnost bojovat za sebe. Setkala se s kouzelníkem, který ji pomohl nalézt prince, ale nakonec zjistila, že to není pro ni ten pravý. Rozhodla se místo toho hledat muže, který ji bude milovat takovou, jaká je. Tento muž nakonec přišel a byl se svou osobností, inteligencí a galantností vhodným partnerem pro princeznu. Hledání toho pravého nezávisí pouze na vnějším vzhledu nebo bohatství, ale také na upřímnosti a vnitřní kráse.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka