Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hostina Ægirův

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Hostina Ægirův

Daleko na severozápadě země, na břehu divokého moře, stojí království, které bylo kdysi obýváno bezpočtem záhadných bytostí. Jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších byla Hostina Ægirův, mořská víla s čistě zlatou kůží a vlasy jako korálová větev. Její sídlo bylo pod hladinou moře, kde měla svou velkolepou paláci a tvořila úchvatné světelné show pomocí zářivých ryb. Ale jednoho dne se stalo něco neočekávaného…
Hlavní postava české pohádky „Hostina Ægirův“ se jmenuje Ægir. Je to mořský bůh a jeden z nejvýznamnějších bohů v severské mytologii. Severská mytologie je soubor tradic a příběhů severských národů, které zahrnují norskou, islandskou a dánskou kulturu. Ægir byl zodpovědný za správu všech mořských vod na světě a byl považován za mocného a respektovaného boha.

H2: Hostina pro ostatní bohy

Jednoho dne pozval Ægir všechny severské bohy na hostinu. Chtěl jim ukázat svou obrovskou moc a nádherné schopnosti, které vládnou mořským vodám. Pomalu a pečlivě připravil hostinu, aby byla naprosto dokonalá. Připravil kvalitní ryby, mořské plody a chladivé nápoje pro všechny bohy. Přemýšlel o každém detailu, aby tato hostina byla skutečně nezapomenutelná.

H3: Loki a Thor

Během hostiny se objevili Loki a Thor. Loki byl znám svou schopností vychytralosti a ne náhodou se setkal s Thorem, který byl obávaným a silným bohem hromu. Loki viděl svou příležitost a rozhodl se udělat si srandu z ostatních bohů. Thi mesde chtěl otestovat jejich odolnost a rozhodl se splést několik důležitých osudů bohů.

H3: Loki a události

Loki skrýval své úmysly a využil slova, aby přesvědčil Ægira, aby se na hostině objevil i jeho slizký a nebezpečný hroznýš. Vše bylo připraveno a Loki začal vyprávět historky o ostatních bozích. Tyto historky byly plné klamu a zpochybňování mnoha z hrdinům, avšak bohové již věděli ale rozhodli se poslouchat další.

H3: Odhalení Lokiho podvodů

Loki se urazil, že bohové mu necítí důvěru a rozhodl se tu a tam natáčet jisté momenty stůl se vířil s pečlivě připraveným pohoštěním. Loki měl svůj plán, ale Ægir, byť ho hrozně dobře doplňoval, byl rozrušen průchodem zbytku hostiny. A tak Lokiho chytili během jeho podvodného a hloupého chování, čímž se odhalili jeho pravé motivy..

H2: Uzavření hostiny

Lidé si někdy myslí, že bůh nebo bohové jsou perfektními bytostmi, ale tato pohádka ukazuje, že i bohové mají své chyby. Důležité je se z nich poučit a postupovat dál . Ægir se poučil ze svých výplat a byl přesvědčen, aby na své další hostině byl mnohem obezřetněji. A ostatní bohové se poučili ze svých chyb, aby byli mazanější a udrželi si tak svou moc a důstojnost. A tak se hostina Ægirův dostala do legend a lidového vyprávění.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Česká pohádka „Hostina Ægirův“ nám připomíná, že i bohové mohou mít své chyby. Abychom se z nich poučili, je důležité být obezřetní a mazaní. Hlavní postava pohádky, Ægir, byl zodpovědný za správu všech mořských vod na světě a pozval na hostinu všechny severské bohy. Během hostiny se objevili Loki a Thor a Loki se rozhodl udělat si srandu z ostatních bohů. S pomocí svých vychytralých triků se mu podařilo zpochybnit mnoho hrdinů a jejich osudy. Avšak Loki byl nakonec odhalen a bohové se poučili ze svých chyb. Důležité je však pochopit, že i když jsou bohové mocní a respektovaní, tak i oni jsou zranitelní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka