Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o ledním medvědovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byla jednou jedna pohádka o ledním medvědovi, který žil v polárních krajinách daleko, daleko od lidí. Jeho bílá krása a síla zanechaly na každém kdo se s ním setkal velký dojem. Jednoho dne se ale stalo něco nečekaného a lední medvěd se ocitl v nebezpečí. Jak to dopadne, se dozvíte v naší pohádce.“
Pohádka o ledním medvědovi: Když led země pokryje

H2: Ledový svět

H3: Základní charakteristika ledového světa

V daleké zemi za horami a lesy se nachází krásný ledový svět, který vypadá jako zázrak z jiného světa. Toto místo je tak krásné, že by snad i nejtvrdší srdce proměnilo v křehkou a snadno praskající ledovou kouli. Ledový svět je pokryt nekonečným bílým pláštěm, který se stává domovem různých stvoření. Kromě křehkých krystalů a ledových struktur přitahuje pozornost i lední medvěd.

H3: Lední medvěd: Král změn

Lední medvěd má v této zemi zvláštní místo, které mu přináší mnoho výhod. Medvěd je považován za krále ledového světa. Protože je nesmírně silný, dokáže vytvořit a trhat ledové bloky z ledových řek. Také disponuje speciálními schopnostmi, jako kdyby byl vyspělým navigátorem v celé této zemi. Dokáže najít ryby i mimo sezónu rybolovu, což ostatní zvířata nedokážou.

H2: Když led země pokryje

H3: První dech zimy

Jednoho dne, když se začínají roztápět poslední sníh a ledové krytí a země pozvolna usychá, se ledový medvěd rozhodne, že tuhle situaci změní. Říká, že přišel čas ukázat svou sílu a to, proč je králem ledové říše. Rozhodne se začít pracovat na vytváření nového ledu, který by brzy pokryl zemi a zase by z ní udělal krásnou ledovou říši.

H3: Plány na ledovou říši

Medvěd si zavolá k sobě další zvířata, aby společně začali pracovat na nové ledové říši. Medvěd chce, aby jeho říše byla krásná a aby jí nikdo nemohl ublížit. Proto si naplánuje, jakou bude mít říše podobu, jak bude vypadat a kde bude. Všechna zvířata opravdu obdivují ledového medvěda a díky jeho rozhodnutí si byla jistá, že již nikdo zvířatům žádné zlo nezpůsobí.

H3: V plném proudu

Medvěd a jeho družina pracovali den a noc, aby dokázali ledovou říši postavit a co nejvíc ji rozšířit. Medvěd díky své síle a pracovnímu nasazení dokázal vytvořit nekonečné ledové bloky a ledové struktury, které velmi skvěle chránily říši. Všechny bytosti v ledové říši mohly klidně spát v noci a nebát se, protože ledový medvěd byl silný a stále bděl.

H3: Zima, která trvala tisíce let

Po mnoha měsících tvrdého práce se ledový medvěd a jeho družina dočkali vytvoření nádherné ledové říše, kterou dokázali šířit do všech koutů země. Země se čím dál více pokrývala ledem a sněhem. Ledová říše byla tak výjimečná, že se o ní stalo předmětem pověsti všech zvířat a byla nazývána jako nejkrásnější ledová říše na světě. Lidé, kteří se dostali do této země, říkali, že zde sami vidí tu očarující krásu, kterou ostatní země nikdy nepoznají.

H2: Ledový medvěd a jeho role v životě zvířat

H3: Legendární ledový medvěd

Ledový medvěd si získal respekt od všech zvířat v ledové říši. Byl považován za silného a odvážného krále, který vedl zvířata při zamrznutí země změny. Všechna další zvířata věřily, že ledový medvěd může přeměnit každý kousek sněhu a ledu v nejkrásnější místo na zemi.

H3: Spolupráce s ostatními zvířaty

Ledový medvěd vždy spolupracoval s ostatními zvířaty v ledové říši. Byl pro ně vůdcem a vždy dokázal řešit jakékoliv problémy, s nimiž se zvířata potýkala. Společně s dalšími zvířaty dokázal vytvořit krásné a bezpečné místo k životu.

H3: Vzpomínka na ledového medvěda

I po tisících letech si ledový medvěd a jeho ledová říše všedního dne. Vzpomíná se na něj jako na legendární zvíře, které skutečně dokázalo proměnit led na zemi v nejkrásnější místo na zemi. Všichni si připomínají jeho sílu a odvahu, která pomohla vytvořit tuhle nádhernou ledovou říši.

Závěr:

Tak se pohádka o ledovém medvědovi stala pověstí, která bude žít navěky. Ledový medvěd a jeho ledová říše byla proměněna v legendární místo, které budou lidé a zvířata připomínat po celou věčnost.

Ponaučení z Pohádka o ledním medvědovi

Pohádka o ledním medvědovi nám ukazuje, jak důležitá je spolupráce a síla ducha, aby se překonaly překážky. Ledový medvěd dokázal povzbudit zvířata a společně vytvořili nádhernou ledovou říši. Také nám ukazuje, že pokud máme sen, můžeme toho dosáhnout, pokud věříme v sebe samotné a pracujeme na tom. Ledový medvěd se postavil proti přírodním silám a dokázal změnit nevlídnou země na krásné a bezpečné místo k životu, což nám ukazuje, jak moc jsou v našem životě důležité motivace a cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka