Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kouzelná beruška a černý kocour pohádka česky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna Kouzelná beruška a černý kocour, kteří žili v kouzelném lese. Jejich přátelství bylo neobyčejně silné a spolu prožívali mnoho dobrodružství. Jednoho dne však začali být jejich cesty rozdílné a museli se rozloučit. A tak začala pohádka o osudu Kouzelné berušky a černého kocoura, kteří se potkávali a oddělovali, aby nakonec dospěli k nečekanému závěru svého příběhu.

Kouzelná beruška a černý kocour: Pohádka česky

Jednoho dne se v lese, nedaleko od malé vesničky, narodila Kouzelná beruška. Už od narození se jí dostalo obdivu a lásky od ostatních zvířátek. Byla tak malinká, že ji mohla každá zvířátka snadno obejmout a držet v dlani. Celý les se divil její kráse, neboť měla křídla jako drahokamy a lesk, který se nikde nedal najít.

Kouzlo berušky

Kouzelná beruška se narodila s kouzelnou mocí. Dokázala rozeznat pravdu od leží a slyšet myšlenky ostatních zvířátek. Bylo to pro ni velký dar, ale také zodpovědnost. Měla se starat o to, aby všechna zvířata byla šťastná a spokojená v lese.

Černý kocour

Jednoho dne do lesa přišel Černý kocour. Ten se stal Kouzelné berušce velkým přítelem. Spolu trávili hodiny tím, že si povídali o životě v lese a o tom, jak by mohli pomoci ostatním zvířátkům. Černý kocour se staral o Kouzelnou berušku a chránil ji před nebezpečím, protože v lese byli i zlí lovci, kteří si mohli ublížit na Kouzelné berušce.

Kouzelná moc využita na dobro

Jednoho dne se do lesa přestěhovalo nové zvířátko – malý králíček. Ten byl velmi plachý a bál se ostatních zvířátek. Kouzelná beruška se rozhodla, že mu pomůže. Použila svou kouzelnou moc, aby rozluštila jeho myšlenky. Zjistila, že králíček má strach z toho, že by mohl být ostatními zvířátky zraněn. Kouzelná beruška s Černým kocourem se rozhodli, že mu pomohou. Usměřili ostatní zvířátka a naučili je, jak se má správně starat o malého králíčka. Ten se tak stával odvážnějším a mohl si užívat života v lese.

Zlo v lese

Jednou se v lese objevil zlý lovec, který lověním zvířat vytrvale narušoval klid v lese. Lovil tajně v noci a vystrašoval tím zvířátka, která se v noci pohybovala v lese. Kouzelná beruška a Černý kocour rozhodli, že musí zlobivého lovce zastavit. Využili své kouzelné moci a přivolali do lesa všechna zvířata. Ta se shromáždila kolem lovcova stanu a hlasitě se rozkejvala. Lovec se velmi zalekl a okamžitě z lesa utekl. Od té doby v lese není ani stopa po darebácích, kteří by mohli působit nějaké zlo.

Kouzelná beruška a černý kocour na věčné časy

Kouzelná beruška a Černý kocour se stali dobrými přáteli. Stávali se nepostradatelnými pro ostatní zvířátka v lese. Spolu pomáhali a řešili problémy ostatních zvířátek. Díky jejich laskavosti a dobrodružstvím se v lese stalo místo, kde vládne přátelství a bezpečí. A tak to zůstalo až do dnešních dnů.

Byla to krásná pohádka o Kouzelné berušce a Černém kocourovi. Pohádka, která ukazuje, že když se lidé a zvířátka spřátelí, mohou spolu svět vytvořit krásný a bezpečný.

Ponaučení z Kouzelná beruška a černý kocour pohádka česky

Kouzelná beruška a Černý kocour je pohádka o malé berušce s kouzelnými křídly, která dokázala rozeznávat pravdu a slyšet myšlenky ostatních zvířat v lese. S Černým kocourem se stali dobří přátelé a pomáhali ostatním zvířátkům. Kouzelná beruška využila svou kouzelnou moc na dobro, aby pomohla malému králíčkovi, který se bál ostatních zvířat. Poté, co se v lese objevil zlý lovec, Kouzelná beruška a Černý kocour shromáždili všechna zvířata, aby ho zastavili. Díky jejich laskavosti a dobrodružstvím se v lese stalo krásné a bezpečné místo. Pohádka ukazuje, že přátelství mezi lidmi a zvířaty může vytvořit krásný svět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka