Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malé Idy a květiny

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno, v dobách, kdy se světem proháněly ještě víly a kouzelníci, kdy každá louka a každý les měl svého strážce, se odehrála tajemná a kouzelná pohádka. Příběh, v němž se setkáme s Malou Idy a květiny, která se na první pohled zdá být pouze obyčejným rostliním, ale skrývá v sobě neskutečnou sílu a kouzlo. Cesta plná nebezpečí, kterou se malá Idy musí vydat, aby zachránila svou rodinu a celé království, bude plná záhad a tajemství. V této pohádce se mísí dobrodružství, láska a magie, která vyvede Idy na skutečně nebezpečnou cestu, aby ukázala svou sílu a odvahu. Připravte se na neuvěřitelnou cestu plnou čarování a překvapení, když se vydáte s Malou Idy a květinou na cestu čarovným královstvím.

Malé Idy a květiny – pohádka pro děti

Úvod

Dávná země, která se jmenovala Idy, byla plná krásných rostlin a květin. Každý rok se tam konala velká slavnost, kdy všichni lidé z Idy přinesli nejkrásnější květiny a postavili z nich velkou věž. Ale jednoho roku se všechno změnilo, když se objevila zlá čarodějnice.

Zlá čarodějnice a její kletba

Zlá čarodějnice, která se jmenovala Mavka, neměla ráda květiny. Chtěla je všechny zničit a tak se rozhodla, že použije kletbu. Kletba měla za úkol poslat nejmenší a nejchudší rostlince na Idě do země, kde by květiny nemohly růst.

Malé Idy a její boj proti čarodějnici

Malá Idy byla nejmenší a nejchudší rostlinka na celé Idě. Když se dostala do země bez květin, začala brečet. Ale pak se nad ní objevil malý kouzelník, který jí řekl, že kouzelnou moc má každá rostlina a že i ona ji má. Malá Idy se rozhodla bojovat proti Mavce a vydat se na cestu zpátky na Idy.

Cesta Malé Idy a Setkal se s Kvetou

Malá Idy se na cestě setkala s Kvetou, která byla velká a krásná květina. Kveta chtěla Malé Idy pomoct a tak jí nabídla, aby se spojily a bojovaly spolu proti Mavce. Malá Idy přijala její nabídku a společně s Kvetou pokračovaly v cestě.

Postupné spojování květin a rostlin v boj proti čarodějnici

Na cestě se Malá Idy a Kvetka setkaly s různými rostlinami a květinami. Tyto rostliny se připojily k jejich boji a postupně se spojovaly. Společně bojovali proti Mavce, která byla každým dnem silnější.

Vítězství a obnova Idy

Nakonec se Malé Idy a Kvetka spojily s největší a nejkrásnější květinou na Idě – Růží. Spolupráce všech květin a rostlin umožnila porazit Mavku a znovu obnovit Idy. Lidé z Idy si připravili nejkrásnější květiny a postavili největší věž, kterou Idy kdy viděli. A Malá Idy, která byla původním zdrojem vítězství, se stala královnou květin na Idě.

Závěr

Pohádka o Malé Idy a květinách nás učí, že i ty nejmenší a nejchudší věci mají svou kouzelnou moc. A pokud se spojíme a budeme spolupracovat, můžeme získat neuvěřitelnou sílu a porazit i ty nejtěžší protivníky.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Malé Idy a květinách nás učí, že i nejmenší a nejchudší věci mají svou kouzelnou moc. Když se Malá Idy dostala do země bez květin, začala brečet, ale potkala malého kouzelníka, který ji povzbudil, že i ona má kouzelnou moc. Postupně se spojila s dalšími rostlinami a květinami, aby se společně postavily proti zlé čarodějnici Mavce. Spolupracovali a nakonec zvítězili, obnovili Idy a Malá Idy se stala královnou květin. Pohádka nám ukazuje, jak důležité je spolupracovat a že i malý jedinec může mít velký vliv, když se spojí s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka