Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hraná pohádka o moři

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden malý rybář, který žil na břehu moře. Každý den ráno vyrážel na svou loďku, aby ulovil co nejvíce ryb, které by mohl prodat na trhu a uživit tak svou rodinu. Jednoho dne však narazil na něco, co ho zcela překvapilo. Bylo to tajemné a magické místo uprostřed moře, kde se odehrávaly neuvěřitelné události. Tato pohádka vypráví příběh o tomto zázemí, které patří jinému světu, ale jednomu člověku otevřelo dveře k tajemství, které se nikdy předtím neobjevilo. Hraná pohádka o moři začíná právě zde.
Hraná pohádka o moři: Když ryby zpívaly

Hraní pohádek je oblíbenou činností, kterou si lidé v každém věku mohou užít. Pohádky jsou něco, co nás zavede do kouzelného světa plného magie, tajemna a také ponaučení. Jedna z takových pohádek je Hraná pohádka o moři.

Když ryby zpívaly, bylo moře plné života. Voda byla čirou modří, obklopenou bílými pěnami a množstvím ryb různých barev. Byli mezi nimi kluci a holky, kteří si užívali hraní v hlubinách. Starší ryby se staraly o ty mladší a pomáhaly jim s vejci. Ryby byly plné radosti a pohody. A právě tato pohoda způsobila, že se jedna ryba zadívala na břeh a viděla, jak daleko vzdáleně je tam pevnina.

„Tam na břehu bych chtěla být,“ řekla si ryba a rozhodla se, že zkusí plavat k břehu. Cestou zpívala a užívala si každý moment. S každou vlnou se však stávalo plavání náročnější a ryba začala cítit hlad. Proto se musela vrátit zpět k ostatním rybám v moři.

„Jaká škoda,“ pomyslela si ryba, „chtěla jsem na břeh, ale nedostala jsem se tam.“ Ale pak začala mluvit o svých snech ostatním rybám a oni se rozhodli pomoci jí. Navrhnuli, že budou pomáhat každé rybě, která se rozhodne plavat k břehu.

Díky této dohodě se každá ryba cítila silnější. A tak se začaly zpívat písně o tom, že když ryby zpívají, moře se stane magickým a pomůže jim dostat se na břeh. A tak se stalo. Každá ryba si zpívala a cítila, jak síla v moři jí umožnila dostat se na břeh.

Naproti tomu, když se ryby báli a mysleli si, že to nedokáží, tak se skutečně nedostaly k břehu. Pouze tím zpěvem a vírou v sebe samé se jim podařilo svůj sen splnit.

A tak, když se lidé dnes potápí a slyší, jak ryby zpívají, tak je to připomínka této pohádky. Vnímají sílu a kouzlo moře, které je neustále obklopuje a chrání. A kdo ví, možná i díky tomu se lidé stávají statečnějšími a dokáží si plnit své sny, jako ryby ze zpívané pohádky.

Ponaučení z Hraná pohádka o moři

Hraná pohádka o moři: Když ryby zpívaly ukazuje, že spolupráce, vzájemná podpora a víra ve vlastní schopnosti jsou důležitými prvky pro dosahování snů. V pohádce ryby chtějí najít cestu na břeh a pomocí písní se jim to nakonec podaří. To nám připomíná, že když věříme v sebe a své sny a pracujeme na nich s ostatními lidmi, můžeme je skutečně splnit. Kromě toho, pohádka také zdůrazňuje, že bez pocitu důvěry a odvahy se nám takové věci nepodaří. Proto bychom měli mít víru v sebe samotné a svůj potenciál, ať už plníme jakýkoliv sen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka