Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o karkulce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Pohádka o karkulce

„Dávno, dávno, než se narodili naši prarodiče, existovala jedna zvláštní dívka, která nosila červený kabátek a bílou čepičku. Byla to Pohádka o karkulce, kterou všichni v obci znali a milovali. Jednoho dne se však stalo něco nečekaného a Pohádkin svět se změnil navždy. Připravte se na cestu plnou dobrodružství a magie, kterou přináší náš příběh o nezdolné karkulce.“

Pohádka o Karkulce: Jak malá holčička zvítězila nad zlou vlkem

H2: Začátek Pohádky o Karkulce

Byla jednou jedna malá holčička, která si velmi oblíbila nosit rudý kabátek a červenou čepici. Proto jí okolí přezdívalo Karkulka. Když jednoho dne matka požádala Karkulku, aby přinesla babičce, která bydlela za lesy, několik dobrot, Karkulka se rozhodla, že se snaží být velmi rychlá a dobře vykonat svůj úkol.

H3: Setkání s vlkem

Karkulka se vydala na cestu, ale brzy potkala na cestě zlou vlčici. Vlčice ji požádala, aby se zdržela a pomohla jí najít cestu, ale Karkulka nevěřila jejím slovům a pokračovala dál. Vlčice ji však sledovala a snažila se ji nalákat do své pasti.

H3: Plán vlka

Vlčice si totiž myslela, že by mohla sníst nejen Karkulku, ale i její babičku. Proto se vydala ke staré paní před Karkulkou a představila se jako její vnouček. Stará paní však nebyla hloupá a poznala, že je to podvod. Vlčice ji potom Karkulkou přemluvila, aby vlezla na postel a zůstala tam, než přijde vlčí „vnouček“.

H3: Babiččin plán

Mezitím babička využila čas a chystala se na příchod vlčíka. Svlékla se a schovala se pod postel. Když vlčík vpadl dovnitř, babička vyskočila a sekl ho páskem. Vlčík se zalekl a schoval se pod postel jako Karkulka.

H3: Konec pohádky

Když Karkulka dorazila do domu, udiveně zjistila, že její babička je v pořádku a vlka porazila. A tak mohla slavit společně s babičkou a užívat si lahodných dobrot, které přinesla.

Takto skončila Pohádka o Karkulce, ve které malá holčička vypěnila zlu vlčici a zachránila sebe i svou babičku. Ať tato pohádka slouží jako inspirace pro všechny děti, aby se naučily být odvážné, silné a chytře vyrovnávat se se světem okolo nich.

Konec pohádky.

Ponaučení z Pohádka o karkulce

V této pohádce se malá holčička Karkulka naučila být opatrná a nepodléhat klamavým slovům zlého vlka. Svou odvahou a chytrostí porazila vlka a zachránila svou babičku. Tento příběh může být pro děti inspirací k tomu, aby se naučily být rozhodné, silné a nepodléhat klamavým hlasům. Můžeme se z něj také inspirovat k tomu, abychom rozpoznávali zlo ve světě kolem nás a dokázali se proti němu postavit. Pohádka o Karkulce nás učí hodnotám jako jsou odvaha, chytrost a pevnost v zásadách, které jsou důležité pro každého z nás, abychom mohli prosperovat v životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka