Krátké české pohádky před spaním pro děti

Lenivá předenářka (The Lazy Spinner)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna dívka, která se jmenovala Lenivá předenářka. Vypadala jako obyčejná venkovská dívka, ale měla jednu zvláštní vlastnost. Byla tak lenivá, že se jí nechtělo dělat vůbec nic. Dokonce ani to, co bylo nutné pro její živobytí. To ale ještě netušila, že se brzy setká s něčím neobyčejným, co jí změní život navždy.
H2 – Lenivá předenářka – Česká příběh o lenosti

H3 – Úvod

Byla jednou jedna lenivá dívka, která se jmenovala Anna. Každý den měla před sebou mnoho úkolů, které by měla splnit, ale neustále odkládala svou práci a raději seděla na slunci nebo se procházela lesem. Její matka, která byla zručná přadlena, ji často kritizovala za její lenost a nedbalost. Anna se snažila vysvětlit, že jí předení není příjemné a že by raději dělala něco jiného, ale matka jí nechtěla věřit.

H3 – Rozhodnutí

Jednoho dne, když Anna zase lenošila na slunci, přišla k ní stará žena. Byla to kouzelnice, která se Anna chtěla naučit, jak přitáhne štěstí a štěstí do svého života. Anna byla zpočátku podezřívavá, ale kouzelnice ji přesvědčila, aby se jí vyprávěla a naučila ji kouzla.

H3 – První krok

Anna se učila, jak přivolat štěstí a jak uchopit svůj osud do vlastních rukou. Když se vrátila domů, řekla své matce, že si nechce přístroje a namísto toho se chce stát malířkou. Její matka si zpočátku myslela, že je to další Anna’s lenosti, ale když uviděla, jak Anna dokončuje své první obrazy, uvědomila si, že se její dcera mohla změnit.

H3 – Nález inspirace

Anna každý den malovala a zjemňovala své malířské dovednosti. Když se však dostala k náročnému obrazu, zjistila, že neměla dostatek inspirace. Usoudila, že by mohla najít inspiraci v přírodě a tak se vydala do lesa.

H3 – Rozhodnutí dá se do práce

Když dorazila do lesa, setkala se s čarodějem. Byl to bezlátalý muž, který ji naučil, jak najít inspiraci v neobvyklých místech a situacích. Anna byla nadšená a chtěla se do učení pustit. Čaroděj jí však řekl, že musí nejdříve dokončit svůj obraz, aby získala jeho kouzelnou sílu.

H3 – Vysvobození od lenosti

Anna se vrátila domů, plná inspirace a připravena dokončit svůj obraz. Začala malovat a zdokonalovala své dovednosti, dokud neměla svůj obraz úplně hotový. Když se podívala na svůj práci, uvědomila si, že je úplně jiná než ty, co dělala dříve. Její matka byla nadšená, jak se její dcera změnila a jak naplněně se tváří když pracuje.

H3 – Shrnutí

Anna si uvědomila, že máme všichni své skryté talenty a že musíme najít svou vnitřní motivaci, aby jsme je mohli využít. Lenost a nedostatek sebedůvěry nás často brzdí na naši cestě k úspěchu, ale když odbouráme své obavy, můžeme dosáhnout svých cílů a splnit si své sny.

Ponaučení z pohádky pro děti

Lenivá předenářka je příběhem o dívce jménem Anna, která se snažila vyhnout práci a raději lenošila. Potkala kouzelnici, která ji naučila přivolat štěstí a uchopit svůj osud do vlastních rukou. Rozhodla se stát malířkou a potkala čaroděje, který ji naučil najít inspiraci. Anna se dokázala oprostit od své lenosti a dokončila svůj obraz. Příběh nás učí, že máme v sobě skryté talenty a musíme najít motivaci, abychom je mohli využít. Lenost nás brzdí na cestě k úspěchu, ale když překonáme své obavy, můžeme dosáhnout svých cílů a splnit si své sny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka