Krátké české pohádky před spaním pro děti

Budu ti zpívat pohádku o jednom milém zvířátku

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno v kraji, kam slunce nezahání chlad, žila malá holčička, která se jmenovala Budu. Byla to statečná a laskavá dívka s velkým srdcem pro zvířata, která ráda poslouchala pohádky a zpívala písně. Jednoho dne se jí podařilo skamarádit se s jedním zvláštním zvířátkem, které překvapilo svou moudrostí a trpělivostí. A tak se Budu rozhodla zpívat pohádku o této milé bytosti, které se díky své šikovnosti a odvaze podařilo svést nebezpečného draka a zachránit celé království. Připravte se na cestu do kouzelného světa, kde se splní sny a největší přání se stanou skutečností.
H2: Budu ti zpívat pohádku o jednom milém zvířátku

Pro dnešní pokračování budu zpívat pohádku o jednom milém zvířátku, které se muselo vypořádat s mnoha problémy. Jen slyšet o tom, jak vypořádalo s těmito problémy, činí každého srdce radost.

H3: Tři malé prasátka

Bylo jednou tři bratři, kteří byli malými prasátky. Každé z nich chtělo postavit svůj dům, ale neměli dost peněz ani materiálu na to, aby si ho postavili sami. Rozhodli se však, že každý z nich postaví svůj dům z jiného materiálu. První postavil dům z opeřených per, druhý postavil dům ze slámy a třetí postavil dům z cihel.

H3: Hladový vlk

Jednoho dne se k těmto bratrům přiblížil velký a hladový vlk. Vůbec se nezdráhal a snažil se dostat do jejich domu postaveného z opeřených per. Chtěl to tam ale moc silou a snažil se dům rozbít. Bratři tam nebyli, takže si vlk myslel, že se mu podařilo dostat se dovnitř a vzít si malá prasátka jako kořist. Vlku se podařilo dům rozbít, ale malá prasata už byla dávno pryč. Tou dobou už bratři byli v domech postavených ze slámy a cihel.

H3: Mohutný náraz

Vlk se rozhodl jít po druhém domě postaveném ze slámy. Tento dům byl opravdu lehký a vlk ho snadno rozbil svými silnými zuby. Malé prasátko se však podařilo utéct z okna a vlk se cítil velmi frustrovaný, protože nikoho nechytil.

H3: Nejpevnější dům

Po tom, co se mu nepodařilo chytit nikoho z malých prasátek, se rozhodl jít po třetím domě, který byl postaven z cihel. Tento dům byl opravdu pevný a vlk se musel hodně snažit, aby se dovnitř dostal. Snažil se ho zahloubit, zatímco malé prasátko dělalo vše, co mohlo, aby se uvnitř udrželo. Vlk se nakonec unavil a odešel pryč, takže malé prasátko mohlo přežít.

H2: Závěr

Takto skončila pohádka o jednom milém zvířátku, které muselo čelit mnoha problémům, ale nakonec se mu podařilo přežít. Tato pohádka nám ukazuje, že se můžeme dostat přes jakékoli problémy, pokud se nevzdáme a bojujeme až do konce. Doufám, že se Vám tato pohádka líbila a vytrvalost a statečnost malého prasátka budou Vás a Vaše děti inspirativní.

Ponaučení z Budu ti zpívat pohádku o jednom milém zvířátku

Tři bratři, malá prasátka, chtěli postavit své vlastní domy, ale kvůli nedostatku peněz a materiálu si každé postavilo dům z jiných materiálů: z opeřených per, ze slámy a z cihel. Vlak se objevil a pokoušel se dostat do domu z opeřených per. Rozbíjel dům, ale malá prasátka už byla pryč. Malé prasátko se ukrývalo ve druhém domě, ale také bylo nuceno uprchnout před vlkem. Vlk nakonec dorazil k domu postaveném z cihel, ale nemohl ho rozbít. Nakonec se vlk unavil a odešel a malé prasátko přežilo. Pohádka nám ukazuje, že pokud nevzdáme a bojujeme až do konce, můžeme se přes jakékoli problémy dostat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka