Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jezdě Passaconawaje do nebe

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden chlapík, který se jmenoval Jezdě Passaconawaje. Nikdo nevěděl, kdo byl jeho otec nebo matka, ale všichni věděli, že měl neuvěřitelnou schopnost – jezdit na koni rychleji než kdokoliv jiný. Jednoho dne se Jezdě rozhodl vystoupat až do nebeských výšin. Podaří se mu to? Přečtěte si naše kouzelné pohádku a zjistěte sami. Vítejte v příběhu Jezděho Passaconawaje do nebe.

Jezdě Passaconawaje do nebe: česká pohádka o dobrodružství a odvaze

Začátek dobrodružství

Byla jednou jedna malá vesnice uprostřed lesů. Nebyla moc velká, ale obyvatelé se tu měli rádi a žilo se jim tady dobře. Většinu dne trávili prací na poli nebo v lese, ale když se setmělo, sešli se v hospodě a vyprávěli si různé historky.

Jednoho dne se objevil neznámý muž, který se prezentoval jako Jezdě Passaconawaje. Nikdo netušil, co to za člověka je, ale hned se ukázalo, že je to velký dobrodruh plný odvahy a statečnosti. Hned první den se rozhodl, že se vydá do nebe, aby zjistil, jak to tam vlastně vypadá.

Putování odvahy a statečnosti

Jezdě se vydal na svou cestu, připravený na všechny nebezpečí, která ho čekají. Cesta byla dlouhá a těžká, ale Jezdě se nenechal odradit. Chodil desítky kilometrů, překonával neprostupné lesy a horské hřebeny.

Když už si myslel, že to nemůže být těžší, dostal se k řece. Byla to hluboká a prudká voda, do které se nemohl jednoduše ponořit. Musel překonat řeku jinak. Náhle se objevila malá rybka, která mu nabídla pomoc. Jezdě byl rád, že někoho potkal a rozhodl se ji poslechnout.

Rybka mu poradila, aby se na ni posadil a ona ho pak protáhne přes řeku. Jezdě sice nebyl zvyklý na plavbu po řece, ale nakonec se mu povedlo dostat se na druhou stranu. Značně unavený, ale naplněný vnitřní sílou, pokračoval v cestě.

Překonání duchů a démonů

Cesta byla stále stejně těžká a náročná, ale Jezdě nevzdával. Po dalších několika kilometrech se dostal k velké jeskyni. Uvnitř jeskyně na něj čekali démoni a duchové, kteří chtěli Jezděho zastrašit a donutit ho, aby se vzdal svojí cesty.

Jezdě se však nevzdal a bojoval s každým démonem a duchem jeden po druhém. Sice bylo těžké je porazit, ale nakonec se mu to podařilo. Pak se vydal dál, přes rokle a jiné překážky, které ho čekaly na cestě.

Dosažení cíle a výuka

Konečně dorazil k nebi. Tam ho čekala hlavní výzva, protože nikdo jiný se tam nikdy nedostal. Avšak Jezdě se stal prvním člověkem, kterému se to povedlo. V nebi našel moudrost a poznání, které ho změnilo. Učil se tajemství a vlastnostem, které ho připravily na cestu zpět do světa, aby mohl svou moudrost a znalosti předat ostatním.

Svou cestu zpět měl mnohem snadnější a rychlejší. Cestou zpět se setkal s ostatními vystrašenými dobrodruhy, kteří ho požádali, aby jim ukázal, jak se dostat přes řeku a překonat démony a duchy v jeskyni.

Jezdě se rozhodl svoje poznání a moudrost předat. Postupně zachránil tak mnoho dobrodruhů a nakonec se stal významnou postavou v celém kraj poznaní a odvahy.

Závěr

Jezdě Passaconawaje se stal legendou v oblasti odvahy a statečnosti. Přes svoje dobrodružství a překážky, kterými prošel, se vracel neuvěřitelně změněný člověk. Své vědění užíval ke spáse ostatních dobrodruhů, kteří se snažili postoupit výš, ale neměli odvahu a vnitřní sílu, aby to dokázali. Tato česká pohádka je velmi populární a dodnes se doboře rozšířil a inspiruje další dobrodruhy na celém světě.

Ponaučení z pohádky pro děti

Jezdě Passaconawaje do nebe je česká pohádka o dobrodružství a odvaze. Pohádka vypráví příběh muže, který se rozhodne vydávat na cestu do nebe, aby získal moudrost a poznání. Na cestě potká mnoho překážek a nebezpečí, které se mu s pomocí malé rybky a jeho odvahou podaří překonat. Dorazí do nebe, kde získá moudrost, a na cestě zpět se stane významnou postavou v oblasti odvahy a statečnosti. Hlavní myšlenkou této pohádky je to, že s odvahou a vnitřní silou můžeme překonat překážky a dosáhnout svých cílů. Je také důležité sdílet své poznání a moudrost s ostatními, aby se i oni mohli posunout dál. Tato pohádka je velmi populární a inspiruje další dobrodruhy po celém světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka