Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pastýřek a Tkadlena: Když láska prolomí oblohu (Herd Boy and Weaving Maiden: When Love Breaks the Sky)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna zvláštní láska mezi Pastýřkem a Tkadlenou. Když se jejich pohledy potkaly, okolní svět přestal existovat a plápolající aleje se staly jejich soukromým královstvím. Ačkoliv byla Tkadlena z měšťanské rodiny a Pastýřek se staral o ovce na pastvinách, jejich láska byla silnější než překážky, které jim stály v cestě. Avšak jednoho dne láska našla svou odezvu na nebi a změnila osud této dvojice. Tuto neobyčejnou pohádku vám přinášíme pod názvem „Pastýřek a Tkadlena: Když láska prolomí oblohu“.

Pastýřek a Tkadlena: Když láska prolomí oblohu

Úvod

Když se Pastýřek a Tkadlena setkali, nikdo netušil, jaké dramatické události by je spojily do jednoho příběhu. Tyto dvě postavy se zprvu zdály být k sobě naprosto nekompatibilní, avšak jak se ukázalo, láska pochází z nečekaných zdrojů.

Pastýřek

Pastýřek byl mladý a už od mládí miloval svůj koníček – péči o ovce. Jeho oddanost k této práci byla obdivuhodná, a proto se mu v okolí dostalo mnoho obdivu. Nicméně Pastýřek toužil po něčem jiném, chtěl najít pravou lásku. Někdy se toulal po okolí, hledal milé dívky, avšak většinou marně.

Tkadlena

Tkadlena na druhé straně byla velmi zručná a šikovná. Své umění tkaní získala od své babičky a od té doby se stala nejlepší tkadlenou v okolí. Lidé ji obdivovali a často se k ní stahovali, aby viděli její krásné výrobky. Nicméně Tkadlena se cítila osaměle, toužila po někom, kdo by ji opravdu pochopil.

Setkání Pastýřka a Tkadleny

Jednoho dne se Pastýřek rozhodl, že si vyrazí do hor se svým stádem, aby se zrelaxoval. Tam potkal Tkadlenu, která právě tkaním v přírodě trávila svůj volný čas. Pastýřek byl okouzlen její krásou a zručností, zatímco Tkadlena ocenila jeho oddanost k práci. Začali spolu hovořit a náhle si uvědomili, že mají mnoho společných zájmů.

První náznaky lásky

Během několika dnů společného trávení času si Pastýřek i Tkadlena začali uvědomovat, že mezi nimi existuje něco víc než jen přátelství. Pastýřek si uvědomil, že se zamiloval do Tkadleny, zatímco Tkadlena byla zasnoubena s mužem, kterého nikdy nemilovala.

Překážky na cestě k lásce

Když se Pastýřek snažil vyjádřit své city Tkadlence, ta byla zmatená. Nemohla uvěřit, že by mohl Pastýřek být jejím vyvoleným, ale netušila, jakým způsobem by to měla říct svému zasnoubenému. Ten časem vycítil, že něco není v pořádku a začal Tkadlenu sledovat. Když viděl Pastýřka v její společnosti, začal podezřívat, že jsou spolu nějak víc než jen přátelé.

Prozrazení a vymýšlení plánů

Zasnoubený muž nebyl ochoten se snadno vzdát své ženy, a tak začal vymýšlet plány, jak by se ji mohl zbavit. Snažil se Pastýřka v pasti a nakonec ho zranil, aby mohl obvinit Tkadlenu, že je nevěrná. Tkadlena byla zoufalá a v tu chvíli ztratila víru v lásku.

Zázrak na obloze

Nicméně jen při pohledu na oblohu Tkadlena si uvědomila, že nikdy by nebyla ochotna se vzdát své lásky k Pastýřkovi. Najednou se na obloze objevila zvláštní záře, která odrážela novou naději a štěstí. Pastýřek, který ležel v nemocnici, tyto záře také viděl a uvědomil si, jak je silná jeho láska k Tkadleně.

Konec

Naštěstí se zranění Pastýřka neukázalo jako vážné a brzy se uzdravil. Tkadlena si uvědomila, že se nikdy nevzdá své lásky ke svému Pastýřkovi a plánovala, jak by se mohli znovu setkat. Nakonec se oba setkali a díky záři na obloze, která byla interpretovala jako znamení, že se mají těšit na společné štěstí, se páru podařilo najít cestu ke šťastnému konci svého příběhu.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh Pastýřka a Tkadleny ukazuje, že láska může přijít z nečekaných zdrojů. Pastýřek byl oddaným pastýřem, ale toužil po lásce. Tkadlena, nejlepší tkadlena v okolí, zase cítila osamělost. Když se setkali, zprvu se zdáli neslučitelní, ale brzy si uvědomili, že mají mnoho společného. Jejich láska však narazila na překážky, jako byl zasnoubený muž, který chtěl Tkadlenu získat zpět, a vůči kterému lhal a intrikoval. Nakonec se ale láska obou hrdinů projevila ve zvláštní záři na obloze, která byla chápána jako znamení osudu. Tento příběh nás učí, že láska se může objevit kdykoliv a kdekoliv a že nám může dodat naději a sílu, aby jsme překonali překážky a dosáhli svého štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka