Krátké české pohádky před spaním pro děti

Básnička z pohádka o řepy tahání

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Když se říká pohádka, většinou si vybavíme kouzelné zámky, křiklavé plameny draků, nebo statečné princezny a rytíře. Ale vítejte v pohádce, která se odehrává na obyčejném poli uprostřed vsi. Jednoho dne se tam všichni sběři, aby se zúčastnili soutěže v tahání řepy. A kdo se zúčastnil, ten si toho příběhu na celý život pamatuje. Přinášíme vám Básničku z pohádky o řepy tahání.
H2: Básnička z pohádky o řepy tahání

V dávných dobách, kdy naši předkové vydobyli ze svých skal i ta nejtěžší místa, žil v kraji plném zeleně král, kterého všichni milovali. Jeho lidé byli šťastní a spokojení, a právě díky němu mohli mít tak krásné a úrodné území.

Avšak jednoho dne přišlo do království nebezpečí. Do země se znenadání dostal zlý drak, který sužoval cesty a pole, ničil úrodu a ohrožoval všechny obyvatele. Král neváhal a vydal výzvu všem rytířům, aby se přihlásili k odvážnému boji a zachránili zemi před zkázou.

Mezi těmi, kteří se rozhodli pomoci králi, byl i mladý a statečný rytíř Janek. Ten byl silný a odvážný, ale neuměl se dobře orientovat a tak se často ztrácel. Když jednou cestou narazil na starou babičku, táhl za sebou těžkou řepu a trochu se zničehonic zastavil.

H3: Setkání s babičkou a řepou

„Babičko, co to máš za řepu?“ zeptal se Janek.

„Tohle je kouzelná řepa, je moc těžká a když ji dokážeš vytáhnout z půdy, dostaneš co ti na srdci leží,“ odpověděla babička a podívala se na něj s úsměvem.

Janek se usmál a řekl: „A co bych si mohl přát?“

„Záleží jen na tobě, jakou touhou těžíš,“ ujistila ho babička a odešla.

Janek cestou dál přemýšlel, že by přál mít dostatek odvahy a síly porazit draka a zachránit tak zemi i své přátele. Proto se rozhodl vytrvat a snažil se řepu vytáhnout i přes obrovskou tíhu, kterou měla.

H3: Souboj s drakem

Po pár hodinách se Janek konečně dokázal protáhnout zemí tak, že těžká řepa vyklouzla a tím byla kouzlená řepa vytáhnuta. Najednou se v nedalekém lese ozvalo hřmění a začala se třást země, drak se blížil k oblasti, kde se rytíř Janek nacházel.

Janek se ale nevzdával a v boji s drakem nebyl sám. Když ho postavil na hlavu, jeho kamarádi mu pomáhali střílet kameny a střely z luk, aby draka zpacifikovali. Nakonec jim to vyšlo a drak se vzdal.

H3: Splnění přání

Janek se nakonec stal hrdinou, který zachránil celé království. Dostal od krále bohaté vyznamenání, získal srdce princezny a také si splnil své přání. Žil šťastně a spokojeně a díky své statečnosti byl uznán jako skutečný bojovník a hrdina a nikdy nezapomněl na dnešní den, kdy vytáhl tu těžkou řepu a splnil si své přání.

Tato kouzelná řepa se stala symbolem síly a odvahy až dodnes, a v mnoha pohádkách a bajkách se můžeme dočíst o příběhu statečného Johanka a jeho potyčce s drakem.

Ponaučení z Básnička z pohádka o řepy tahání

Tato pohádka o statečném rytíři Johankovi a zlém drakovi nás učí, že i když máme překážky a nesmíme se vzdát. Johanka držela motivace a chtěla dokázat, že může vytáhnout těžkou řepu. Nakonec se cíle dosáhl a to ho posílilo v boji s drakem. Tato příhoda nás učí, že můžeme dosáhnout toho, na co toužíme, pokud budeme trpěliví a budeme se snažit. Podobně jako Johankovi, tzn., že pokud máme správnou motivaci a cíle, můžeme překonat všechny překážky, stejně jako Johankovi se podařilo porazit draka, a dosáhnout našeho cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka