Krátké české pohádky před spaním pro děti

Bree, Smrt a Tři Bratři (Bree, Death and Three Brothers)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou jeden les, který se rozprostíral na kraji malebné vesničky. V tomto lese žila mladá dívka jménem Bree, která měla neobvyklé schopnosti. Byla totiž schopna vidět smrt jako osobu, a dokonce s ní mluvit. Jednoho dne se Bree vydala na cestu, na které potkala tři bratry, kteří ji pozvali, aby s nimi cestovala. Co se ale stane dál? To vám poví pohádka „Bree, Smrt a Tři Bratři“.
H2: Pohádka o Bree, Smrti a Třech Bratrech

H3: Úvodní slovo

Byla jednou jedna malá vesnička uprostřed lesů, kde žil statečný a odvážný lovec jménem Bree. Jeho statečnost byla proslulá daleko za hranicemi vesnice a místní obyvatelé mu velmi záviděli jeho umění lovu. Nicméně, pěkné oko a rychlé nohy nebyly jedinými schopnostmi, na které se mohl Bree spolehnout, a to byl fakt, který si nikdo neuvědomoval včas.

H3: Bree, lovec

Bree byl velmi hrdým mužem a svou odvahu a zručnost si velmi cenil. Vždycky se vyhýbal nebezpečným situacím a snažil se být co nejblíže k úspěchu bez rizika vlastního života. Jeho zálibou byl lov, na kterém si zakládal, ale nebylo to jen proto, že chtěl ukázat svou sílu.

H3: Smrt

Jednoho dne se však všechno změnilo. Bree se setkal se Smrtí, lidovou postavou, která byla často zmiňována v příbězích starých babiček, ale nevěřil, že by existovala. Smrt se objevila jako dimenzionálně-bohatá postava – ruka s nůžkami, která byla schopná propojit světy živých a mrtvých. Ta se rozhodla, že si vybere Breeho jako svůjho cíle a nikdo nemohl tuhle její volbu změnit.

H3: Tři bratři

Breeho smrt nepřijala a prosila o pomoc tři bratry, kteří žili v lese a byli architekty. Tito tři bratři byli naprosto opační od sebe, ale každý z nich přinesl na stůl něco jedinečného, co by mohlo pomoct Breeovi přemoci Smrt.

Prvním z nich byl nejstarší bratr, který byl spravedlivý jako soudce. Ten se rozhodl pomoci Breeovi tím, že mu dá zlatou hůl, která mu umožní rozlišovat mezi dobrým a špatným.

Druhým byl střední bratr, který byl moudrý jako kniha. Ten Breeovi dal knihu s návodem, co dělat v případě, že se ocitne v nebezpečných situacích.

Třetím byl nejmladší z bratrů, který byl chytrý jako liška. Ten se rozhodl pomoci Breeovi tím, že mu dal náramek, který mu umožní stát se neviditelným kdykoliv si to bude přát.

H3: Boj proti Smrti

S těmito věcmi v rukou se Bree postavil proti Smrti. V boji se ukázalo, že zlatá hůl mu umožnila vědět, kde jsou slabá místa Smrti, kniha mu pomohla vědět, co dělat, a náramek mu umožnil zůstat neviditelný, když to bylo potřeba.

Díky těmto darům se Bree dokázal vyhnout Smrti a dát jí co proto. Vítězství znamenalo, že Smrt již nikdy nevyhledá Breeho, ale tuto událost si všichni pamatovali natolik, aby se Bree stal mnohem opatrnějším a zodpovědnějším v lovu i jiných situacích.

H2: Závěr

Pohádka o Bree, Smrti a Třech Bratrech ukazuje, že tím největším darem, který můžeme dát druhým, je naše vlastní srdce a myšlenky. Tento příběh ukazuje skutečnou sílu mezi lidmi, když je dána dohromady a použita k tomu, aby se dosáhlo větších cílů. Bree získal nové zkušenosti a moudrost a ukázal, že může být jedním z nejdůležitějších hrdinů v celé vesnici.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Bree, Smrti a Třech Bratrech ukazuje, že největší dar, který můžeme dát druhým, je naše srdce a myšlenky. Příběh také ukazuje sílu spolupráce a spojení různých schopností k dosažení společného cíle. Bree, hrdý lovec, se setkává se Smrtí a musí najít pomoc od tří bratrů, kteří mu dávají zlatou hůl, knihu a náramek, aby mohl bojovat proti Smrti. Díky těmto darům Bree zvítězí a stává se moudřejším a opatrnějším. Pohádka ukazuje, že každý jedinec má jedinečné schopnosti, které se mohou stát důležitými součástmi společného cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka