Krátké české pohádky před spaním pro děti

1000 a jedna noc pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouhá léta zpátky, v zemi plné zázraků, kde magie a kouzla byly v každodenním životě, se odehrála neuvěřitelná pohádka o tisíci a jedné noci. Byla to doba, když krásné princezny vládly srdcím mužů a moudří mágové dokázali občerstvit zdroje a zlepšit životy lidí. Tato báječná pohádka přináší příběhy o lásce, dobrodružství, síle a vytrvalosti. V této pohádce se setkáme s mnoha postavami, od statečných bojovníků až k rozverným dravcům. Připojte se k nám a odhalte magii této nádherné pohádky! Vstupte do světa tisíce a jedné noci a zažijte dobrodružství, která si budete pamatovat navždy.

1000 a jedna noc pohádka

Úvod

Když se řekne „1000 a jedna noc“, mnoho lidí si vybaví orientální kouzlo, zázraky a magii. Tento název vznikl podle starobylé perské sbírky povídek „Tisíc a jedna noc“. Tyto pohádky si získaly oblibu nejen v Orientu, ale také v Evropě, kde byly přeloženy do mnoha jazyků, včetně češtiny.

Pohádka o Aladdinovi

Jedna z nejznámějších pohádek z „1000 a jedné noci“ je příběh o Aladdinovi. Aladdin byl chudým chlapcem, který se zamiloval do princezny Badr ul Budur. Díky kouzelné lampě, kterou našel v tajemné jeskyni, se mu podařilo splnit všechny přání princezny a získat její ruku.

Pohádka o Sinbádovi námořníkovi

Další slavnou pohádkou z této sbírky je příběh o Sinbádovi námořníkovi. Sinbád byl bohatý obchodník, který se vydal na sedm nebezpečných cest. Během svých dobrodružství se setkal s mnoha nebezpečnými překážkami, ale díky svému důvtipu se vždy dokázal zachránit.

Pohádka o Ali Babovi a čtyřiceti loupežnících

Další zajímavou pohádkou je příběh o Ali Babovi a čtyřiceti loupežnících. Ali Baba byl chudým obchodníkem, který náhodou objevil tajnou jeskyni, kde byly ukryty poklady loupežníků. Díky kouzelné věty „Otevři se, sezame“ se mu podařilo dostat se do jeskyně a ukrást část z pokladu.

Závěr

„1000 a jedna noc“ je sbírka pohádek, které nás vtahují do světa magie, dobrodružství a fantazie. Tyto pohádky jsou dodnes populární, nejen v Orientu, ale po celém světě. Příběhy jako Aladdin, Sinbád námořník a Ali Baba a čtyřiceti loupežníků nás učí, že s důvtipem a štěstím můžeme dokázat vše, co si přejeme.

Ponaučení z 1000 a jedna noc pohádka

Pohádka „1000 a jedna noc“ je sbírkou orientálních pohádek, které jsou oblíbené po celém světě. Mezi nejznámější patří příběhy o Aladdinovi, Sinbádovi námořníkovi a Ali Babovi a čtyřiceti loupežnících. Tyto pohádky ukazují, že s důvtipem a štěstím můžeme dokázat vše, co si přejeme. Aladdin díky kouzelné lámpě získal princeznu Badr ul Budur, Sinbád se během svých dobrodružství dokázal zachránit díky svému důvtipu a Ali Babovi se podařilo ukrást část z pokladu loupežníků s pomocí kouzelné věty. Tento typ pohádky vtahuje čtenáře do světa magie, dobrodružství a fantazie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka