Krátké české pohádky před spaním pro děti

Anglická pohádka o pánovi a psovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jednou za čas, v krásných českých čarovných lesích, se stane něco magického. Tentokrát se jedna z Anglických pohádek o pánovi a psovi rozkročila přes země hranice a dostala se do našich končin. Pojďme se spolu ponořit do této kouzelné pohádkové historie, která nás provází přátelstvím, oddaností a láskou mezi pánem a jeho čtyřnohým kamarádem.

Anglická pohádka o pánovi a psovi

Začátek příběhu

Byl jednou jeden bohatý pán, který měl jen jednoho psa. Ten pes se jmenoval Remus a byl velmi oddaný svému pánovi. Pan a jeho pes spolu trávili mnoho času, ale s každým dnem se pán stával více a více sobeckým.

Remus a jeho mrzutý pán

Pan se stále více soustředil na své bohatství a začal zanedbávat svého psa. Remus trávil většinu času sám a jeho pán ho již nezajímal. Remus byl smutný a cítil se opuštěně. Jednoho dne se Remus rozhodl, že už to takhle dál nejde a rozhodl se najít nového pána.

Remusova cesta za svobodou

Remus se vydal na dlouhou cestu, aby našel nového pana. Cestou si uvědomil, že jeho bývalý pán byl hodně sobecký a nevěnoval mu tolik pozornosti, kolik si zasloužil. Remus se rozhodl, že už nikdy nechce být takovým pánem jako byl jeho bývalý pán.

Nový pán

Za nějaký čas se Remusovi podařilo najít nového pana. Ten byl velmi šťastný, že má takového oddaného psa jako Remus. Nový pan byl velmi laskavý a staral se o Remuse jako o vlastního syna. Remus s novým pánem prožíval mnoho dobrodružství a každý den byl pro něj novým zážitkem.

Setkání s bývalým pánem

Jednoho dne se Remus setkal se svým bývalým pánem, který hledal svého psa. Remusovi bývalý pán se zdál velmi zdrcený a Remus si uvědomil, že je to kvůli tomu, že zanedbával svého psa. Remus se rozhodl ukázat svému bývalému pánovi, jak se správně starat o psa.

Pomoc bývalému pánovi

Remus se rozhodl pomoci svému bývalému pánovi porozumět tomu, jak se má psa správně starat. Remus bývalému pánovi ukázal, jak se má pečovat o jeho zdraví, jak ho trénovat a jak mu poskytnout lásku a pozornost, kterou si zaslouží. Bývalý pán si uvědomil, že se s Remusem choval špatně a slíbil, že bude svého nového psa milovat a starat se o něj s láskou a respektem.

Cesta domů

Remusovi nový pán si uvědomil, že Remus touží po návratu domů. Jeho nový pán mu však slíbil, že ho nikdy neopustí a že bude s ním navždy. Remus se nakonec rozhodl zůstat s novým pánem, protože věděl, že ho ten pán nikdy nezklame.

Závěr

Pohádka o pánovi a psovi nás poučuje o tom, jak se správně starat o naše domácí mazlíčky. Musíme si uvědomit, že náš pes si zaslouží naši pozornost, lásku a péči. Pokud se o něj nebudeme starat správně, může se stát, že se nám jednoho dne rozhodne opustit. Všechno, co nám náš pes dává, si zasloužíme, pokud mu dáme zpět náš čas a lásku, bude nám to dvojnásobně vráceno.

Ponaučení z Anglická pohádka o pánovi a psovi

Pohádka o pánovi a psovi nám ukazuje, jak důležitá je péče o domácí zvířata. Pán se soustředil pouze na své bohatství a zapomněl na to, že Remus potřebuje pozornost a lásku. Remus se rozhodl hledat nového pána, který ho bude milovat a starat se o něj. Když se Remus setkal se svým bývalým pánem, pomohl mu porozumět tomu, jak správně pečovat o psa. Tuto pohádku lze využít jako připomínku toho, jak důležité je správně se starat o domácí zvířata a vyvážit pozornost mezi jiné záležitosti a péči o ně. Pokud zvířata dostávají lásku a péči, kterou si zaslouží, vracejí nám to svou oddaností a láskou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka