Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kupec z Bagdádu

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Někde daleko v začarovaném městě Bagdádu žil kupčík, jehož jméno znělo jako Kupec z Bagdádu. Byl to muž s velkým srdcem, který se snažil pomáhat všem lidem kolem sebe. Jednoho dne se však jeho život změnil úplně, když se mu zjevil tajemný zjev a otevřel se mu svět plný kouzel a magie. Od té chvíle se stal dobrodružstvím v jeho životě každý den a Kupec z Bagdádu se stal neobyčejným hrdinou.
H2: Pohádka o Kupec z Bagdádu

H3: Vstup do světa zázraků

Kupec z Bagdádu nebyl obyčejný člověk. Byl to jeden z nejbohatších mužů Bagdádu a všichni ho znali jako velkého obchodníka s kořením. V jeho velkých skladech se nacházela nejlepší koření ze všech koutů světa.

Jednoho dne se Kupec rozhodl vydat na obchodní cestu do země daleko za hory. Chtěl totiž objevit nové druhy koření, které by mohl prodávat a těžit tak další bohatství. Když dorazil do země za horami, narazil na krásnou princeznu. Ta mu pověděla o tajemném zázemí, ve kterém se nacházejí nejkrásnější a nejvzácnější koření na světě.

H3: Tajemné zázemí

Princenka Kupece vzala na svou koňskou drahu a vedla ho údolím. Cestou se proplétali kolem kouzelných stromů, které rostly na každé straně cesty. Stromy byly garnurovány různými plody a kytičkami a zářily v nejrůznějších barvách.

Kupece ohromil pohled, který se mu naskytl. Před ním se nacházelo nekonečné pole, které bylo plné koření a zázraků. Dýně, banány, papriky, cibule a mnoho dalších druhů koření rostlo v hojnosti. Při Každém kroku pod Kupece z nádherných řasenek padaly zlaté mince, které mu přinášely nevídané bohatství.

H3: Setkání s kouzelnou vílou

Úžasné zázemí opatřil velkým množstvím koření a Kupec se vrátil do Bagdádu s nevídaným bohatstvím a záznamem o nebývalých zážitcích. Na cestě zpět si však všiml kouzelné víly, která ležela na zemi a plakala. Kupec se s povděkem pokoušel pomoci.

Víla odmítala jeho pomoc, dokud ji Kupec nepřinutil na jeho koně. Potom ji odvezl do svého domu, kde se staral o její zdraví. Když se víla uzdravila, poděkovala Kupeci a slibovala mu, že se brzy opět setkají.

H3: Královský dvůr

Když Kupec dorazil do Bagdádu, zjistil, že jeho nejdražší přítel, král, se přestal zajímat o běžné lidi a stáhl se do svého paláce. Kupec se rozhodl navštívit království, aby se pokusil zlepšit situaci.

Za pomoci víly Kupec přišel o přízeň krále a byl vykázán z království. Následně Kupec odjel zpět do svého domova, kde začal znovu obchodovat. Během několika měsíců se jeho obchod rozrostl do celého světa a odhodlal se vrátit se do Bagdádu a opět se postavit oči v oči s králem.

H2: Závěrečné úvahy

Když Kupec dorazil na královský dvůr, uvědomil si, že král se nezměnil. Pouze chudí lidé trpěli více než kdy jindy. Kupec se odhodlal a na královský stůl položil pytel nejlepšího koření, který měl vlastnoručně a tajně vypěstoval.

Krále uchvátila tato vůně. Kupec mu představil pravý význam chrámu a ukázal mu všechny své obchodní partnery v celém světě. Král celou situaci pochopil a kupec se stal jedním z nejdůležitějších členů královského dvora.

Tato pohádka ukazuje, že skutečné bohatství tkví v tom, jak si umíme užívat malé věci. Kupec z Bagdádu ukázal, že když máte dostatek odvahy a touhu po změně, můžete dosáhnout všeho, co si přejete.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Kupec z Bagdádu nás učí, že skutečné bohatství se nachází v tom, jak si umíme užívat a cenit malých věcí. Kupec z Bagdádu byl velmi bohatý, ale toužil po nových druzích koření, které by mohl prodávat a získat tak další bohatství. Poté, co objevil zázemí plné nejkrásnějšího a nejvzácnějšího koření, se setkal s kouzelnou vílou a poté s králem, který se stáhl do svého paláce a přestal se zajímat o běžné lidi.

Kupec se rozhodl zlepšit situaci v království a díky víle mu to nakonec i vyšlo. Ukázal králi pravý význam chrámu a to, jak může obchodování přispět k prospechu všech. Díky své odvaze a touze po změně se stal jedním z nejdůležitějších členů královského dvora.

Z této pohádky můžeme vyvodit poučení, že když máme dostatek odvahy a toužíme po změně, můžeme dosáhnout všeho, co si přejeme. Nesmíme však zapomenout na šíření dobrého a pomoci potřebným lidem, a to nám může přinést skutečné bohatství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka