Krátké české pohádky před spaním pro děti

Trest pro Loka – Punishment for Loke

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna krásná země na samém jihu Čech, kde vládl mocný bůh Odin a jeho syn Loke. Ten byl známý svými nezbednými kousky a vtipy, které často způsobovaly problémy ostatním bohům i lidem. Jednoho dne se Loke dopustil takového přestupku, že byl Odinem odsouzen k trestu za své nezodpovědné jednání. A tak začala pohádka o Trestu pro Loka – jednom z nejznámějších příběhů starých severských bohů.
H2: O trestu pro Loka – pohádka

H3: Once upon a time – Jednoho dne

Dlouho, dávno, když se ještě samotářsky proháněli rytíři a ještě brázdily obří draci krajinami, byl jednou jeden boh. Jeho jméno bylo Odin a byl vládcem všech bohů. Jednoho dne vymyslel velice záludný plán na svého nejobávanějšího protivníka, boha Loka. Ten byl znám svou lstivostí a Odnin plán měl Lokiho potrestat za zločiny, které spáchal.

H3: Loka potrestaný – Loki potrestaný

Tento plán byl velice zákeřný. Odin vytvořil trest pro Loka, který by se mu nedal usmlouvat, a tímto trestem byla smrt. Lokimu, který byl pověřen Odninými zradami, bylo povoleno, aby se pohyboval v oblasti mezi světy, ale nikdy by nebyl schopen opustit tuto oblast a užívat si svobody, kterou měl předtím.

H3: Trest pro Loka popsaný – Popis trestu pro Loka

Loki byl velice zděšen, když se dozvěděl o trestu, který mu byl uložen. Jeho život se tímto radikálně změnil. Být obestřen temnotou, chladem a obavami z věčnosti znamenalo, že Loki by měl být věčně uvězněn. Jeho tělo by se nemělo pohybovat podobně jako naše. Měl být navázán na kámen a jeho žaludek měl být trvale trápen hladem.

H3: Lokiho smrt – Lokim smrt

Loki si uvědomil, že jeho přešlapy byly tak velké, že si zasloužil takovýto trest. Když byl však konečně smrtelně nemocný, byl osvobozen od svého trvajícího trápení a umíral na zemi. Jeho smrt byla smutná a hluboce vážná, ale v okamžiku, kdy se jeho duše oddělila od těla, stala se zázrak. Odhalily se mu nové světy, o kterých nikdy předtím nevěděl.

H2: Závěr

H3: Morální ponaučení – Moralni poučení

Tato pohádka nám připomíná, že i když jsou naše chyby velké, nikdy však není smutek trvalý. V okamžiku, kdy se ztratí slunce, může být doba temná a beznadějná, ale vždy přichází nový den. Nemusí být lepší než předchozí, ale vždy nám nabízí novou šanci na vylepšení a změnu.

H3: Poděkování – Poděkování

Děkujeme, že jste si přečetli naší pohádku o trestu pro Loka. Doufáme, že vás přenesla do zapadlého světa, kde bůh Odin vládne nad všemi a boh Loka je potrestán. Tato pohádka nás učí, že každé počínání má své důsledky a že život nemusí být věčně plný světla. Přesto je důležité nikdy nedelestrovat k dokonalosti a vždy hledat cestu a světlo, které nás bude osvětlovat na naší pouti životem.

Ponaučení z pohádky pro děti

Dávno, dávno, kdy naši předkové bojovali s rytíři a draky, existoval vládce všech bohů jménem Odin. Jednoho dne si vymyslel velmi zákeřný plán na potrestání svého protivníka, boha Loky, známého svou lstivostí. Odin vytvořil trest, kterým byla smrt a navíc by se Loki nemohl pohybovat ven ze svého místa uvěznění, trápený hladem a studem.

Smutek, který Loki prožíval, byl trvalý. Avšak jeho smrt mu otevřela nové světy, kterých se nikdy předtím nedočkal. Tato pohádka nás učí, že naše činy nesou důsledky, ale až se ztratí slunce, vždy přijde nový den, který nám poskytuje novou šanci na změnu k lepšímu. Děkujeme vám, že jste si přečetli naší pohádku o trestu pro Loka, a doufáme, že vás potěšila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka