Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příjemný a okouzlující příběh Tomáše Hickathrifta

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Write an intro for a fairy tale about Příjemný a okouzlující příběh Tomáše Hickathrifta in the Czech language

Příjemný a okouzlující příběh Tomáše Hickathrifta

Úvod

V dávných dobách, když byly stále lesy, pole a louky plné zvířat a kdy spousta zemí byla stále nedobytá, žil jeden hodný mladík jménem Tomáš Hickathrift. Tomáš byl vysoký a silný a pocházel z chudé rodiny, ale to ho neodradilo od toho, aby se stal největším hrdinou v celé zemi.

Tomášův začátek

Když byl Tomáš malý, říkali mu všichni, že nikdy nebude mít úspěch, že je příliš pomalý na to, aby se stal někým důležitým. Ale Tomáš nevzdával boj a každý den trénoval. Běhal, zdvihal těžké kameny a cvičil s mečem a štítem.

A postupem času se stával silnější a rychlejší, dokud uživatelé místní hospody nezačali mluvit o něm jako o jednom z nejzručnějších bojovníků v zemi.

První příběh – Tomáš a obrák

Jednou ráno vyrazil Tomáš do lesa na lov. Když se tam dostal, zjistil, že poblíž obrovského kopce stojí obrovský muž velký jako dům. Člověk byl tak obrovský, že se zdál neovladatelný a Tomáš se bál, ale věděl, že nemůže uniknout a že musí bojovat.

Oba muži se dostali do ohromné bitvy. Když se zdálo, že tomu obrovovi nedá Tomáš šanci, tak obrov omdlel a spadl na zem. Tomáš zapojil své poslední síly a postavil se přes obrovova krku k jeho hlavě, načež stáhl botu a srazidlem jí probodl oko, než jej obor stačil zabít. Po tom, co Tomáš uspěl, se stal slavným hrdinou a získal vážení v celé zemi.

Druhý příběh – Tomáš a drak

Jednoho dne se do vesnice dostal drak, který pohlcoval ženy a děti a ničil vesnice. Civilové hledali pomoc, ale nemohli najít nikoho kdo by se postavil drakovi a porazil ho.

Tomáš se dostavil a nabídl se, že se pokusí draka porazit. Králové si nemysleli, že Tomáš může uspět, ale chtěli mu přece šanci dát. Tomáš se postavil proti drakovi a vedli spolu velkou bitvu. Drak byl silný, ale Tomáš byl důvtipný a měl srdce lva. Nakonec se mu podařilo trefit dračí srdce a zabil ho.

Tomáš se stal velkým hrdinou, a lidé už ho nikdy nebrali jako ovce. Byl respektován po celé zemi a všichni ho dodnes pamatují jako jednoho z největších hrdinů, když se chtělo porazit draka.

Závěr

A tak Tomáš Hickathrift, díky svému odhodlání a neochvějnému postoji, uhájil rodnou zemi a získal si slávu i respekt v celé zemi. A v každém z nás se tak skrývá hrdina – musíme jen najít své srdce a odvahu, nevzdávat se, i když vše vypadá beznadějně.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tomáš Hickathrift je hrdinská postava, která nás učí, že nezáleží na tom, odkud pocházíme a co nám říkají ostatní. Důležité je, abychom nevzdávali boj a každý den pracovali na svých cílech. Tomáš nebyl úspěšný hned na začátku, ale trénoval denně a stával se silnějším a rychlejším a nakonec se stal největším hrdinou v celé zemi. Jeho boj s obrovem a drakem ukazuje, že i nepřekonatelně zdánlivé překážky mohou být překonány, pokud věříme v sebe a své schopnosti a nevzdáváme se. Tomášova odvaha a srdce z nás mohou inspirovat, abychom také hledali své vlastní hrdinské kvality a dosáhli svých cílů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka