Krátké české pohádky před spaním pro děti

Sněhurka a sedm trpaslíků (Snow White and the seven dwarfs)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou jedno království na okraji lesa, kde žil král se svou krásnou dcerou Sněhurkou. Královna však zemřela a Sněhurka se stala obrovskou nadějí pro krále. Ten se ale znovu oženil s královnou, která byla krásná, ale zároveň sobecká a zlá. Sněhurce nedávala žádnou lásku ani pozornost a ze života princezny se stala jedna velká samota. To všechno se však změnilo, když se seznámila se sedmi trpaslíky, kteří jí pomohli překonat veškeré překážky, jež jí královna nastavila na cestu.
H2: Pohádka o Sněhurce

Sněhurka a sedm trpaslíků patří mezi nejoblíbenější pohádky všech dob. Její příběh je plný dobrodružství, lásky, zrady a kouzel. Tato pohádka nám ukazuje, co se společně dá dokázat, když se člověk setká s dobrotou a upřímností.

H3: Jak začíná příběh

Příběh začíná tím, že se královský pár, Snow White a její otec, vypravili na procházku do krásného lesa v blízkosti svého domu. Zde najednou Snow White uviděla nádhernou růži a chtěla ji okamžitě utrhat. Bohužel, jakmile to udělala, celý les se otřásl a ze země vylezla královna zla.

H3: Setkání se zlou královnou

Krátce po setkání se zlou královnou, Snow White onemocněla zbělela jako sníh. Zlá královna předpověděla, že ona sama se stane nejkrásnější ženou v celém království až její zlo vítězí nad dobrem.

H3: Snow White a sedm trpaslíků

Po téměř smrtelném osudovém setkání, Snow White vyšla ven do krásného lesa, kde se setkala se sedmi trpaslíky. Přestože byla zpočátku trochu zmatená, brzy se stala velmi dobrými přáteli a začala pro ně pracovat jako pomocnice v domácnosti.

H3: Přátelství Snow White a sedmi trpaslíků

Mezi Snow White a sedmi trpaslíky se brzy vytvořilo silné přátelství. Sedm trpaslíků byli velmi ochotní a zaktivovali se, aby Snow White pomohli v boji proti zlé královně, a naopak, když Snow White byla v obtížích, podali ji pomocnou ruku a podpořili ji.

H3: Sněhurka proti královně

Snow White si uvědomila, že má jednu velkou šanci porazit zlou královnu a získat zpět svoji nádhernou pokožku. Dohodla se s trpaslíky, že budou dělat všechno, co je v jejich silách, aby ji pomohli. Společně s trpaslíky Snow White vysvobodila svého otce a došlo k bitvě mezi ní a zlou královnou.

H3: Konec pohádky

Na konec jsme čekali všichni. Boj proti zlé královně měl Snow White a sedm trpaslíků dostatečnou sílu a Snow White nakonec zvítězila. Navzdory velkému boji se Snow White stala nejkrásnější ženou v celém království. Závěrečná scéna pohádky ukazuje Snow White, jak se provdá za prince a okouzlí celé království svojí krásou.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Sněhurce nám dává ponaučení o síle přátelství, upřímnosti a dobrotě. Snow White se naučila, že ne vždy je krása nejdůležitější a že dobré srdce a přátelé jsou cennější než povrchní vlastnosti. Důležité je také mít statečnost a bojovat proti zlu a nechat si nikým neubližovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka