Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh tří úžasných služebníků

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bývala jednou královská rodina, kde každý člen vládl svým královstvím a zkrátka jim nescházelo nic. Byla to rodina bezstarostná a šťastná. Přestože měli vše, co si mohli přát, občas se stalo, že potřebovali někoho, kdo by jim pomohl v těch nejtěžších chvílích. A právě v takové situaci se ocitli, když se rozhodli najmout tři úžasné služebníky, kteří by jim mohli pomoci s největšími problémy. Jak to ale bývá, tři služebníci nebyli obyčejní lidé, ale bytosti naprosto nevídané a magické, které změnily osud celé rodiny na vždycky. Tento příběh se nazývá „Příběh tří úžasných služebníků“ a právě teď si ho budete moci přečíst.

Příběh tří úžasných služebníků

Úvod

Byl jednou jeden království, kde panoval král, který měl tři dospělé syny. Když se blížil čas, aby se král ujal vlády, rozhodl se proto vydat se na dalekou cestu, aby poznal svět a získal zkušenosti, které mu pomohou při vládnutí. Nechtěl však nechat své syny osamoceny, proto se rozhodl povolat tři služebníky, kteří by se o ně postarali.

První služebník – opatrný a šikovný

Prvním služebníkem byl opatrný a šikovný muž jménem Jan. Uvědomil si, že se musí postarat o syny krále co nejlépe, aby uspokojil jeho důvěru a získal si jeho přízeň. Začal vymýšlet plány, jak se o ně postarat a jak si získat jejich přátelství. Přemýšlel, které zbraně a ochranné prostředky by jim mohly být užitečné v jejich cestě a nejen to – začal je učit, jak se s nimi zacházet. Děti z něj měly respekt a v úctě si ho vážily.

Druhý služebník – kreativní a nezávislý

Druhým služebníkem byl kreativní a nezávislý muž Petr. Uvědomil si, že děti už se dostávají do věku, kdy chtějí být samostatné. Rozhodl se tedy, že bude jejich povinnosti rozdělovat tak, aby na každého něco připadlo. Navrhl, aby si každý z nich vybral nějakou zodpovědnost, kterou by se chtěl zabývat a zbytek by si rozdělili rovným dílem mezi sebe. Tak se zaručila vyrovnanost a spokojenost mezi bratry.

Třetí služebník – trpělivý a rozhodný

Třetím služebníkem byl trpělivý a rozhodný muž Pavel. Byl to muž, který se nezalekl zodpovědnosti a věděl, že je třeba rozhodovat rychle a razantně. Když se jednou v lese setkali s vlkem, který je chtěl napadnout, Petr okamžitě navrhl, aby se rozběhli a rozutekli se do různých stran. Pavel však vtáhl nejmladšího syna krále pod křídla a vrhl se s ním do boje. Dokázal vlka porazit a děti ochránit. Od této chvíle byl nejmladší ze synů krále naprosto oddaný Pavlovi a nedokázal si představit, že by ho mohla nějaká zlá síla ohrozit.

Závěr

Když se král po několika letech vrátil domů, věděl, že má tři úžasné služebníky, kteří se o jeho syny postarali přesně tak, jak měli. Byl na ně velmi hrdý a daroval jim nejen bohaté odměny, ale i své přátelství a úctu. A tak se ukázalo, že i věrní služebníci mohou být pro krále velkým darem.

Ponaučení z pohádky pro děti

V této pohádce se mluví o třech úžasných služebnících, kteří se postarali o syny krále, zatímco byl král pryč. Prvním byl opatrný a šikovný muž Jan, který se snažil najít nejlepší způsoby, jak se o děti postarat a jak si je získat. Druhým byl kreativní a nezávislý muž Petr, který rozděloval povinnosti mezi bratry a tím zajistil vyrovnanost. Třetím byl trpělivý a rozhodný muž Pavel, který se dokázal postavit zlu a ochránit nejmladšího syna krále. Král byl po návratu domů na své služebníky velmi hrdý a věnoval jim bohaté odměny, své přátelství a úctu. Pohádka nám ukazuje, že věrní služebníci mohou být pro krále velkým darem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka