Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh o Přišpěvákovi, který spěchal do nebe

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouhou dobu v království žil jeden Přišpěvák. Žil si svůj jednoduchý život a zpíval lidem krásné písně. Jednoho dne se ale Přišpěvák rozhodl vydat se na neobvyklou cestu do nebe. Kde začíná jeho dobrodružství? To se dozvíte v našem kouzelném příběhu o jeho pouti za hvězdami. Vítejte ve světě fantazie a kouzel, vítejte v naší pohádce „Příběh o Přišpěvákovi, který spěchal do nebe“.
H2: Příběh o Přišpěvákovi, který spěchal do nebe

H3: Úvod

Byl jednou jeden Přišpěvák, který se nikdy nebál snů. Každou noc si přál, aby mu sen ukázal nějakou novou skutečnost. Jednou ve zvláštním snu se setkal se svým pradědem, který mu tajně řekl, že nebi leží jen několik desítek mil od něj. Od té doby se Přišpěvák rozhodl, že následuje pradědův návod a že se jednoho dne vydá na cestu ke hvězdám.

H3: Cesta do nebe

Přišpěvák se rozhodl, že cestu do nebe musí absolvovat co nejrychleji. Protože nevěděl přesně, co ho čeká, rozhodl se, že si s sebou vezme co nejméně zavazadel, ale přesto nenechal svůj oblíbený harmonikový kufřík. Po okraj naplněný snovými nápady, vyrazil Přišpěvák na cestu s nadějí a odhodláním.

H3: První překážky

Cesta nebyla lehká. Nedaleko od svého domova se Přišpěvák setkal se zvláštním člověkem, který mu nabídl pomoc. Muž se ukázal jako zkušený pilot z druhého světa, který se také vydával na cestu. Společně letěli vysoko nad obzorem, ale každou chvíli hrozilo, že se ztratí v nepřátelských oblacích. Přišpěvákovi se však podařilo udržet letadlo na kursu a jako odměnu pilotova ocenil zmínku o jeho rokenrolových dovednostech.

H3: Překvapení a odpočinek

Když Přišpěvák konečně dorazil na pohádkové nebeské pole, byl překvapen, co vše se tam nachází. Zatímco roztančení elfové a labelový tanec pribehy zaplnily jeho sluch, do nosu mu chodily vůně nejlahodnějších cukrovinek a květin. Jako územec ve snu si Přišpěvák mohl užívat veškerých pohodlností na oblaku z rolniček, který se zdál být uzpůsoben jeho snovému cestění. Po celou noc spal pod přikrývkou z hvězdiček a probouzel se každé ráno do nového snového světa.

H3: Návrat do reality

I když se Přišpěvák cítil jako král univerza, věděl, že se musí vrátit zpět do reality. Na cestu domů mu pomohli hnojnice, které ho převezli přes Duhovou řeku zpět k zemi. Jakmile se probudil, všiml si, že je na svém křesle v obývacím pokoji. Přišpěvák se rychle rozhlédl kolem sebe a uvědomil si, že jeho nebeská cesta byla jen snem. Přesto se cítil plný síly a energie, jako by cesta do nebe byla skutečností.

H2: Závěr

A tak skončil příběh o Přišpěvákovi, který spěchal do nebe. Ačkoli se jeho cesta odehrála jen v jeho snu, užil si neuvěřitelné dobrodružství a opustil svět snění s novou energií a odvahou. Někdy jsou sny cennými zdroji inspirace, které nás mohou povzbudit k většímu úsilí a dosažení cílů, na které jsme si kladli sám. Přišpěvák se vrátil z cesty do nebe jako lepší, silnější a plnější života.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tento pohádkový příběh nás učí, že sny mohou být cennými zdroji inspirace a motivace pro dosažení našich cílů. Přišpěvák se nezapomněl učit nové věci a hledat nové zážitky. S odvahou se vydal na cestu ke hvězdám, i když nevěděl, co ho čeká. Byl schopen překonat překážky, prožil neuvěřitelná dobrodružství a získal novou energii a sebedůvěru. I když se jeho nebeská cesta odehrála jen v jeho snu, dokázal dostat novou naději a sílu do své reálného života. Proto bychom se měli snažit sledovat svá přání a sny, aby nás vedly k naplnění našich cílů a radializovaly nás pro naše každodenní výzvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka