Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o hrochovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před tím, než člověk poznal mnoho zvířat, v dalekých končinách země, vládl nad vodami řeky mohutný hroch. Byl to výjimečný tvor, který se nechtěl s lidmi ani s ostatními zvířaty přátelit. Toto je příběh o hrochovi a jeho osudu, který byl plný nečekaných překvapení a dobrodružství. To je příběh o pohádce o hrochovi – Pohádka o hrochovi.
H2 – Jednou byl jeden hroch

Hrochova pohádka začala v srdci afrického kontinentu, kde žil jeden ohromný a krásný hroch. Ten měl dlouhé, silné nohy a velkou hlavu plnou moudrosti. Jeho tmavá kůže se leskla na slunci a odrazovala vodu pryč. Byl velmi pyšný na své schopnosti a mocnou postavu, ale také byl velmi osamělý.

H3 – Hrochův sen o přátelství

Hroch se obvykle potápěl hluboko do vod, zatímco kolem něj létaly ptáci a hned vedle něj běhaly gazely. Jednoho dne si však uvědomil, že by se rád seznámil s někým, kdo by mu rozuměl a s kým by si mohl povídat. A tak se pustil na cestu hledat přátele. Procházel po březích řeky a díval se kolem sebe, ale nikde nikoho nenašel.

H3 – Hrochova první setkání

Jednoho dne se hroch rozhodl navštívit království víl a magie, protože slyšel, že tam létají kouzelníci a jejich svět je plný zázraků. Když přišel k lesu, spatřil krásnou, mladou dívku, která seděla na balvanech a zpívala píseň. Hrochovi se líbil její hlas, a tak se rozhodl přiblížit k ní. Dívka si ho všimla a začala se ho bát, ale hroch jí řekl, že hledá kamarády. Dívka se rozhodla pomoci hrochovi a řekla mu, že by mohl navštívit sídlo víl, kteří tam bydlí.

H3 – Hrochovi vílí přátelé

Krátce poté dorazil hroch do království víl a byl tam přivítán s otevřenou náručí. Víly mu ukázaly svůj svět a naučily ho mnoho nových věcí. Hroch se rozhodl zůstat v království víl a stal se přáteli se všemi vílami, kteří tam bydlí. Začali trávit čas spolu, hovořili o všem možném a učili se nové věci, které hroch neznal. Byl spokojený a cítil se plný štěstí.

H3 – Hrochova cesta zpět

Nicméně, jednoho dne si hroch uvědomil, že je čas vrátit se domů. Začal se těšit na to, že uvidí své rodiny a své přátele z řeky. Víly se s hrochem rozloučily, ale řekly mu, že ho budou po celou dobu sledovat, aby viděly, jak se mu daří.

H2 – Hrochův návrat

Když hroch dorazil zpět do řeky, všichni ho srdečně přivítali. Rodiny hrochů byly nadšené, že se z jejich mladého hrocha stal tak schopný a zkušený muž. Stejně tak byli šťastní i Další zvířata, kteří si s ním ráda povídala. Hroch se cítil opravdu šťastný a děkoval vílám a všem svým přátelům, že ho naučili tak mnoha novým věcem a pomohli mu najít skutečné přátelství.

H3 – Oblaka věděla o hrochově pohádce

A dokonce i samotné oblaka nad řekou věděla o pohádce o hrochovi. Pokořené zákoutí řeky nezapomínaly na to, jaký byl On sám, když celý tý den spolu brouzdali v řece.

H2 – Závěr

Hrochův příběh nás učí, že každý z nás potřebuje přátele, s kým by mohl sdílet radost i smutek. Ať už se jedná o lidi, zvířata nebo dokonce víly, důležité je mít někoho, kdo nás pochopí a podpoří. Hroch se naučil nové věci a obohatil svůj život díky přátelům, které potkal na své cestě. Alespoň příběh Hrocha nás učí, že nic není nemožné a že i tak obyčejný tvor, jako je hroch, může najít skutečné přátelství a štěstí.

Ponaučení z Pohádka o hrochovi

Pohádka o hrochovi nám ukazuje, že je důležité mít přátele, se kterými můžeme sdílet radost i smutek. Hroch hledal přátelství a setkal se s vílami, kteří mu ukázaly nové věci a pomohly mu najít skutečné přátelství. Když se vrátil domů, byl šťastný, že se může podělit o své zážitky se svými přáteli a rodinou. Tento příběh nám ukazuje, že i obyčejný tvor může najít přátele a najít štěstí, pokud se snaží a nevzdává se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka