Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh Hassebu a jeho kouzelných přátel

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnička, uprostřed níž stál starobylý hrad obklopený malebnými lesy. A právě v těchto lesích se odehrála neuvěřitelná pohádka o mladém muži jménem Hasseb a jeho kouzelných přátelích. Příběh plný dobrodružství, lásky a přátelství, který se stal legendou v celé zemi. Jak to celé začalo a jak Hassebova cesta vypadala, se dozvíte v této pohádce plné kouzel a tajů.
Hlavní postavou této pohádky je Hassan, malý chlapec, který se narodil do chudé rodiny. Žil v jednoduché chatrči s rodiči a starší sestrou v malé vesnici na okraji velkého lesa. Hassan byl velmi šikovný a nezávislý. Vždycky se snažil pomáhat rodičům a starat se o svou sestru.

Jednoho dne, když šel okolo lesa, slyšel hlasitý pláč. Následoval zvuk ke kořenům starého dubu a uviděl tam malou lesní vílu, která se ocitla v pasti. Hassan jí okamžitě pomohl a vysvobodil ji z pasti. Vděčná víla mu nabídla pomoc kdykoliv by ji potřeboval.

Od té chvíle se Hassan stal nejlepším přítelem víl a dalších kouzelných tvorů z lesa a začal pozvolna objevovat kouzelný svět, který se skrývá v jeho nejbližším okolí.

Poté, co Hassan přišel domů a řekl rodičům o své zkušenosti, rozhodli se, že mu koupí malý dům na kraji lesa, aby se mohl skrze les setkávat se svými kouzelnými přáteli každý den.

Hassanova nejlepší přítelkyně se jmenovala Lenka. Byla to lesní víla, kterou kdysi zachránil z pasti. Společně objevovali les a setkávali se s dalšími kouzelnými tvory, jako jsou trpaslíci, skřítci a dokonce i draci.

Jeden den se Hassan a Lenka při procházce setkali s malou děvčátkem, které nazývalo jednoduše Brouček. Byla to malá čarodějnice, která se právě naučila létat na koštěti. Byla velmi osamělá a hledala přátele, kteří by s ní sdíleli její dobrodružství. Hassan a Lenka se jí ihned ujali a společně se Broučekem prozkoumávali další části lesa.

Večer, když Hassan dorazil domů, rozhodl se, že si potřebuje odpočinout a zahrát si s kamarády nějakou hru. Rozhodli se hrát hru nazvanou „Poklad v lesích“ a rozhodli se, že to bude nejostružší hra, jakou kdy hráli.

Hra byla jednoduchá: každý musel najít poklad, který byl ukryt někde v lesích. Poklad byl ale velmi dobře ukrytý, což způsobilo, že byla hra obtížná.

Aby Hassanovi kouzelní přátelé mohli hrát, potřebovali speciální předměty. Brouček potřeboval svůj koště, Lenka potřebovala kouzelnou hůlku a trpaslíci potřebovali své pokladačské kufry. Hassan se rozhodl, že je bude hádat, aby si mohl zahrát s kamarády.

Hassan se rozhodl, že bude moužet najít poklad dříve než jeho kouzelní přátelé, a tak se vydal do lesa. Díky tomu, že byl velmi šikovný a znal každý zakoutí lesa jako své boty, našel poklad jako první.

Když se vrátil domů, byli tam již jeho kamarádi – Brouček, Lenka a trpaslíci – a samozřejmě byli velmi zvědaví, zda Hassan našel poklad. Hassan jim ukázal svůj poklad a společně se rozhodli, že už nikdy nebudou hrát tuto hru bez svých kouzelných pomocníků.

Hassan a jeho kouzelní přátelé si uvědomili, že mohou dělat spoustu věcí společně, jako například hledat poklady, prozkoumávat další části lesa a řešit různé problémy. Hassan se také naučil, že když má přátele, může být svět mnohem krásnější.

Od té doby Hassan s kouzelnými přáteli trávil každý den a žil šťastně až do konce svých dnů.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Hassanovi učí o důležitosti pomáhání druhým a o tom, jak může přátelství a spolupráce přinést štěstí do života. Hassan se stal nejlepším přítelem lesní víly Lenky a dalších kouzelných tvorů, kteří byli díky němu propojeni s jeho světem. Ukázal se jako šikovný a nezávislý chlapec, který dokázal najít poklad dříve než jeho kouzelní přátelé, ale uvědomil si, že bez nich by tuto hru nebyl schopen hrát. Hassan se také naučil, že když má přátele, může být svět mnohem krásnější. Historka nás zdůrazňuje potřebu pomoci druhým, aby si navzájem pomáhali, objevovali nová místa a rozvíjeli šťastné vztahy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka