Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o opici a jejích dobrodružstvích

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna malá opice, jménem Pepa, která se narodila v exotické džungli. Vylíhla se z vajíčka, které našla pod palmou. Pepa byla neobyčejně chytrá a chtěla poznávat svět za hranicemi svého domova. Proto se vydala na cestu, plnou dobrodružství a záhad. Přinášela s sebou radost a veselí, ale také se potýkala s překážkami a zlými zvířaty. Jaké dovolenkové dobrodružství čekají Pepu a jak se dostane domů? O tom vás provede kouzelná pohádka o opici a jejích dobrodružstvích.

Pohádka o Opici a jejích Dobrodružstvích

Kapitola 1: Narození Opice

Byla jednou jedna opice, která se narodila v divočině v hlubokých pralesích Jižní Ameriky. Její rodiče ji nazvali Luna a vychovávali ji velmi pečlivě. Luna se rychle naučila šplhat po stromech a shánět si potravu. Když už byla dostatečně velká, připojila se k tlupě opic, která procházela okolím a hledala jídlo.

Kapitola 2: Ztrácení

Jednoho dne se Luna ztratila od své tlupy. Procházela pralesem a hledala cestu zpět, ale nikde nic. Utíkala před predátory a hledala něco k jídlu a k pití. Po několika dnech toužebného putování se Luna dostala k řece, kde potkala další zvířata. Spřátelila se s malým krokodýlem, který se jí začal věnovat a pomáhal jí najít cestu zpět do pralesa.

Kapitola 3: Cesta zpět

S pomocí krokodýla se Luna dostala zpět do pralesa. Na cestě potkávala různá zvířata a začala si uvědomovat, že svět kolem sebe je plný nebezpečí, ale zároveň plný přátelství. Luna se naučila mnoho nových věcí a už nikdy se neztratila od své tlupy. Stala se moudrou a chytrou opicí, kterou si zvířata v pralese velmi vážila.

Kapitola 4: Setkání s Lovci

Jednoho dne se Luna opět ztratila od své tlupy, tentokrát se však dostala do nebezpečí. Potkala lovce, kteří ji chtěli ulovit a prodat na trhu. Luna se snažila utéct, ale lovci ji honili. V zoufalství prosila o pomoc své přátele v pralese. Její volání nezůstalo bez odpovědi a zvířata se spojila a snažila se Lunu z té bryndy vysvobodit.

Kapitola 5: Převzetí moci

Po úspěšném vysvobození z rukou lovčí smečky se Luna rozhodla stát se vůdcem své tlupy. Použila svou moudrost a vedení při hledání potravy a ochraně svého lidu. Luna se stala nejslavnější a nejuznávanější opicí v pralese. Její přátelé věřili, že s ní už nikdo nemůže zaváhat a toužili po jejím vedení.

Kapitola 6: Život víc než prales vládli lásce

Luna si uvědomila, že své místo v tlupě má a začala se zajímat i o jiné věci než shánění potravy a obranu. Seznámila se s opicí jménem Tarzan, který pro ni znamenal víc než jen kamaráda. S ním spolu prožívala spoustu dobrodružství a snila o životě mimo prales. Po nějaké době se Luna rozhodla opustit tlupu a odjet s Tarzanem do města, kde zažívala nová dobrodružství a pořádně si užila svůj život. Nakonec se oba rozhodli vrátit se do pralesa, kde se Luna stala vůdkyní tlupy a Tarzan ochráncem pralesa.

Závěr

Luna a její dobrodružství ukázala, jak důležité je mít přátelé a společně překonávat nebezpečí. Každý z nás může být hrdinou vlastního příběhu a najít své místo ve světě. Ať už jsme opice, lvi nebo lidé, všichni máme něco společného. Láska, přátelství a ochrana jsou hodnoty, díky nimž se můžeme cítit bezpečně a šťastně. Ať už jsme kdekoli na světě, můžeme být všichni spojeni v jednu velkou rodinu.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Opici a jejích Dobrodružstvích je příběhem o mladé opici jménem Luna, která se vydává na dobrodružnou cestu po pralese Jižní Ameriky. Luna se potýká s mnoha výzvami, jako je hledání cesty zpět do pralesa, setkání s lovci a boj o převzetí vedení své tlupy. Nakonec se Luna naučí, že její místo je v tlupě, kde může být užitečná a může ukázat své vůdcovské schopnosti.

Hlavní myšlenkou této pohádky je důležitost přátelství, lásky a vzájemné ochrany. Luna se učí spolupracovat se svými přáteli v pralese, kteří jí pomohou překonat všechny překážky. Také se ukazuje, že každý z nás může být hrdinou vlastního příběhu a najít své místo ve světě. Důležité je mít silný charakter a věřit v sebe.

Pohádka také ukazuje, že překonávání strachu a nástrah dává pevnost a odvahu. Luna se naučí, jak bojovat proti nebezpečí a chránit svou tlupu. Všichni se můžeme inspirovat Lunou a bojovat proti nespravedlnosti a nebezpečím, které nás obklopují.

Nakonec se Luna rozhodne žít život plný dobrodružství i mimo prales. Ukazuje se, že život je o mnoha věcech a přináší nám mnoho nových výzev. Důležité je však pamatovat si na své kořeny a na to, kde jsme se naučili všechny ty zábavné dovednosti. Luna se nakonec vrátí do pralesa jako vůdkyně tlupy a ukazuje, že je možné najít harmonii v životě a žít svůj sen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka