Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak si Bree vzal princeznu: How Bree Took the Princess

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna princezna, která toužila po princi, který by ji miloval a chránil. Nicméně, její otec král ji uvrhl do vězení a nedovolil jí setkat se s žádným mužem. Když se objevil statečný bojovník Jak, princezna v něm našla svou spásu. Jak se rozhodl, že princeznu osvobodí a vezme si ji za ženu. Jak to dokázal a co se stalo poté, to všechno se dozvíte v této pohádce o tom, jak si Bree vzal princeznu.

Jak si Bree vzal princeznu: How Bree Took the Princess

Narození princezny

Když se královské zámky činily přelidněnými ženami a muži, král a královna se konečně dočkali potomka. Narodila se jim malá princezna, kterou pojmenovali Milena. Na oslavu narození princezny vydal král královskou hostinu, na kterou byli pozváni lidé z celého království.

Královské zámky

Král a královna měli dva královské zámky, jeden východně a jeden západně od království. Západní zámek byl však nebezpečnější, obklopen horami a nebezpečnými lesy. Král dokonce zabránil své dceři, princezně Mileně, vstupu do této oblasti.

Bree a královský turnaj

Mezi královými návštěvníky byl také rytíř Bree, který se zúčastnil královského turnaje. Byl to muž, velmi silný a odvážný, který v pondělí porazil draka a v úterý zajal jednorožce. Byl očarující, ale nikdo se nepokusil dostat blíže, protože Bree byl kritikem královi a království. Všichni se bojeli, co když by se Bree postavil proti království.

Chůva

Král se rozhodl najmout chůvu pro svou dceru, aby se o ni starala. Vybral si ale nesprávnou osobu, která princeznu odvezla do západní části království a nevrátila se.

Bree a princezna

Bree se rozhodl jít do západní části království, aby zjistil, co se stalo s princeznou. Zjistil, že královská chůva byla zaplacena neznámou osobou, aby více nevrátila princeznu do království. Bree se rozhodl najít princeznu a vrátit ji zpět ke královskému dvoru. Mezi horami a lesy viděl několik vojenských táborů, které hlídaly západní část království. Bree se snažil princeznu najít, ale v žádném z tábora princezna nebyla.

Hledání princezny v horách

Bree se rozhodl tajně vstoupit do hor, aby hledal princeznu. Během noci zahlédl v dálce malý světelný zdroj. Pomalu se přiblížil a zjistil, že je to princezna. Princezna byla velmi vyděšená a chtěla se vrátit ke svému otci, králi. Bree jí slíbil, že ji bezpečně přivede zpět.

Utekli přes lesy

Během cesty se však objevilo několik překážek. Byli pronásledováni zlodějem, který chtěl princeznu prodat jiným lidem. Bree byl schopen ho porazit a zachovat princeznu v bezpečí. Poté, co překročili řeku, zahlédli vojsko. Bree se rozhodl, že budou muset jít přes lesy a vyhnout se vojsku, aby se dostali zpět do království.

Návrat princezny

Po několika dnech cesty se Bree a princezna konečně dostali zpět ke královskému dvoru. Král a královna byli neobyčejně rádi, když se vrátila jejich dcera. Bree byl oceněn a stal se rytířem královského dvora. Princezna a Bree se velmi dobře poznali a zamilovali se do sebe. Král a královna vyjádřili svůj souhlas a svolili k sňatku. Bree a princezna se vzali a slavili svatbu velkým banketem.

Závěr

Příběh Jak si Bree vzal princeznu je příběhem o odvaze a lásce. Bree ukázal, že je schopen vypořádat se s problémy, které přicházejí na jeho cestě, aby zachránil princeznu. Nakonec se Bree a princezna zamilovali. Král a královna se rozhodli podpořit svazek a ukázali, že láska nezná hranice. Tento příběh ukazuje, že láska je silná a dokáže překonat všechny překážky.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh Jak si Bree vzal princeznu ukazuje, že láska dokáže překonat všechny překážky. Bree, rytíř královského dvora, se rozhodl hledat princeznu Milenu, kterou unesla chůva do západní části království. Bree se rozhodl prokázat odvahu a vydat se hledat princeznu i přes nebezpečí, která na něj číhala v horách a v lesech. Bree zachránil princeznu před zloději a dalšími nebezpečími během cesty zpět k jejímu otci, králi.

Příběh rovněž ukazuje, že láska je silná a dokáže překonat rozdíly třídy. Král a královna se rozhodli podpořit vztah mezi Bree a princeznou, což je zcela neobvyklé v královském prostředí. Tento příběh ukazuje, že láska by neměla být závislá na společenských a kulturních rozdílech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka