Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Gelertovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Příběh lorda Tarbata a jeho zlého bratra (The Story of Lord Tarbat and His Evil Brother)

Byla jednou jedna tajemná pohádka o psím hrdinovi jménem Gelert. Tato pohádka se odehrávala v krásné zemi plné zelených luk a za hranicemi hory, kde se říkalo, že žijí nebezpečné vlkodlaci. Gelert, který žil s jedním statečným lovčím, se stal legendou díky své odvaze a věrnosti. Nicméně jednoho dne se Gelert ocitl v nebezpečí a jeho osud závisel na tom, zda jeho pání dokáže prokázat svou lásku a oddanost ke svému nejlepšímu příteli. Tato pohádka je plná napětí, dobrodružství a věrnosti, která ukazuje důležitost skutečného přátelství a odvahy.
H2: Pohádka o Gelertovi: Legenda ze starých keltských dob

Pohádka o Gelertovi je jednou z nejznámějších keltských legend. Tato legenda byla vytvořena v dávných dobách a od té doby se šíří od úst ke ústům. Legenda vypráví o loveckém psu jménem Gelert, který byl známý svou věrností a oddaností svému pánu. Legenda se odehrává v jižním Walesu a většina místních obyvatel věří, že je to pravdivá událost.

H3: Na počátku byl lovec a jeho pes

Dávná legenda začíná s loveckým pánem jménem Llewellyn, který ve své smečce měl loveckého psa Gelerta. Gelert byl velký, silný a velmi oddaný svému majiteli. Často spolu chodili na lovecké výpravy, které trvaly několik dní. Gelert byl nejen společníkem, ale i ochráncem svého pána, a věrně stál při něm i v těch nejtěžších situacích.

H3: Llewellynovo poslední lovu

Jednoho dne se Llewellyn rozhodl, že se vydá na svůj poslední lov a Gelert byl s ním jako obvykle. Během své výpravy ulovil Llewellyn mnoho zvěře a Gelert mu pomáhal jako obvykle, chránit jeho kořist před ostatními zvířaty. Nakonec se Llewellyn rozhodl, že už je čas vrátit se domů, a Gelert se svým pánem vyrazil na cestu zpět.

H3: Našel krev na zemi

Když dorazili do vesnice, Llewellyn zjistil, že se něco strašného přihodilo. Na zemi byla krev a celá vesnice se zdála být opuštěná. Začal hledat svou rodinu a prohlížet si každý dům, ale nebyl tam nikdo. Konečně dorazil domů a došel do dětské ložnice, kde zjistil, že jeho malý syn chybí. Jeho srdce se zlomilo a začal zoufale hledat pomoc.

H3: Odhalení vraha

V tu chvíli byli zvědaví sousedé svědky návratu Gelerta, který byl celý krvavý a rozčilený. Viděli, jak Gelert vběhl do dětské ložnice a zalezl pod postel. Llewellyn začal zoufale hledat svého syna a nakonec si všiml škrábnutí na Gelertově mordě. Porozuměl okamžitě – Gelert ochránil jeho syna před vlkem!

H3: Smutek Llewellyna

Bohužel, bylo již příliš pozdě. Gelertův chlp byl celý červený od krve a Llewellyn zjistil, že to nebyla vlčí, ale Gelertova krev. Gelert před vlkem ochránil nejen Llewellynova syna, ale i celou jeho rodinu. Llewellyn padl na kolena, srdce plné smutku a lítosti nad tím, co se stalo. Byl si vědom toho, že kvůli svému neuváženému jednání a nevěření svému psu, Gelert musel ztratit život.

H3: Pomsta svému psu

Llewellyn byl tak rozzuřený a zoufalý, že vzal svou zbraň a zabil vlka. Pak vzal Gelertovo tělo a zakopal ho na kopci, kde ho navždy ponechal. Navzdory svému zlomenému srdci si uvědomil, že to byla jeho vlastní vina, že neuvěřil věrnému a oddanému psu. A tak na tomto kopci postavil pomník svému psu, který dodnes slouží jako připomínka Gelertovy věrnosti a oddanosti.

H2: Závěr

Pohádka o Gelertovi zanechala ve vesnici i v celém Walesu moudrost a poučení, že věrnost je věcí, kterou bychom měli vždy vážit a ctít. Legenda o Gelertovi zůstává ukázkou neuvěřitelného vztahu mezi člověkem a jeho psem a připomínkou, že nelze sobecky jednat, když jde o nejlepšího přítele.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Gelertovi se odehrává v jižním Walesu a vypráví o loveckém psu jménem Gelert, který byl velmi věrný a oddaný svému majiteli Llewellyn. Jednoho dne se Llewellyn vrátil z lovu domů a zjistil, že v jeho domě je vše krvavé a jeho malý syn chybí. Gelert byl také krvavý a rozčilený. Llewellyn si nakonec uvědomil, že Gelert zachránil jeho syna před vlkem, který tam byl. Gelert však při této srážce zemřel. Llewellyn měl plné srdce smutku a lítosti nad tím, že neuvěřil svému věrnému psu. Kvůli svému neuváženému jednání a nevěření musel Gelert ztratit život. Llewellyn vzal tělo Gelerta a zakopal ho na kopci, kde na něj postavil pomník. Legenda o Gelertovi se stala připomínkou věrnosti a oddanosti, kterou bychom měli vážit a ctít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka