Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o vánocích pro děti

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Zlatníkova štěstěna

Pohádka o vánocích pro děti nás zavede do zimního kouzelného světa, kde se děje zázrak a láska a dobrosrdečnost přemohou temnotu. Tato klasická česká pohádka nás zavede na cestu plnou emocí, dobrodružství a překvapení, a ukáže nám, jak důležité je rozdávat radost a lásku všem okolo nás. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství plné magie a naděje, které vám bude Zimní Kralovna osobně vyprávět.
Pohádka o vánocích pro děti: Když se setmí, první krok

Vánoce jsou nádherným obdobím roku, plným radosti a úsměvů. Všichni se těší na dávání a dostávání dárků, na setkání s rodinou a přáteli, na vánoční stromek a na sladkou vůni vánočního cukroví. Pro děti jsou Vánoce ještě víc magické, protože se obklopí prachem sněhu a snovou atmosférou. Pokud byste chtěli dětem vyprávět pohádku o Vánocích, mohli byste jim vyprávět o malé holčičce, která se vydává na cestu plnou dobrodružství.

Kapitola 1: Ztracená holčička

Jednoho dne se malá holčička rozhodla, že půjde na procházku. Byla to krásná zimní náladová noc a všude bylo ticho. Slunce se skrylo za horami a na obloze se objevily první hvězdy. Holčička se ale ztratila na cestě a najednou byla sama uprostřed lesa. Přestože se snažila najít cestu zpátky, nevěděla, kam jít. Když se setmělo, byla naléhavě hladová a unavená.

Kapitola 2: Kdo tam?

Holčičка v dálce viděla blikání světýlek a rozhodla se jít ke zdroji světla. Postupně se přiblížila k malému domku uprostřed lesa. Když se přiblížila, zaslechla zpěv a smích. Rozhodla se zaklepat na dveře a zdvořile pozdravit. Když se dveře otevřely, objevila se před ní skupina zvířátek, včetně malého křečka, jež plácal paprsky do okna při té pravé vánoční pohádce. Byla to zvířecí rodinka, která se rozhodla, že oslaví Vánoce společně.

Kapitola 3: Dary a láska zvířátek

Holčička byla touto přívětivostí ohromena, ale přesto si nedovolila uvnitř být. Když si však klekla na zem a usmívala se, zvířátka jí přinášela drobné dary ze zahrádky a jídlo. Holčička se ptala, proč jsou tak hodná a zvířátka odpověděla, že na Vánoce se mají všichni lidé na světě rádi. Holčička požádala zvířátka, zda může zůstat u nich celou noc, aby si mohla užívat společnost.

Kapitola 4: Spolupráce a oslava

Zvířátka ucítila velkou radost a rozhodla se připravit malou oslavu Vánoc. Připravovali se celou noc, zdobili stromeček a upekli čerstvé vánoční cukroví. Holčička přitáhla k vánoční písni zpívané zvířátky a tančila s nimi po celou noc. Když se udělalo ráno, rozloučila se s novými přáteli a poděkovala jim za skvělou noc. Naštěstí se ale s pomocí nevěsty křečka a magnetickým paspárem dokázala dostat zpátky domů.

Kapitola 5: Láska a konec

Dočkala se vítané oslnivé sněhové pouťky přes prsten Tejónů, které ji přivezly na její zahrádku. Přes ramena jí zapadl měkký sníh a kolem se vznášela té pravé vánoční vůně. Běžela radostí zpět domů a své rodině vyprávěla o své cestě a o zvířátkách, které ji přijaly. Tento příběh o lásce křečka, věrnost jiného zvířete – zpěváka medvěda a srdce romantické nevěsty – připomíná, že na Vánoce se máme rádi a snažíme se dělat to dobré.

Vánoce přivádí na svět pocit lásky a přátelství a všichni se snaží být co nejvíce spolu. Ať už je to díky přátelům, rodině nebo novým přátelům, Vánoce jsou vždycky časem, kdy srdečná dobrota nenechá nikoho na holičkách. Doufáme, že tento příběh vám přinese stejně radost a pohodu jako malé holčičce. Haut den.

Ponaučení z Pohádka o vánocích pro děti

V pohádce o Vánocích pro děti se setkáváme s malou holčičkou, která se ztratila v lese. Když se setmělo, našla chaloupku plnou zvířátek, které jí připravily malou oslavu Vánoc. Holčička se učí, jak s pomocí spolupráce a lásky může překonat nelehkou situaci a najít radost a přátelství. Pohádka nás učí, že na Vánoce se máme mít rádi a snažit se dělat dobré věci pro druhé. Vánoce jsou časem lásky, radosti a štěstí, kdy se snažíme být s rodinou, přáteli nebo novými přáteli, aby byly zážitky co nejkrásnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka