Krátké české pohádky před spaním pro děti

O dvou prstenech – Krátká pohádka před spaním pro děti

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Lípa a kouzla lesa (The Lime-Tree and the Magic of the Forest)

Byl jednou jeden král, který byl posedlý myšlenkou najít nejkrásnější princeznu na světě. Po mnoha letech pátrání a hledání se mu podařilo najít dívku, kterou si vzal za manželku. Jednoho dne však královna ztratila své drahocenné prsteny a král poslal do celého světa oznámení, že kdokoli je najde, bude moci požádat o ruku princezny. Tak začala pohádka o dvou prstenech – příběh o prokletí, lásce a odvaze.
H2: Příběh o dvou prstenech

H3: Začátek příběhu

Již dlouho, před mnoha lety, existoval v malebné vesničce nedaleko Prahy moudrý král. Ten měl pouze jediné dítě, princeznu. Princezna byla ve vesnici velmi oblíbená, lidé ji milovali pro její krásu, chytrost a laskavost. Král si uvědomoval, že jeho dědička bude muset najít vhodného ženicha, aby pokračovala v jeho vládě. Naštěstí princezna byla také velmi moudrá, což se ukázalo, když král požádal svou dceru o radu, koho má vzít za manžela.

H3: Prsteny

Princezna měla mnoho obdivovatelů, ale kromě jednoho mladého muže v její vesnici nebyl nikdo, kdo by jí ten pravý přišel vhod jako ženich. Mladý muž se jmenoval Jakub a byl velmi statečný a odvážný. Princezna si uvědomila, že by byl dokonalým ženichem pro ni, takže se mu rozhodla dát šanci.

Avšak král chtěl, aby princezna měla něco, co by mohla předat jako symbol své lásky a oddanosti. Tak se rozhodl darovat princezně dva zlaté prsteny. Jedno z těchto prstenů by princezna darovala Jakubovi, aby věděl, že jí patří jeho srdce. Druhý prsten by princezna ponechala u sebe.

H3: Ztracený prsten

Po několika krásných měsících společného života se však stalo něco strašného. Princezna zjistila, že její prsten, ten druhý prsten, který ponechala u sebe, zmizel. Pokusila se ho najít, ale bylo to marné. Nemohla uvěřit, že by se taková věc mohla stát. Cítila se zoufale, protože ten prsten pro ni měl obrovskou hodnotu.

H3: Vyhledávání

Princezna se rozhodla, že musí najít svůj ztracený prsten za každou cenu. Proto se vydala na cestu, aby prohledala celou vesnici. Prohledala každý kout, každý dům a každou cestu. Avšak po mnoha týdnech hledání, našla pouze bezcenné předměty, ale nikdy svůj zlatý prsten.

H3: Zázrak

Až jednoho dne se stalo něco neuvěřitelného. Princezna se vracela domů, unavená, zklamaná a bezmocná. Když procházela kolem malého rybníka, uviděla rybáře, který rybařil u jeho břehu. Zpočátku si toho nevšímal. Když však začal vytahovat svou sít, co našla, jí skoro přišlo, že vidí mýtickou kostru zlatého prstenu. Nevěřila svým očím, snažila se přesvědčit, že se jedná o omyl. Nicméně, když rybář prsten vylovil, byla naprosto zmatená, zdálo se jí to jako zázrak.

H2: Závěr

Princezna byla naprosto šťastná, že našla svůj zlatý prsten. Nakonec našla veliteli královských vojsk, který zprávu o nálezu prstenu oznámil králi a Jakubovi. Jakub uzavřel svůj prsten se svým prstenem s princeznou a dal jí slib, že ji bude milovat a chránit po zbytek svých dnů. A král byl velmi šťastný, že se jeho dcera vrátila zpátky domů s prstenem v ruce. Na znamení vděku rybáři daroval král velký dar a princezna mu osobně poděkovala za záchranu jejího drahého prstenu. Závěrečná scéna hovoří o svatbě princezny a Jakuba na zámku, kde se po slavnostní hostině veškerá veselost a valšování odháněly. A tak žili spolu šťastně až do konce svých dnů.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh o dvou prstenech vypráví o princezně, která hledala svůj ztracený prsten. Její otec, král, jí daroval dva prsteny a princezna jeden darovala Jakubovi, svému milému. Když princezna zjistila, že druhý prsten zmizel, vydala se na cestu, aby ho našla. Prohledala celou vesnici, ale nenašla nic. Nakonec u malého rybníka zahlédla rybáře, který vylovil zlatý prsten. Princezna byla šťastná, že našla svůj prsten a vrátila se domů. Jakub předal svůj prsten s princeznou a slíbil, že ji bude milovat a chránit. Král byl šťastný, že má zpátky svoji dceru a princezna darovala rybáři velký dar na znamení vděčnosti. Příběh končí svatbou princezny a Jakuba. Z tohoto příběhu se můžeme poučit o lásce, oddanosti a důležitosti symbolů vztahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka