Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Dlouhovlasé dívce a sedmém trpaslíkovi (Snow White and the Seven Dwarves)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná princezna, jejíž vlasy sahaly až k zemi. Proto ji lidé nazývali O Dlouhovlasou dívkou. Jednoho dne se stala obětí závisti a zloby své nevlastní matky – královny. Ta ji chtěla zbavit života, a tak poslala dívku do lesa, kde ji měli zavraždit lovci. Dívka se však zachránila a našla útočiště u sedmi trpaslíků. Tam začíná naše pohádka o O Dlouhovlasé dívce a sedmi trpaslíkovi.

O Dlouhovlasé dívce a sedmém trpaslíkovi (Snow White and the Seven Dwarves): Pohádka v délce 1000 slov

H2: Příběh dlouhé vlasaté dívky

Dávno, dávno, když se ještě kouzla a zázraky děly každý den, žila si jedna krásná dívka s dlouhými tmavými vlasy. Její jméno bylo Dlouhovlasá, protože ani jeden z jejích vlasů nebyl krátký. Byla to tak krásná dívka, že se na ni všichni muži z okolí dívali s obdivem a ženy závistí.

Jednoho dne se však stalo něco strašného. Její matka zemřela a otec, který byl velkým králem, si vzal novou ženu. Ta byla velmi krásná, ale velmi zlá. Chtěla být nejkrásnější a Dlouhovlasou dívku neměla moc ráda.

H3: Setkání s trpaslíky

Jednoho dne, když král musel na cestu, zůstala Dlouhovlasá dívka sama doma. Zanedlouho zazvonilo na dveře a před ní stálo sedm trpaslíků. Byli velmi malí, ale velmi šikovní. Řekli jí, že pracují v dolech a že by se o ni rádi postarali, když bude sama.

Dlouhovlasá dívka byla ráda, že má přátele a trpaslíci byli rádi, že mají novou kamarádku. Protože Dlouhovlasá měla krásné dlouhé vlasy, trpaslíci jí učinili takový dar, že se jí v pravidelných intervalech o vlasy budou starat.

H3: Úklid domu

Trpaslíci byli velmi usilovní a každý den se starali o dům Dlouhovlasé dívky. Uklidili celý dům a přinesli do něj mnoho květin. Dlouhovlasá dívka byla nesmírně šťastná, že má kamarády, kteří ji mají rádi a starají se o ni.

H3: Závist nevlastní matky

Ale nevlastní matka Dlouhovlasé dívky byla velmi zlá a nechtěla, aby Dlouhovlasá byla krásná. Jednoho dne jí nabídla jablko s jedovatými plody a Dlouhovlasá dívka ho snědla. Hned po té se Dlouhovlasá dívka omráčila a padla do bezvědomí.

H3: Záchrana dívkina života

Trpaslíci, kteří se o ni starali, byli velmi vděční, že mají novou kamarádku. Když viděli, že je Dlouhovlasá dívka v křečích, běželi pro pomoc. Museli se vydat na nebezpečnou a dlouhou cestu, aby našli lékaře, který by mohl Dlouhovlasou dívku zachránit.

Když se vrátili, Dlouhovlasou dívku zachránili a postavili ji na nohy. Nevlastní matka však dostala za své činy trest a její zlodějství bylo odhaleno.

H2: Závěr příběhu

Dlouhovlasá dívka se velmi rychle uzdravila a trpaslíci se starali o ni ještě více než dříve. Doma ji čekal turecký kovboj, který ji chtěl požádat o ruku. Dlouhovlasá dívka s nadějí přijala nabídku a společně se svým novým manželem strávila zbytek svých dní šťastná jako nikdy předtím.

A tak je to díky sedmi věrným trpaslíkům, kteří ji spolehlivě chránili a starali se o ni, že byla Dlouhovlasá dívka zachráněna a mohla zažít šťastný konec.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „O Dlouhovlasé dívce a sedmi trpaslíkovi“ učí, že závist a zloba nemohou zvítězit nad láskou a přátelstvím. Hlavní hrdinka Dlouhovlasá dívka byla ohrožena závistí své nevlastní matky, která ji chtěla zbavit krásy a štěstí. Naštěstí se jí podařilo najít přátelství v sedmi trpaslících, kteří ji chránili a poskytovali jí oporu v obtížných okamžicích. Také způsob, jakým se trpaslíci postarali o domácnost Dlouhovlasé dívky, nás učí, že skutečné přátelství je založeno na úctě, pomoci a obětavosti. Díky této pohádce se učíme, že láska a přátelství jsou silnější než zločinné úmysly a že dobré činy jsou vždy odměněny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka