Krátké české pohádky před spaním pro děti

Most ptáků na nebi (The Bridge of Birds in the Sky)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před naším časem, když lesy byly ještě husté a zvířata mluvila s lidmi, stalo se něco neobyčejného. Na obloze se objevila Most ptáků na nebi – Most, který spojoval nebeské království s pozemským světem. Lidé z blízkých vesnic se báli přejít Most, ale jednoho dne se odvážil mladý pastýř a jeho osud se změnil navždy. Toto je příběh o Mostu ptáků na nebi a o tom, co se stalo, když jeden odvážlivý pastýř překročil jeho prah.

Most ptáků na nebi: The Bridge of Birds in the Sky

Před dávnými dobami, kdy lidé věřili na kouzla a zázraky, existoval most, který spojoval dvě říše. Tento most se jmenoval Most ptáků na nebi a byl nazýván podle tisíců ptáků, kteří se na něm usadili každý den. Tyto ptáky lákala kouzelná síla mostu a proto s ním spojily své hnízda.

Historie mostu byla skryta v legendách a pověstech, které se předávaly z generace na generaci. Lidé na obou stranách mostu věděli, že most může být použit jen v případě, že je pro druhou stranu nejnutnější. V opačném případě by most mohl být zničen a tím by byl ztracen tajemný most, který spojil dvě říše.

Hlavní postavou této pohádky byl mladý prince, který byl poslán na cestu, aby splnil úkol, který mu byl zadán. Musel získat magickou knihu, která umožnila ovládat nebe a ovládnout tak všechny božské síly. Avšak, aby mohl tuto knihu najít, musel překročit most ptáků na nebi. A to bylo nesmírně obtížné.

1. Mládí prince

Mladý prince se narodil v zemi, kde sídlili udatní rytíři a krásné princezny. Stejně jako ostatní princové, i on měl být naučen všemu, co je nutné pro to, aby se stal dobrým vládcem své země. Avšak, stejně jako u mnoha mladých mužů jeho věku, to bylo pro něj poměrně těžké.

Zatímco ostatní princové se věnovali bojovým uměním a politice, prince zajímala především magie a tajemné síly vesmíru. Trávil hodiny studováním knih, které se mu dostaly do rukou, a zkoušel pravdivost kouzel a zaklínání. Nicméně, většina z těchto knih byla prázdná a nevedla ho k jeho cíli.

Zároveň však ptáčci, kteří často přilétávali ke dvoru, byli jeho kamarády a poskytovali mu pocit klidu a pohody. A to také přispělo k povaze a vnímání světa, které on sám měl.

2. Úkol pro prince

Po několika letech se v zemi objevil zprávy o magické knize, jejíž síla byla tak obrovská, že mohla ovládat přírodu a dát všem, kdo ji vlastní, velkou moc. Král se rozhodl, že tuto knihu musí získat, aby získal neomezenou moc a bohatství.

Jako nejmladší a nejchytřejší ze všech svých bratrů, byl prince pověřen tímto úkolem. Musel překročit most ptáků na nebi a najít tuto knihu.

3. Cesta prince

Princ se vydal na cestu s nadějí a nadšením, ale také s respektem k magické síle mostu. V té době bylo pro něj těžké překonat řadu překážek, které mu stály v cestě. Avšak, díky své odvaze a statečnosti, které zdědil po svých předcích, dokázal postupně překonávat všechny překážky a postupovat vpřed.

V průběhu své cesty se setkal s mnoha lidmi a zvláštními bytostmi, které mu pomáhaly pokračovat v jeho cestě. Jedním z nejvýznamnějších byl Lesní muž, který mu ukázal tajemství lesa a jeho magické síly.

Nakonec, po mnoha měsících putování, dorazil na druhou stranu mostu. Tam najednou uslyšel tajuplný zvuk, kdy tisíce ptáků vzlétly a vytvořily kruh na obloze.
4. Setkání s kouzelníky a princeznou

Setkal se s kouzelníkem, který vlastnil magickou knihu, ale odmítal ji dát princeovi, protože věděl, jaká by byla pohroma, kdyby kniha spadla do nevhodných rukou. Princ ho přesvědčil, že bude spravedlivý a správně použije tuto moc k dobru lidstva.

V tomtéž okamžiku dorazila na místo krásná princezna, která získala srdce prince a spolu se snažili knihu najít a chránit ji před zlými silami, které ji chtěly do svých rukou.

5. Ochrana knihy a mostu

Opravdu byli ohroženi. Temné síly se snažily získat knihu a zničit most.

Závěrečná bitva byla náročná s mnoha oběťmi, ale prince a princezna nakonec zvítězili a knihu získali, aby ji chránili.

Od té doby se most ptáků na nebi stal ještě významnější s tát i nadále spojoval lidi a říše na obou stranách. A prince spolu s princeznou se stali symbolem odvahy, statečnosti a lásky, které byly silnější než magie a temné síly, kteří se je snažily zničit.

Tito dva si uvědomili, že moc a bohatství nejsou tím, co učiní člověka skutečně výjimečným. Skutečným bohatstvím a tím, co je skutečně cenné v životě, jsou vlastnosti, jako jsou odvaha, statečnost a láska.

Most ptáků na nebi zůstal i nadále silný a spojil říše po mnoha generacích. A i když prince a princezna už odchází do zapomnění, jejich jména zůstala v dějinách jako vzor odvahy a lásky.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka Most ptáků na nebi nám připomíná význam odvahy, statečnosti a lásky. Hlavní postavy, mladý princ a krásná princezna, se setkávají na své cestě za magickou knihou a spojují své síly, aby ji chránili před temnými silami. Ukazují nám, že skutečným bohatstvím nejsou peníze a moc, ale vlastnosti jako odvaha a láska, které jsou silnější než kouzla a temné síly. Most ptáků na nebi je symbolem spojení dvou říší a dokazuje nám, že když spolupracujeme a podporujeme se navzájem, můžeme překonat i ty nejtěžší překážky a dosáhnout naše cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka