Krátké české pohádky před spaním pro děti

1) Kůň a Hattock a cesta do říše snů (Horse and Hattock and the journey to the dreamland)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Když se setmí a okolí se ponoří do ticha, začnou konat svou práci skřítci, víly a další kouzelné bytosti. Právě v této chvíli se odehrává příběh o Koni a Hattockovi, kteří se vydávají na dlouhou cestu do říše snů. S pomocí kouzel a magických kouzelníků budou muset překonat řadu překážek a záhad, aby nakonec dosáhli největšího snu – setkat se s princeznou snů a zachránit ji před zlými silami. Připravte se na fantastickou pohádku plnou dobrodružství, magie a kouzel.

Kůň a Hattock a cesta do říše snů

H2: Jednou se naše cesty potkaly

Kůň a Hattock byli dva nejlepší přátelé a běhali spolu po lesích, loukách a podél řeky. Jeden den se rozhodli, že se vydají na cestu plnou dobrodružství do říše snů.

H3: Cesta začíná

Ráno brzy vstali, snědli snídani a sbalili si krosny plné jídla a pití. Kůň se postavil na zadní nohy a Hattock se na něj vyskočil. Na cestu byli připraveni a chtěli se co nejdříve vydat na cestu.

H3: První překážka

Když dorazili do lesa, museli překonat potok. Kůň se pokusil přeskočit, ale Hattock spadl a skoro se utopil. Kůň ho ihned vytáhl na břeh a chvíli se o něj staral. Potom se rozhodli, že si vyrobí most z větví, aby se při dalším přechodu nemuseli bát.

H3: Setkání s kouzelníkem

Cestou potkali starého kouzelníka, který žil v malé chatě. Kouzelník se ptal, kam se vydávají. Hattock mu odpověděl, že jdou do říše snů. Kouzelník se rozhodl jim pomoci a udělal jim kouzlo, aby se mohli přemísťovat rychleji. Když se s ním rozloučili, kouzelník jim podal kouzelný prsten, který jim měl pomoci při dalších překážkách na cestě.

H3: Temný les

Dále se dostali do temného lesa, kde se museli proplétat mezi vysokými stromy a mezi netopýry. Hattock se lekl a schovával se v krosně. Kůň si ho vzal na záda a za pár minut byli zase na slunci.

H3: Říše snů

Když dorazili do říše snů, byli naprosto okouzleni. Vzduch byl plný jemného prachu, který posílal spící lidi do snů. Kůň a Hattock zahlédli velký palác a rozhodli se do něj vejít. Uvnitř byl král, který se rozhodl, že Kůň a Hattock je doprovodí do dalšího města, které leželo dále na západ.

H3: Nové dobrodružství

Když dorazili do nového města, byli Kůň s Hattockem přivítáni jako hrdinové. Společně se zde seznámili s novými přáteli a prožili spoustu zábavy. Nikdy se neunavili a nikdy na nic nezapomněli. Byli to dva nejlepší přátelé na světě.

H2: Cesta zpět

Po několika dnech se Kůň a Hattock vydali na cestu zpět do svého domova. Na cestě zpět však museli čelit dalším překážkám a rozloučit se s novými přáteli. To nebylo lehké, ale Kůň a Hattock věděli, že se někdy vrátí.

H3: Domov

Domů dorazili pozdě večer, kdy už všichni spali. Kůň odnesl Hattocka do jeho postele a usnul vedle něj. Ráno to vypadalo, jako by nic nebylo. Nikdo jim nevěřil, ale Kůň a Hattock věděli, že se jim to skutečně stalo.

H2: Závěr

Kůň a Hattock byli neobyčejně šťastní, že si vyzkoušeli něco nového a prožili spoustu dobrodružství. Nikdy nezapomněli na svoje přátelství a nikdy na nic nezapomněli. A jejich kouzelná cesta do říše snů zůstala v jejich srdcích na věky.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o koni a Hattockovi nás učí, že život je plný dobrodružství a překážek, které lze překonat pomocí přátelství a spolupráce. Když se Kůň a Hattock vydali na cestu do říše snů, museli překonat mnoho překážek, ale díky své odvaze a kouzelnickému prstenu pomoci našli nové přátele a prožili spoustu zábavy. Přátelství a pomoc jsou důležité v každém kroku cesty. Kůň a Hattock nás také učí, že jedním z největších bohatství v životě jsou zážitky, které se nejvíce váží s našimi přáteli a blízkými.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka