Krátké české pohádky před spaním pro děti

Milenec Polly (Polly’s Lover)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před naším časem, v maličké vesničce u lesa, žila krásná dívka jménem Polly. Ve vesnici ji všichni obdivovali pro její krásu, její švih a práci v hospodářství. Jednoho dne se však setkala se záhadným mužem, který se pro ni rozhodl vydat životem všemi možnými způsoby. A tak začal nezapomenutelný příběh milence Polly.
H2: Milenec Polly – pohádka o lásce a věrnosti

H3: Úvod

Kdyby byly pohádky jen pro děti, tak by byla škoda. Proto vám dnes přinášíme pohádku o Milenci Polly, která se bude líbit i dospělým. Pohádka pojednává o lásce, věrnosti a statečnosti. Okořeněna je mystickými prvky. Zůstaňte s námi a pojďte se nechat unést do světa Milence Polly.

H3: Milenec Polly – Láska

Milenec Polly byl statečný rytíř, který svoji nevěstu Polly miloval přes všechny překážky. Polly byla krásná dívka, s modrýma očima a jazykem ostrým jako nůž. Milenec Polly uměl naslouchat, věděl jak ji usměrňovat a přesto Polly měla své vlastní názory, jaké byly její touhy a co ji bavilo. Na obloze se často objevoval drak, který lidem škodil. To Polly nelibilo, protože drak unášel kozy a krávy a místní lidé trpěli hladem. Milenec Polly se rozhodl postavit se nebezpečnému tvoru a ukázat politovi a lidem, že má srdce na správném místě.

H3: Milenec Polly – Odvaha

Milenec Polly se dostal blízko k peřím drakova hnízda, kde se chtěl setkat s drakem. Odvážně se probíral skalnatým terénem, kde musel překonat řadu nástrah. Když konečně dorazil k hnízdu, vyjednal si s drakem, že mu dá několik košů a kus těžkého masa, když přestane útočit na město. Drak souhlasil a tak byla lidem ukázána cesta k míru.

H3: Milenec Polly – Věrnost

Polit byl rád, že díky Milenci Pollymu opět může obyvatelstvo města živořícího zespodu dosáhnout pravé prosperity. Polly se s Milencem Pollym rozhodla oslavit úspěch s malou večeří. Měla však na srdci více důležitých zpráv. Řekla Milenci Pollymu, že drak byl vlastně ochránce lesa a měli bychom mu děkovat za to, že chránil stáda, aby les nebyl zničen. Proto se Milenec a Polly rozhodli požádat pokorně draka o přátelství, aby jejich lidé a les mohli spolu harmonicky koexistovat. Drak o odpuštění úderů Milencem Pollym přemýšlel a rozhodl pomoci lidem při stavbě nových budov, opět dá sebevědomí z celé země.

H2: Závěr

Pohádka o Milenci Polly byla plná emocí i naděje na lepší zítřky. Naše dnešní otázka, zda se dá milovat věrně, má jednoznačnou odpověď – Ano. Stačí mít na správném místě srdce a jistotu věnovalit té pravé osobě. Milenec Polly je pro nás inspirací k tomu, abychom se nespokojili s prvním dojmem, ale že bychom měli hledat více, snažit se a nenechat se odradit žádnými překážkami, dokud náš vítr lásky samo nezhasne.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Milenci Polly je příběhem o lásce, věrnosti a odvaze. Milenec Polly byl rytíř, který svoji nevěstu Polly miloval přes všechny překážky. Společně se postavili proti nebezpečnému drakovi, který ničil město. Milenec Polly se odvážil setkat se s drakem u jeho hnízda, kde vyjednal mír pro obyvatele města. Ukázal tak, že má srdce na správném místě a že odvaha je velmi důležitá v životě. V průběhu příběhu se také ukazuje, že věrnost je velmi důležitá a že láska může být silná a věrná, pokud má na správném místě srdce. Pohádka nás inspiruje k tomu, abychom věřili v to, co je správné a abychom nevzdávali naši vlastní víru a sny kvůli překážkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka