Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malinové květy malých víl

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo jednou jedno tajemné místo hluboko v srdci lesa, kde se nacházely Malinové květy malých víl. Tyto kouzelné květiny měly moc přivolat mimořádné příležitosti a splnit sny každého, kdo si odvážil je hledat. Ale aby se k nim dostal, musel by překonat mnoho nástrah a vzdát se svého největšího strachu. Toto je příběh o odvaze, lásce a magii Malinových květů malých víl.“
H2: Malinové květy malých víl

H3: Začátek příběhu

Bylo jednou jedno malé království plné tajemství a magie. Vlastníkem tohoto království byl dobrý král, který měl vždy obrozené zájmy o své království a o své obyvatelstvo. V tomto království žily nejen lidé a zvířata, ale také malé víly, které se skrývaly v lesích a byly často považovány za nedosažitelné a tajemné. Tyto malé víly měly velkou moc, kterou využívaly ke svému prospěchu a k ochraně přírody. Jednou z těchto malých víl byla nádherná princezna s názvem Malinové květy.

H3: Malinové květy a láska k přírodě

Malinové květy byla víla lásky k přírodě a od mala měla velkou sílu na rostliny. Její krása a očarování byly vidět v každém okamžiku tohoto království. Všechny rostliny, květiny a stromy kvetly pod jejím vlivem s nádhernou vůní a barvami. Malinové květy byla ráda v přírodě a měla velkou zálibu v tom, ukarbaný strom nebo zvědavý muchomůrky byly její parťáci vždy.

H3: Záhada návštěvníka

Jednoho dne se Malinové květy probudila při východu slunce a koukala se na krásu tiché a klidné přírody, když si všimla, že v jejich království je cizí návštěvník. Malinové květy se tedy vydala na průzkum a chtěla zjistit, kdo to může být a co chce. Cestou potkala své kamarády, kteří jí řekli, že návštěvník nosí bílé rouchu s kapucí, je velmi zdvořilý a očividně patří k nějakému magickému řádu.

H3: Putování za tajemným návštěvníkem

Malinové květy se rozhodla, že se vydá na cestu pátrání za tajemným návštěvníkem. Cesta v království víl byla velmi podobná pavučinám, ale s pomocí svých kouzel se Malinové květy dostala až do něj přiléhajících říšských lesů, které obývali králíci a jiná malá zvířátka. Tam jí jeden z králíků naznačil, že magický návštěvník pokračuje dále na východ a uvedl jí směr, kterým by se měla vydat.

H3: Setkání s tajemným návštěvníkem

Malinové květy si všimla, že cesta stává stále více těžší a nebezpečnější, ale přesto s pomocí svých kouzel a ochranných symbolů pokračovala vpřed. Nakonec narazila na velkou skalní stěnu přerušenou půl kilometru dlouhým průsmykem. Podél cesty byly vysazeny trhliny, které mohly být velmi nebezpečné. Malinové květy začala průsmyk překračovat, ale když se dostala doprostřed, zkontrolovala se a zjistila, že existuje jedna velká trhlina, která nemá viditelný most, po kterém by mohla přejít. Uvažovala co dál, ale nakonec si uvědomila, že návštěvník z magického řádu by jí pomohl a zároveň se s ním chtěla setkat. Rozhodla se tedy prokouzlit si malý mrak a posadit se na něj. Malinové květy tímto způsobem překonala trhlinu a pokračovala v cestě. Po chvíli dorazila k prázdnému poli, kde s ní tajemný návštěvník konečně promluvil.

H3: Zahájení rozhovoru

“Ahoj, Malinové květy“, řekl tajemný návštěvník a Malinové květy se podivila, jak tento člověk ví o jejím jménu. “Jsem z magického řádu vědců a rád bych vám nabídl naše kouzla a pomohl vám s ochrannými kouzly, které by chránily vaše království před neznámými živly a nebezpečím. Můžeme spolupracovat spolu a vytvořit něco, co bude pro vaše království přínosem“.

H3: Rozhovor o ochraně přírody

Malinové květy byla nadšená, ale také opatrná. Chtěla vědět více o magickém řádu a o jeho ochraně přírody. Tajemný návštěvník vysvětlil, že řád vyvíjí různá a velmi silná kouzla, které ochrání lesy, řeky a zvířata. Řekl jí, že platí princip „Nikdy nepotratím les“, což znamená, že udržují lesy a jím závislé ekosystémy v takovém stavu, aby mohl celý ekosystém prosperovat. Magický řád také dbá na to, aby se na království víl nevztahovali vysoké poplatky za jejich práci a doručovali jim potřebný materiál pro jejich obnovu.

H3: Dohoda o spolupráci

Malinové květy byla ujištěna o zájmu tohoto řádu o ochranu přírody a souhlasila s ním. Magický návštěvník jí věřil a slíbil, že se o ni bude postarat, protože ví, že má veliký potenciál pro zjednodušení postupů v ochraně přírody. Začali spolu pracovat na kouzlech a Malinové květy brzy pochopila, že magický řád má veliký dopad na ochranu přírody a ekosystémů, a že spolupráce s ním bude pro království víl velmi prospěšná. Malinové květy měla pocit, že má nyní řád, který jí poseká záda a bude jí užitečný v případě potřeby.

H2: Závěr

Malinové květy se tedy začala věnovat jak ochraně přírody, tak i svého království a obyvatelstva. Magický řád jí poskytl kouzla, která jí umožnila překonávat překážky v cestě a pomohly jí vytvořit ochranná kouzla. Malinové květy tedy stála věrně a odvážně před svým královstvím a poskytovala všem s oběma rukama ochranu a pomoc. Toto malé království se stalo mnohem více chráněným a bezpečným díky spolupráci Malinových květů a magického řádu vědců.

Konec.

Ponaučení z pohádky pro děti

V pohádce Malinové květy malých víl se dozvídáme o důležitosti lásky k přírodě a ochrany našeho krásného světa. Malinové květy, víla s velkou silou na rostliny, se setkává s tajemným návštěvníkem z magického řádu vědců, kteří se zaměřují na ochranu přírody a ekosystémů. Spolupráce těchto dvou bytostí ukazuje, jak důležité je spolupracovat s ostatními ochránci přírody a dbát na svět kolem nás. Malinové květy tedy stála za svým královstvím a ukázala, jak malé království může být chráněné a bezpečné, pokud se všichni ujmou svých rolí v ochraně přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka