Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dobrodružství nejstaršího syna Šakala (Adventures of the Jackal’s Eldest Son)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna liška jménem Šakal, která měla devět synů. Nejstarší z nich se jmenoval Šakalík a byl odvážný a statečný. Jednoho dne se vydal na dobrodružství, aby našel své místo ve světě. Putoval vzdálenými kraji a čelil různým nebezpečím, ale s pomocí svých schopností a chytrosti překonal každou překážku. Tak začala legenda o Dobrodružství nejstaršího syna Šakala.
H2: Dobrodružství nejstaršího syna Šakala

H3: Úvod

Byl jednou jeden šakal, který měl tři syny. Nejstaršímu synovi Šakala bylo již sedmnáct let a chtěl se vydat na dobrodružství, aby si prokázal svou odvahu a zvýšil svůj postavení v rodině. Otec mu sdělil, že na cestu musí být připraven, a tak mu dával rady, jak se chovat v nebezpečných situacích.

H3: První dobrodružství

Nejstarší syn Šakala se vydal na cestu po stopách slona. Věděl, že slon je velmi nebezpečné zvíře, ale chtěl se naučit, jak se s ním vyrovnat. Když našel stopy, začal po několika hodinách putování slona vidět. Přistoupil k němu a pozdravil ho. Slon se rozzlobil a začal na něj vyčuhovat. Nejstarší syn Šakala se ale nenechal zastrašit a začal slona přesvědčovat, že mu neuškodí, že je tu jen proto, aby se naučil, jak s takovým zvířetem jednat.

Slon zpočátku nechtěl poslechnout, ale když se nejstarší syn Šakala nepohnul z místa a nadále na něj mluvil klidným a přesvědčivým hlasem, slon se nakonec uklidnil. Nejstarší syn Šakala si s ním povídal a slon mu ukázal, jak si poradit s dalšími zvířaty v lese.

H3: Druhé dobrodružství

Po úspěšném prvním dobrodružství se nejstarší syn Šakala rozhodl vydat se na cestu k řece, aby se naučil lovit ryby. Řeka byla ale velmi divoká a nebezpečná. Nejstarší syn Šakala si našel klidné místo u břehu a začal vybírat ryby. Když však chytil jednu velkou rybu, ta ho strhla do vody.

Nejstarší syn Šakala byl v šoku a nevěděl, co má dělat. V tu chvíli se na scéně objevila stará želva, která ho zachránila. Želva ho naučila, jak si vodu podmanit, jak se pohybovat v proudu řeky a jak si zachránit život, když se ocitne v nebezpečí.

H3: Třetí dobrodružství

Po těchto zážitcích se nejstarší syn Šakala rozhodl vydat se na cestu k poušti, aby se naučil přežívat v extrémních podmínkách. Musel se vypořádat se všemi druhy prostředí a podmínek a dokázat, že je s to poradit si samostatně. Napotkal mnoho nebezpečí a nástrah, přesto se mu ale podařilo přežít a vrátit se zpět k rodičům s mnoha zkušenostmi a novými dovednostmi.

H2: Závěr

Nejstarší syn Šakala se na svých dobrodružstvích naučil mnoho důležitých věcí a získal mnoho zkušeností, které mu v životě pomohly. Jeho otec byl na něj pyšný a jeho mladší bratři ho obdivovali. Nejstarší syn Šakala se stal skvělým lovcem a bojovníkem, dokázal si poradit s jakýmkoliv problémem, na který narazil, a stal se velmi respektovaným členem své rodiny i celého zvířecího království.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Nejstarší syn Šakala se vydal na tři dobrodružné cesty, aby si prokázal svou odvahu. Na své cestě se setkal s různými nebezpečími a zvířaty, se kterými se musel naučit zacházet. Během svého prvního dobrodružství se setkal se slonem, se kterým se musel nakonec vyrovnat pomocí klidného a přesvědčivého hlasu. Při druhém dobrodružství se nejstarší syn Šakala naučil lovit ryby, ale musel se také naučit, jak se pohybovat v divoké řece, aby nepropadl. Během posledního dobrodružství se nejstarší syn Šakala musel naučit přežít v poušti a vypořádat se s různými extrémními podmínkami. Získal mnoho zkušeností a dovedností, které mu v životě pomohly. Tato pohádka ukazuje, že i při nejtěžších situacích a nebezpečích můžeme najít své řešení a naučit se z těchto zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka